Справа № 359/10604/21
Провадження № 1-кс/359/1801/2021
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
1 листопада 2021 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні без технічної фіксації в приміщенні суду клопотання слідчого слідчого відділу Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 в кримінальному провадженню №42020101020000066, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2020 року, про надання тимчасового доступу до документів, -
Слідча звернулась із зазначеним клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.
Так, встановлено, що у невстановлені досудовим розслідуванням час, 10.06.2020 між ІНФОРМАЦІЯ_1 , в особі сільського голови ОСОБА_4 та Товариством з Обмеженою Відповідальністю (далі - по тексту ТОВ) « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_5 , укладено договір № 2005/19 на розробку робочого проекту «Будівництво пожежного посту модульно-контейнерного типу на АДРЕСА_1 ».
Так, 10.05.2019 ІНФОРМАЦІЯ_3 позачерговою 72 сесією, 7 скликання проголосувала за рішення відносно укладання прямої угоди на проектування пожежного посту модульно-контейнерного типу в с. Гора Бориспільського району Київської області. За підсумком голосування було прийнято рішення № 1331-72-VII від 10.05.2019.
На підставі вказаного рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 № 1331-72-VII від 10.05.2019, про укладення прямого договору, вказаний договір на розробку робочого проекту укладено без проведення тендерної процедури закупівлі, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 у змові з посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до вказаного договору сторони визначили, що кінцевим продуктом надання робіт є робочий проект: «Будівництво пожежного посту модульно-контейнерного типу на АДРЕСА_1 » ДК: 021:2015- 71320000-7 Послуги з інженерного проектування. Ціна вказаного договору становить: 400000, 00 (чотириста тисяч грн. 00 коп.) без ПДВ.
18.06.2019 ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно п.4.1, розділу IV, договору № 2005/19 на розробку робочого проекту «Будівництво пожежного посту модульно-контейнерного типу на АДРЕСА_1 », перерахувала 120000,00 грн. 00 коп. (сто двадцять тисяч двісті грн. 00 коп.).
Відповідно до інформації з сайту Міністерства юстиції України, з запиту безкоштовного пошуку відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , зареєстроване 15.05.2019 ІНФОРМАЦІЯ_5 , тобто через 5 днів після ухвалення ІНФОРМАЦІЯ_6 рішення «Про укладання прямого договору від 10.05.2019».
Окрім того, в додатку Б «Заява про наміри», який є невід'ємною частиною проекту, в п. 5 зазначено, що «Використовується існуюча земельна ділянка S= 0,1307 га, що перебуває у постійному користуванні».
В розділі 2 Генеральний план та транспорт визначено, що «Ділянка на якій проектується будівництво пожежного посту модельно-контейнерного типу знаходиться на АДРЕСА_1 . Площа ділянки складає 0,1307 га».
Відповідно до інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права, в комунальній власності ІНФОРМАЦІЯ_4 за зазначеною адресою знаходиться ділянка розміром 0,0664 га кадастровий номер 3220883201:01:020:0002.
Цільове призначенням - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.
Відповідно до плану забудови визначеному в проекті, запроектована будівля розташована на ділянці, яка знаходиться в приватній власності третьої особи з призначенням для садівництва з кадастровим номером 3220883200:02:001:2045. Генеральним планом села розташування пожежного поста в цьому місці не передбачено. В той же час Генеральним планом визначено місце для пожежного депо/поста на вулиці Шкільній.
Відповідно до інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права, земельна ділянка з кадастровим номером 3220883200:02:001:2045 належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та зазначеним цільовим призначенням - для ведення колективного садівництва.
Таким чином, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виконало проектні роботи на будівництво пожежного поста на землі, яка не належить замовнику.
Також, відповідно, до висновку СЕ-19/111-21/21573/-БТ, ІНФОРМАЦІЯ_8 , розробка проекту з «Будівництва пожежного посту модульно-контейнерного типу робочого проекту АДРЕСА_1 » не вiдповiдає вимогам:
- ДБН В.1.2-2:2006 «Система забезпечення надійності та безпеки розроблена проектно-кошторисна документація будівельних об'єктів. Навантаження і впливи» (п. 9.6, п. 8.5).
- ДБН В.1.2-14:2018 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об'єктів. Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будiвель і споруд» (п. 5.3.2). - ДБН А.2.2-3-2014 Склад та Змiст проектної на будівництво (п. 4.8) документації
- ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 «Захист від небезпечних геологічних процесів, шкідливих експлуатаційних впливів. вiд пожежі. Будiвельна кліматологія» (п. 5.1). Окрім того, містить посилання на нормативну документацію, яка втратила чинність станом на час складання проекту та містить протиріччя між даними робочого проекту, які детально описані в дослідницькій частині.
Таким чином, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виконало проектні роботи на будівництво пожежного поста, які виконані з порушенням законодавства та які в подальшому не можливо реалізувати.
Відповідно, до ст. 1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, затвердженого наказом № 45 від 16.05.2011, ІНФОРМАЦІЯ_9 , (Далі по тексту-Порядку), генеральний проектувальник (далі - генпроектувальник) - проектувальник, який за згодою замовника залучає до виконання робіт третіх осіб (субпроектувальників); проектні роботи - роботи, пов'язані зі створенням проектної документації для об'єктів будівництва.
Відповідно, до ст. 3,4 Порядку: 3. Для забезпечення проектування об'єкта будівництва замовник повинен надати генпроектувальнику (проектувальнику) вихідні дані на проектування. 4. Основними складовими вихідних даних є: містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», 1. Основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.
Відповідно до ч. 2 ст. 29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.
