Справа №345/4730/21
Провадження № 1-кс/345/1199/2021
29.10.2021 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1202109117000060 від 13.04.2021 року, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України,про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Слідчий СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до сервера, що знаходиться в операторів мобільного зв'язку - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з метою отримання інформації щодо роздруківки вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань, в друкованому та електронному вигляді, із зазначенням телефонних номерів, у яких працював телефон з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими вони обслуговувались в період часу з 13.04.2021 року по 30.08.2021 року.
Клопотання обґрунтовує тим, що 13.04.2021 року о 02.45 год. в Калуський РВП поступила повідомлення з підрозділу ДСНС Гунзи про те, що в АДРЕСА_1 горить автомобіль. Виїздом СОГ на місце події встановлено, що 13.04.2021 року бблизько 02.30 год. невідома особа, шляхом підпалу, пошкодила автомобіль марки «Volkswagen Golf», сірого кольору, номерний знак НОМЕР_1 , 2012 р.в., власником якого являється ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_2 , чим спричинила майнову шкоду.
Під час проведення радіорозвідки встановлено, в час підпалу у місці події були активні мобільні номери мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 та мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 . Вказані мобільні номери можуть належати невідомим особам, які вчинили або причетні до вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.194 КК України.
З метою отримання відомостей, які можуть бути використані, як джерело доказів у кримінальному провадженні, а також встановлення осіб, причетних до скоєння даного злочину, можливе лише шляхом отримання тимчасового доступу до сервера, що знаходяться в операторів мобільного зв'язку з метою отримання інформації з 13.04.2021 року по 30.08.2021 року по сім-картах операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме інформації - роздруківки щодо вхідних, вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку, із зазначенням номера сектору, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими вони в цей час користувались.
Слідчий вказала у поданому клопотанні, що просить розгляд даного клопотання здійснювати без її участі.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.
Клопотання про тимчасовий доступ до речі відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до серверів оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Дана річ не відноситься до речей, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України.
Матеріалами клопотання встановлено, що дана річ перебуває в операторів мобільного зв'язку: ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »( АДРЕСА_3 ) та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_4 ).
В сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження відомості, які знаходяться в операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у тому числі про отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання з мобільного телефону, можуть сприяти встановленню осіб, причетних до вчинення даного злочину і не можуть бути встановлені іншими способами доказування.
Тому суд приходить до висновку, що клопотання слід задоволити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України , -
Клопотання задоволити.
Надати старшому слідчому СВ Калуського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області капітану поліції ОСОБА_4 , та/або за її дорученням старшому оперуповноваженому СКП Калуського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_5 , оперуповноваженим СКП Калуського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасовий доступ до:
-сервера, що перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_3 , з метою отримання інформації по номерах телефонів НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , якими за допомогою сім-карти ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проводились телефонні розмови, а саме до інформації щодо роздруківки щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань, із зазначенням телефонних номерів, у яких працював телефон з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими вони обслуговувались в період часу з 13.04.2021 року по 30.08.2021 року;
-сервера, що перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , що в АДРЕСА_4 з метою отримання інформації по мобільних телефонах, якими за допомогою сім-карти ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » проводились телефонні розмови, а саме до інформації щодо роздруківки щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з'єднань, із зазначенням телефонних номерів, у яких працював телефон з прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими вони обслуговувались в період часу з 13.04.2021 року по 30.08.2021 року, а також інформації про:
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А);
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок абонентів А;
- типи з'єднання абонентів А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація;
- дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв'язку абонентів А (абоненти Б).
Ухвала підлягає до виконання Калуським РВП ГУ НП в Івано-Франківській області.
Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя