Справа№938/602/21
Провадження № 3/938/307/21
28 жовтня 2021 року селище Верховина
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Джус Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Івано-Франківській області
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, одруженої, утриманців немає, із середньою спеціальною освітою, фізичної особи -підприємця,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
23.09.2021 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 у приміщенні магазину-кафе " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 порушила встановлений порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: провела розрахункову операцію через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, чим порушив п. 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнала в повному обсязі. Пояснила, що провела розрахункову операції через РРО на неповну суму покупки та видала на неї чек. А також провела розрахункову операцію через РРО без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії, на деякі товари. У вчиненому щиро розкаялася, зобов'язалася у майбутньому не вчиняти аналогічних правопорушень.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 1012 від 23.09.2021, з якого вбачається, що ОСОБА_1 у приміщенні магазину-кафе " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що розташоване за адресою: с. Ільці, присілок Грабовець Верховинського району Івано-Франківської області порушила встановлений порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: провела розрахункову операцію через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
- актом (довідкою) фактичної перевірки №090624 від 23.09.2021, в якому вказано час, місце та факти встановлені в ході перевірки магазину-кафе "Околиця", що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 ;
Відповідно до ч.1 ст.155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг , тобто є бланкетною.
У п.11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості;
Таким чином, вважаю, що своїми умисними діями направленими на порушення порядку проведення розрахунків посадова особа - фізична особа підприємець ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Санкція ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення цього правопорушення шляхом накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи ступінь та характер вчиненого правопорушення, істотність наслідків вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції даної статті.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 24, 27, ч.1 ст. 155-1, 283, 284 КпАП України, суддя, -
визнати ОСОБА_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень 00 копійок (вісімдесят п'ять гривень нуль копійок) .
Стягнути з ОСОБА_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 454 гривні 00 копійок (чотириста п'ятдесят чотири гривні нуль копійок).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: Роман ДЖУС