Провадження №6/359/336/2021
Справа №359/1562/16-ц
Іменем України
28 жовтня 2021 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Журавського В.В.
при секретарі Алфімовій І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання в цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства «Старокиївський Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Наприкінці вересня 2021 року ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» звернулось до суду зі вказаною заявою, яку обґрунтовує тим, що заочним рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 23 травня 2016 року з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Старокиївський Банк» була стягнута заборгованість за кредитним договором у розмірі 66695 гривень 27 копійок, а також судовий збір у розмірі 1378 гривень. 18 жовтня 2016 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області був виданий виконавчий лист №2/359/950/2016 на примусове виконання цього рішення. Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 04 листопада 2020 року було замінено вибулого стягувача ПАТ «Старокиївський Банк» на його правонаступника ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» у виконавчому провадженні №53308062, що відкрите на підставі виконавчого листа №2/359/950 від 18 жовтня 2016 року. Вказаний виконавчий документ не був своєчасно пред'явлений до виконання у зв'язку з довготривалою процедурою передачі оригіналів кредитних справ боржників від ПАТ «Старокиївський Банк» до ТОВ «ФК «Інвсетохіллс Веста». Тому ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» просить суд поновити строк для пред'явлення до виконання виконавчого листа №359/1562/6-ц (№2/359/950/2016), виданого 18 жовтня 2016 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області.
Представник ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» підтримала подану заяву про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання та просила суд її задовольнити.
Інші учасники цивільного процесу не з'явились у судове засідання. Про час та місце розгляду заяви повідомлені у встановленому порядку.
Дослідивши докази, що містяться в матеріалах цивільної справи та подану заяву, суд прийшов наступних висновків.
Встановлено, що заочним рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 23 травня 2016 року з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Старокиївський Банк» стягнута заборгованість за кредитним договором №1/КК-2013/05 від 20 березня 2013 року у розмірі 66695 гривень 27 копійок (а.с.37-39).
18 жовтня 2016 року на підставі вказаного рішення Бориспільським міськрайонним судом Київської області був виданий виконавчий лист №359/1562/16-ц, що підтверджується відміткою на довідковому листі до матеріалів цивільної справи.
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 04 листопада 2020 року був замінений вибулий стягувач ПАТ «Старокиївський Банк» на його правонаступника ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» у виконавчому провадженні №53308062 з виконання виконавчого листа №359/1562/16-ц (а.с.133-134).
Згідно з ч.1 ст.433 ЦПК України у разі пропуску строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Відповідно до п.2 ч.1 та п.1 ч.2 ст.22 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції на час ухвалення рішення) виконавчі листи можуть бути пред'явлені до виконання протягом року з наступного дня після набрання рішенням законної сили.
За змістом ч.1 та ч.3 ст.23 вказаного Закону визначено, що строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються: пред'явленням виконавчого документа до виконання; частковим виконанням рішення боржником; наданням судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення, строк пред'явлення виконавчого документа до виконання після перериви встановлюється з дня повернення виконавчого документа стягувачу.
Враховуючи ту обставину, 09 липня 2021 року мало місце переривання строку пред'явлення до виконання виконавчого листа №2/359/950/2016, виданого 18 жовтня 2016 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області, у зв'язку з поверненням виконавчого документа стягувачу (а.с.149).
Тому, строк пред'явлення виконавчого листа до виконання після переривання - до 09 липня 2022 року.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання заявником не пропущено, отже дана вимога є передчасною та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись п.2 ч.1, п.1 ч.2 ст.22, ч.1 та ч.3 ст.23 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції на час ухвалення рішення 23.05.2016 року), ст.258, 259, 260, 353, ч.1 ст.433 ЦПК України, суд, -
В задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа №2/359/950/2016 (№359/1562/16-ц), виданого 18 жовтня 2016 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Дата складення повного тексту ухвали - 01 листопада 2021 року.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Бориспільського міськрайонного суду В.В. Журавський