Справа № 708/1015/21
Номер провадження № 3/708/677/21
03 листопада 2021 року
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Івахненко О.Г. розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління ДПС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером Чигиринської філії ПАТ "Черкасиобленерго" за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 294/23-00-07-1318 від 12.10.2021 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Чигиринської філії ПАТ "Черкасиобленерго", вчинила правопорушення передбачене: пп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.38.1.ст.38, абз.2 п.57.1, пп.168.1.1, пп.168.1.5, ст.168, п.176.2 "а" ст.176 Податкового кодексу України, що призвело до несвоєчасного перерахування податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 1343212,31 грн., в тому числі з 2017 рік в сумі 1233214,50 грн. та за січень 2018 рік в сумі 109997,81 грн; пп.168.1.1, пп168.1.5, п.168.1 ст.168 та пп.1.4 п.161 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу, що призвело до несвоєчасного перерахування податкового зобов'язання з війчьковогозбору на загальну суму 112416,33 грн., в тому числі за 2017 рік в сумі 102571,90 грн. та за січень 2018 року в сумі 9844,48 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
У судовому засіданні пердставник ОСОБА_1 просив суд закрити дану справу у зв'язку із закінченням строку для накладення адміністративного стягнення, оскільки дане правопорушенння, вчинене впродовж 2017-2018 року не є триваючим, а також у зв'язку із вдсутністю складу адміністративного правопорушення, надавши письмові заперечення.
Суд, перевіривши матеріали справи, доходить до наступного висновку.
Статтею 7 КупАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно з ч. 1 ст. 163-4 КпАП України, передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
При цьому, за правилами ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Тобто, приписами статті 38 КУпАП встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КупАП.
А як слідує зі змісту статті 38 КУпАП, початком відліку строку для накладення адміністративного стягнення є день вчинення адміністративного правопорушення. Вказана стаття не передбачає інших умов відліку цього строку, крім як для триваючих правопорушень.
Так, з витягу з акту № від 27.09.2021 року №6735/23-00-07-0105/25204599 проо результати документальної планової перевірки Чигиринської філії ПАТ "Черкасиобленерго" вбачається, що порушення податкового законодавства виявлено 27.09..2021, натомість, як вказано також у даному Витязі, воно відбулося в конкретному податковому періоді- 2017-218 р.р., та не є триваючим правопорушенням, оскільки вважається скоєним у момент складання та подання відповідальною за ведення фінансово-господарської діяльності особою податкового розрахунку форми №1ДФ, які подані контролюючому органу з порушенням строку у 2017 -2018 роках (а.с.3-5, 40-96).
Проаналізувавши обставини справи та юридичний склад правопорушення, суддя доходить висновку, що порушення податкового законодавства, зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення, не має триваючого характеру, відповідно до протоколу правопорушення вчинене за період 2017-2018 р.р.
Станом на день розгляду протоколу в суді строк, встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП, для притягнення особи до адміністративної відповідальності закінчився, у зв'язку з чим, справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП підлягає закриттю відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП.
Беручи до уваги, застосування судом положень ст.38КУпАП та закриття провадження у справі без накладення на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення, судовий збір у порядку ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, ч. 1 ст. 163-4, 268, 283, п. 7 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити, у зв'язку з закінченням строку для накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.Г. Івахненко