ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
03.11.2021справа № 910/17694/21
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до товариства з обмеженою відповідальністю «Петрус-Інвестбуд» (03115, м. Київ, вул. Святошинська, буд. 32; ідентифікаційний код 34352125)
про зобов'язання вчинити дії,
без виклику представників сторін,
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Петрус-Інвестбуд» (далі - Товариство) про:
- зобов'язання Товариства в особі керівника скликати, організувати та провести загальні збори учасників Товариства з внесенням до порядку денного питань, які є обов'язковими до розгляду на загальних зборах учасників: розподіл чистого прибутку за 2018 рік, 2019 рік і 2020 рік, та виплата дивідендів за 2018 рік, 2019 рік і 2020 рік та визначення їх розміру;
- зобов'язання Товариства надати копії документів щодо господарської діяльності за період з 01.01.2018 по 19.08.2021 протягом 10 днів з моменту набрання рішенням з цієї справи законної сили, а саме: протокол зборів засновників товариства; статут товариства та зміни до статуту; протоколи загальних зборів учасників; документи товариства, що регулюють діяльність органів товариства, та зміни до них; протоколи засідань наглядової ради товариства та колегіального виконавчого органу товариства, накази і розпорядження виконавчого органу товариства; аудиторські висновки та результати надання інших аудиторських послуг; річну фінансову звітність; документи звітності, що подаються відповідним державним органам; Будь-які інші наявні документи, передбачені законодавством, статутом товариства, рішеннями загальних зборів учасників, наглядової ради та виконавчого органу товариства; документи, що підтверджують права товариства на майно.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Пунктом 2 частини першої статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що матеріали позовної заяви Товариства не містять підтвердження сплати судового збору.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2 270 грн.
Так, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (зобов'язання Товариства в особі керівника скликати, організувати та провести загальні збори учасників Товариства і зобов'язання Товариства надати копії документів щодо господарської діяльності за період з 01.01.2018 по 19.08.2021 протягом 10 днів з моменту набрання рішенням з цієї справи законної сили).
Отже, за подання даної позовної заяви необхідно сплатити судовий збір у сумі 4 540 грн.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху в порядку статті 174 ГПК України та встановити позивачу строк для усунення недоліків шляхом подання суду документ який підтверджує сплату судового збору у сумі 4 540 грн.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до товариства з обмеженою відповідальністю «Петрус-Інвестбуд» (03115, м. Київ, вул. Святошинська, буд. 32; ідентифікаційний код 34352125) про зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 03.11.2021 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана Марченко