Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа №: 669/941/21 Провадження № 3/669/535/21
25 жовтня 2021 року смт.Білогір'я
Суддя Білогірського районного суду Бараболя Н.С., розглянувши матеріали, які надійшли із сектору поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд суду 23 жовтня 2021 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №163434 від 17 червня 2021 року, згідно якого 17 червня 2021 року о 05 год. 40 хв. громадянин ОСОБА_1 на а/д Р-48, керуючи автомобілем Toyota Land Cruiser 200, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 при зустрічному роз'їзді не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв зіткнення із автомобілем Opel Movano, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , який рухався на зустріч, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження.
В ході підготовки справи до розгляду встановлено наступне.
Постановою судді Білогірського районного суду Бараболі Н.С. №669/627/21 від 21 вересня 2021 року справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернуто сектору поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали приходжу до висновку,що постанову суду інспектором СПД №1 сектору поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції Кішканьовимм С.О. виконано не було, а у зв'язку із чим протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, додані до нього, містять ряд недоліків.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адмінправопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адмінправопорушення.
Так, згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Так, в рядку протоколу «Свідки чи потерпілі» інспектором СПД№ 1 Шепетівського РУП ГУНП у Хмельницькій області старшим лейтенантом поліції Кішканьовим С.О., який складав протокол, зазначені прізвище та адресу громадянина ОСОБА_2 , однак без визначення їхнього процесуального статусу (ст. ст. 269, 272 КУпАП).
Норми КУпАП не передбачають самостійного залучення до участі в справі потерпілих і, більше того, вибирати на власний розсуд між зазначеними особами в рядку протоколу «Свідки чи потерпілі», кому саме в силу положень ст. 269 КУпАП заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано копію схеми місця ДТП, а не її оригінал. У вищевказаній копії схеми місця ДТП знято два лицьові боки та не відображено уламків обох автомобілів та їх гальмівного шляху, які вбачаються із наданих представником особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 фотознімків, а також не зазначено, які механічні пошкодження отримав кожен транспортний засіб.
Також, за суперечністю доказів наявних в матеріалах справи про адміністративне правопорушення необхідно відобразити в схемі місця ДТП уламки автомобілів Toyota Land Cruiser 200 та Opel Movano, які утворилися внаслідок зіткнення а також гальмівний шлях вказаних автомобілів.
Усі недоліки, наведені вище, позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та винести законну та обґрунтовану постанову.
За таких обставин, враховуючи, що вказані докази мають суттєве значення для належного розгляду справи, протокол підлягає поверненню органу, працівник якого його склав для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст.251, 252, 256, 278 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути сектору поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення та усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Суддя Н. С. Бараболя