Постанова від 27.10.2021 по справі 653/3195/21

Справа №: 653/3195/21

Провадження № 3/653/1911/21

ПОСТАНОВА

іменем України

27 жовтня 2021 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Ковальчук Н.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Чаплиги О.О.,

прокурора Чернати К.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановила:

01 жовтня 2021 року до Генічеського районного суду Херсонської області від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 , щодо якої було складено протокол про адміністративне правопорушення від 27 вересня 2021 року № 179/2021 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи станом на 31.12.2020 депутатом Генічеської міської ради, тобто суб'єктом декларування та відповідальності згідно зі ст. 1 та пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон № 1700-VII), в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII, несвоєчасно (а саме 31.05.2021 об 11 год. 03 хв.), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , як особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, факт несвоєчасного подання декларації визнав. Пропущення строку пояснив тим, що спочатку думав, що таку декларацію потрібно подавати у письмовому вигляді, а про те, що вона подається в електронному вигляді, дізнався лише 31 березня 2021 року. Того ж дня не зміг отримати електронний ключ, тому подав декларацію лише 01 квітня 2021 року. У подальшому йому було повідомлено, що він невірно зазначив тип поданої декларації, у зв'язку з чим вже вірну декларацію він подав лише 31 травня 2021 року. ОСОБА_1 також посилався на те, що його рідні хворіли на Covid-19, у січні 2021 року він та його дружина перебували на ізоляції. На підтвердження цих доводів надав копії виписок з медичної карти амбулаторного хворого своєї та дружини, в яких зазначено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 12 січня 2021 року по 25 січня 2021 року перебували на ізоляції через контакт з особою, хворою на Covid-19. Разом з тим, ОСОБА_1 основною причиною пропущення строку на подачу декларації вказував саме те, що він був упевнений, що така подається у письмовому вигляді.

Прокурор у судовому засіданні наполягала на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Зазначила, що він станом на 2020 рік був депутатом Генічеської міської ради, суб'єктом декларування та мав обов'язок подати декларацію за 2020-ий рік у термін з 01 січня 2021 року по 31 березня 2021 року. При цьому подав таку декларацію з порушенням строку, а саме 31 травня 2021 року. Прокурор наголошувала, що в країні вже тривалий час ведеться інформаційна компанія щодо обов'язковості декларування, більш того депутатам Генічеської міської ради було роз'яснено необхідність та порядок декларування. Зазначила, що існує відповідна вимога законодавства до осіб, які уповноважені на здійснення функцій держави або місцевого самоврядування, а відповідно до Конституції України незнання закону не звільняє від відповідальності. Щодо пояснень ОСОБА_1 у судовому засіданні прокурор зазначила, що перебування на ізоляції жодним чином не заважало йому подати декларацію або хоча б вжити заходів щодо ознайомлення з порядком подання декларацій. Також вказала, що ОСОБА_1 вжив заходів для отримання електронного ключа та реєстрації на порталі Єдиного державного реєстру декларацій уже після закінчення терміну декларування. Прокурор вважала за можливе визнати пом'якшуючою обставиною при призначені ОСОБА_1 покарання визнання ним своєї вини.

Суддя, заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши наявні у справі докази, дійшла таких висновків.

Закон № 1700-VII визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1700-VII правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 (пп. «б» п. 1) ст. 3 Закону № 1700-VII народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови віднесені до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

За приписами ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлена частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом місцевої ради у 2020 році, зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до 01 квітня 2021 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується:

протоколом від 27 вересня 2021 року № 179/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією;

копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2020 рік з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно з якою вона подана 31 травня 2021 року об 11 год. 03 хв.;

копією підписного листа присяги депутатів Генічеської міської ради VIII скликання з особистим підписом ОСОБА_1 ;

копією листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.07.2021 про те, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

повідомленням міського голови ОСОБА_3 до Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.04.2021 про встановлення факту неподання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2020 рік;

роздруківкою дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 з 01 січня 2021 року до 01 червня 2021 року. Із зазначеної роздруківки вбачається, що останній зареєструвався у системі 01 квітня 2021 року, тобто вже після закінчення терміну подання декларацій;

письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 01.09.2021, в яких він зазначив, що знав про необхідність подання декларації, подав таку з пропущенням строків без поважних на те причин та не звертався за допомогою в НАЗК чи до посадових осіб Генічеської міської ради;

копією витягу з ІАС «Місцеві вибори 2020» з відомостями про обраних депутатів Генічеської міської ради;

копією службової записки від керівника Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації ОСОБА_4 від 29.04.2021 № 71-02/7046/21 про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

За таких обставин суд вважає, що у діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, той факт, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення не притягувався, відсутність обтяжуючих обстави, та визнання ним своєї вини, суд вважає за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день розгляду справи становить 454 грн.

Керуючись ст.ст. 33 35, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 251, 252, 276, 279 КУпАП,

постановила:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок (реквізити рахунку для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Херсон обл/Генічес р-н/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959517, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA628999980313090106000021112, Класифікація доходів бюджету: 21081100 - Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок (реквізити рахунку для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови складений 29 жовтня 2021 року.

Суддя Генічеського районного суду Н. В. Ковальчук

Постанова набрала законної сили ____ _____________ 2021 року