28.10.2021 Справа №607/19486/21
провадження № 1-кс/607/6384/2021
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020210000000202 від 05 травня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України, про продовження строку досудового розслідування, -
встановила:
слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням, у якому просить продовжити строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні до дванадцяти місяців.
У клопотанні посилається на те, що слідчими СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, здійснюється досудове розслідування у даному кримінальному провадженні за фактами виготовлення, зберігання виготовлених підроблених марок акцизного збору на території Тернопільської та суміжних областей.
Проведено низку слідчих /розшукових/ дій, а саме: отримано відомості з ГУ ДПС в Тернопільській області; допитано свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ; здійснено тимчасовий доступ до інформації щодо стільникового зв'язку та опрацьовано її.
Однак існує необхідність у проведенні й інших слідчих /розшукових/ та процесуальних дій, а саме: встановити осіб які могли придбавати або ж придбавають у ОСОБА_7 продукцію із підробленими марками акцизного податку; допитати вказаних осіб з приводу придбання продукцію із підробленими марками акцизного податку; встановити місця реалізації продукції із підробленими марками акцизного податку; у випадку встановлення місця реалізації продукції із підробленими марками акцизного податку провести експертні дослідження, об'єктами яких буде продукція із підробленими марками акцизного податку; допитати ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
На думку слідчого, обставиною, яка перешкоджала провести такі слідчі /розшукові/ та процесуальні дії раніше є особлива складність провадження та проведення в цей час інших першочергових і інших невідкладних слідчих дій для встановлення обставин вчинення злочину, а необхідність у проведенні окремих з них виникла лише після проведення попередніх.
Для цього і потрібно продовжити строк досудового розслідування, котрий закінчується 05 листопада 2021 року, вважає слідчий.
Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав, наведених у ньому.
Заслухавши пояснення, дослідивши копії матеріалів кримінального провадження, якими обґрунтовано клопотання, слідчий суддя дійшла висновку, що воно є обґрунтованим з огляду на таке:
згідно ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого та особливо тяжкого злочину.
Якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу /ч. 1 ст. 294 КПК України/.
П. 3 ч. 4 ст. 219 КПК України визначено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого та особливо тяжкого злочину.
Слідчими СУ Головного управління Національної поліції в Тернопільській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020210000000202 від 05 травня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 199 КК України, який є тяжким злочином, відповідно до ст. 12 КК України.
Про підозру в рамках цього кримінального провадження нікому не повідомлено.
Строк досудового розслідування у ньому закінчується 05 листопада 2021 року.
Закінчити досудове розслідування у зазначений строк неможливо з огляду на необхідність встановити осіб, які могли придбавати або ж придбавають у ОСОБА_7 продукцію із підробленими марками акцизного податку; допитати вказаних осіб з цього приводу; встановити місця реалізації продукції із підробленими марками акцизного податку; у випадку встановлення місця реалізації продукції із підробленими марками акцизного податку провести експертні дослідження, об'єктами яких буде продукція із підробленими марками акцизного податку; допитати ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
З врахуванням наведеного, слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання слідчого слід задовольнити та строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, зважаючи на вимоги п. 3 ч. 4 ст. 219, ч. 1 ст. 294 КПК України,, необхідно продовжити на дванадцять місяців.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 2951 КПК України, слідчий суддя, -
постановила:
клопотання - задовольнити.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020210000000202 від 05 травня 2020 року, - продовжити на дванадцять місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1