Номер провадження 2/676/2224/21
28 жовтня 2021 року. м. Кам"янець- Подільський
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
в складі : головуючої судді - Семенюк В.В.
за участю секретаря судового засідання - Стецюк -Стебницької Н.С.
справа № 676/5108/21
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Іваницького Андрія Мироновича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТзОВ "Фінансова компанія " Профіт Капітал", треті особи , які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача : приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович , приватний виконавець виконавчого округу Хмельницької області Терлеєв Іван Миколайович , про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,-
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до ТзОВ "Фінансова компанія " Профіт Капітал", треті особи , які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача : приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович , приватний виконавець виконавчого округу Хмельницької області Терлеєв Іван Миколайович , про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
23.09.2021 року до суду надійшло письмове клопотання представника позивача Іваницького А.М. про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon, у зв'язку з застосуванням заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби
COVID-19.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.
При вирішенні даного клопотання, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно ч. 4 вказаної статті, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний
демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до ст.64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24,25,27,28,29,40,47,51,52,55,56,57,58,59,60,61,62,63 цієї Конституції. Отже, право на судовий захист встановлене ст.55 Конституції України не може обмежуватись навіть за умови оголошення карантину.
З огляду на те, що розгляд справ в загальному провадженні передбачає участь сторони у розгляді справи шляхом особистої участі в судовому засіданні, проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а також шляхом подання письмових доказів та пояснень під час розгляду справи в порядку письмового провадження, то, за умов карантину та введених обмежень пересування територією країни, доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи, є розгляд справи в режимі відеоконференції.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та провести судове засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Іваницького Андрія Мироновича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції за допомогою системи EasyCon - задовольнити.
Судовий розгляд цивільної справи № 676/5108/21 , призначений на 03 грудня 2021 року о 15 год. 30 хв., провести в режимі відеоконференції поза межами суду за допомогою системи EasyCon.
Попередити учасників справи, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою системи EasyCon.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Кам'янець- Подільського міськрайонного суду : Семенюк В.В.