Справа № 622/1184/21
3/622/388/21
03.11.2021 смт Золочів
Суддя Золочівського районного суду Харківської області Чернова О.В. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із відділення поліції № 2 Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт серія НОМЕР_1 виданий Орджонікідзевським РВ ХМУ УМВС України в Харківській області, працює ТОВ "Джонас-Трейд", яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
02 листопада 2021 року до суду надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ №710343 від 02.11.2021, складеного поліцейським ДОПСППП ВП № 2 Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області Заворотнім О.Є., вбачається, що 05.10.2021 року гр. ОСОБА_1 не виконувала свої батьківські обов'язки щодо виховання своїх неповнолітніх дітей, не спрямовуючи їх розвиток до поваги прав і свобод людини, культурних цінностей.
За змістом ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та ін.
Згідно з приписами ст. 256 КУПАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя дійшов висновку, що згаданий протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до відділення поліції № 2 Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області для належного оформлення, оскільки ч.1 ст. 184 КУпАП передбачає відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, натомість в протоколі не вказано, в чому саме полягає порушення яке в протоколі зафіксовано 05.10.2021, та серед додатків до протоколу, що є доказами в справі, відсутній висновок чи інший процесуальний документ, на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення саме 05.10.2021.
Вказане позбавляє суд можливості повно та об'єктивно розглянути справу про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 251, 256, 257, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зач.1 ст. 184 КУпАП повернути до відділення поліції № 2 Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В.Чернова