Містобудівні умови, обмеження та технічні умови для проектування об'єктів будівництва в рамках здійснення державно-приватного партнерства або реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії, можуть надаватися приватному партнеру, концесіонеру на підставі документа, що засвідчує право користування земельною ділянкою, виданого підприємству, установі, організації, що є балансоутримувачем майна, що передається у концесію, за умови, що така земельна ділянка (або її частина) відповідно до положень договору необхідна для здійснення державно-приватного партнерства або реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії.
Відповідно, до п. 2.1 Порядку про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затверджено наказом № 109, від 07.07.2011, ІНФОРМАЦІЯ_9 , містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних.
Таким чином, для забезпечення проектування робочий проект: «Будівництво пожежного посту модульно-контейнерного типу на АДРЕСА_1 »,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , повинна надати (проектувальнику) вихідні дані на проектування зазначеного проекту, до початку його організації.
Відповідно до вищезазначеного, одним з основних складових вихідних даних є: містобудівні умови.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки).
Так, 22.10.2021 за вих. номером 7/1083, до ІНФОРМАЦІЯ_10 , надіслано запит в порядку ст. 93 КПК України, з наданням інформації, у вигляді завірених копій документів, а саме:
- завірені копії документів, ( що містять комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інших вимог до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією), тобто, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з кадастровим номером 3220883201:01:020:0002, розташованої в адміністративних межах Гірської сільської рада Бориспільського району Київської області;
- завірені копії документів, яка містить інформацію, щодо замовника, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з кадастровим номером 3220883201:01:020:0002, розташованої в адміністративних межах Гірської сільської рада Бориспільського району Київської області, яка подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву;
- завірені копії документів, які містять інформацію, вразі відсутності звернень з відповідними заявами та відсутністю документації, щодо видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з кадастровим номером 3220883201:01:020:0002, розташованої в адміністративних межах Гірської сільської рада Бориспільського району Київської області.
У поданому клопотанні слідча зазначає, що станом на 01.11.2021, відповіді, з отриманням інформації, щодо запитуваної інформації не отримано.
Так, відповідно до п.1.1 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (надалі - відділ) є виконавчим органом ІНФОРМАЦІЯ_4 , утворюється за рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4 за пропозицією сільського голови відповідно до статей 26, 54 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»; 1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним голові ІНФОРМАЦІЯ_4 , підпорядкованим ІНФОРМАЦІЯ_12 та підзвітним ІНФОРМАЦІЯ_10 .
У поданому клопотанні слідча зазначає, що існує реальна загроза, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 в подальшому можуть впливати на інші документи або знищити їх, з метою приховування їх від слідчих органів, які необхідні для проведення досудового розслідування, саме тому необхідно здійснити виїмку у державному органі, якому є виконавчим органом ІНФОРМАЦІЯ_4 підзвітним.
Так, для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та встановлення інших обставин у вказаному кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до належним чином завірених копій документів з подальшим їх вилученням, які перебувають в володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати не включають документів, не є такими, за відсутності яких ІНФОРМАЦІЯ_10 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), не позбавиться можливості здійснювати свою діяльність, та як самостійно так і в своїй сукупності та сукупності із іншими доказами можуть бути використані для встановлення усіх обставин кримінального правопорушення і мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим слідча просила клопотання задовольнити.
В судове засідання слідча не з'явилась, повідомлена належним чином про час та місце розгляду справи, причина неявки суду не відома. У поданому клопотанні просила проводити розгляд справи у її відсутність.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.4 ст.107 КПК України не здійснювалось у зв'язку із неприбуття в судове засідання слідчого в даному кримінальному провадженні.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_10 про час та місце розгляду клопотання не повідомлявся з урахуванням приписів ч.2 ст.163 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до наступних висновків.
З матеріалів клопотання вбачається наявність підстав для тимчасового доступу до документів, оскільки такі дані нададуть можливість органу досудового слідства встановити обставини вчинення кримінального правопорушення, встановити інших осіб, які можливо причетні до скоєння, злочинів в рамках розслідування даного кримінального провадження.
Запитувана слідчою інформація сама по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким розглядається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З цього приводу, слідчим суддею встановлено необхідність забезпечення органу досудового розслідування доступу до документів, і в разі необхідності вилучення їх належним чином засвідчених копій.
На підставі викладеного та беручи до уваги те, що запитувана інформація може допомогти у встановленні дійсних обставин вчинення кримінального правопорушення та встановити особу (осіб), що його вчинила, а також має значення для встановлення істини по справі, слідчим суддею встановлено необхідність забезпечення органу досудового розслідування доступу до документів, і в разі необхідності вилучення їх належним чином засвідчених копій, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Термін дії ухвали слід визначити строком на два місяці з моменту її проголошення.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого слідчого відділу Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати слідчим групи слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 42020101020000066: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 ОСОБА_7 , ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ (з можливістю вилучення завірених копій) документів, а саме:
-завірені копії документів справи, ( що містять комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інших вимог до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією), містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з кадастровим номером 3220883201:01:020:0002, розташованої в адміністративних межах Гірської сільської рада Бориспільського району Київської області;
-завірені копії документів, яка містить інформацію, щодо замовника, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки з кадастровим номером 3220883201:01:020:0002, розташованої в адміністративних межах Гірської сільської рада Бориспільського району Київської області, яка подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву, а також копії документів, які подані замовником до заяви,
які перебувають в володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Зобов'язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 надати тимчасовий доступ вказаним в ухвалі особам до запитуваної інформації у встановленому порядку.
Ухвала слідчого судді діє протягом двох місяців з дня її проголошення, тобто до 01.01.2022 року.
У разі невиконання ухвали слідчого судді відповідно до ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотання слідчого (прокурора) має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою отримання необхідної інформації.
Ухвала слідчого судді окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1