Справа № 278/2928/21
Провадження №3/278/1707/21
Іменем України
27 жовтня 2021 року, суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І. В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
09 серпня 2021 року о 18 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 на березі річки Тетерів в с. Слобода-Селець Житомирського району зберігав власне заборонене знаряддя лову виготовлене із сіткоснастевого матеріалу використання якого в даний час і в даному місці заборонено, а саме волок, чим порушив п.3.14 абз.2 Правил любительського і спортивного рибальства та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.85 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, не повідомивши причину неявки. Про час і день розгляду справи повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило.
Враховуючи довідку про реєстрацію місця проживання особи відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Житомирській області від 27.08.2021 року ОСОБА_2 дійсно зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , що свідчить про те, що останній навмисно не отримує судові повістки про виклик до суду. Суддя вважає, що причини неявки в судове засідання не є поважними, а ОСОБА_2 , знаючи про розгляд справи стосовно нього, яка перебуває на розгляді Житомирського районного суду, умисно ухиляється від явки в судове засідання.
Відповідно до положеньст.268 КУпАП - неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не перешкоджає розгляду справи за суттю у його відсутність. Враховуючи скорочений строк, протягом якого на особу може бути накладене адміністративне стягнення та наведені положення закону, суд розглянув справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних в матеріалах справи доказів. Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Вивчивши матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення №003920 від 09.08.2021 року, пояснення ОСОБА_1 , інші докази суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем проживання порушника.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне і повне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Обставин, які пом'якшують відповідальність та обставин, які обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З врахуванням зазначених обставин справи та особи порушника, є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення, встановленого санкцією ч. 1 ст.85 КУпАП у вигляді штрафу з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень з конфіскацією знаряддя лову.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.
Заборонене знаряддя лову (Волок), розміром: L- 4 м., Н-0,5 м., ф-20 мм., що знаходяться на зберіганні в Управлінні Державного агентства рибного господарства у Житомирській області за адресою: 10005 м.Житомир, пров. Гуйвинський, 6 - конфіскувати у власність держави.
Постанова може бути оскаржена прокурором, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до Житомирського апеляційного суду.
Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя: І.В.Зубчук