Справа № 369/10302/20
Провадження № 3/369/1566/21
Іменем України
26.03.2021 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Перекупка Ганна Анатоліївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з БПП в селі Чайки Управління патрульної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - не встановлено
за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 108167 від 13 серпня 2020 року ОСОБА_1 13 серпня 2020 року о 10 год. 35 хв. вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44-3 КУпАП, а саме: перебуваючи по вулиці Велика Кільцева, 4, в с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, керував транспортним засобом РУТА 22, державний номерний знак НОМЕР_1 , який використовується для регулярних перевезень за маршрутом 824 «Княжичі-м. Нивки», та при цьому був без захисної маски чи респіратора , у тому числі виготовленої самостійно, чим порушив вимоги підпункту 1 пункту 10 Постанови Кабінет Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 та затверджений протокол № 19 позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної ситуації.
За протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 108167 від 13 серпня 2020 року своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги статті 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 не з'явився в судове засідання. Про час, дату і місце розгляду адміністративної справи його було повідомлено належним чином. В поясненнях до протоколу ОСОБА_1 вказав, що маска в нього була, лише порвалась лямка.
Крім пояснень ОСОБА_1 були дослідженні інші матеріали справи, зокрема: протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 108167 від 13 серпня 2020 року, паспорт № 408 автобусного маршруту регулярних перевезень, копія протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу ВР 413161, копія страхового полісу, рапорт співробітника поліції від 13 серпня 2020 року, відеозапис на DVD-диску.
Вказані докази не підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП, оскільки не містять належного підтвердження порушення правил щодо карантину людей.
Згідно зі статтею 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до частини першої статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 КУпАП).
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП, притягуються особи, які здійснили порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Тобто, за цією статтею КУпАП може бути притягнута до відповідальності лише службова або посадова особа суб'єкта господарювання, що здійснює пасажирські перевезення в безперервному циклі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 (в редакції, чинній на час складання протоколу про адміністративне правопорушення) на території України на період дії карантину забороняється, зокрема, перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Отже, аналіз перевірених і оцінених доказів переконують суддю, що у діяхОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП, а саме: здійснення регулярних перевезень пасажирів на транспортному засобі без одягнутого засобу індивідуального захисту. Крім того, ОСОБА_1 не є суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП, оскільки згідно матеріалів справи є водієм маршрутного таксі, тобто найманим працівником, та повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту роботодавцем, тобто посадовими особами які відповідальні за випуск громадського транспорту до роботи.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 14 лютого 2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини») доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом.
Згідно зі статтею 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, провадження у справі про адміністративне правопорушення за статтею 44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 44-3, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 108167 від 13 серпня 2020 року) закрити на підставі пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Суддя Г. А. Перекупка