Рішення від 28.10.2021 по справі 640/907/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2021 року м. Київ № 640/907/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів

на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я, що належить

до комунальної власності територіальної громади міста Києва та

підпорядковані Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу

Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

треті особи без 1. Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської

самостійних вимог - міської ради (Київської міської державної адміністрації),

на предмет спору 2. ОСОБА_2

про визнання протиправними та скасування рішень та наказу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - відповідач, Постійно діюча конкурсна комісія) та з урахуванням збільшення позовних вимог, викладених у заяві від 13 лютого 2020 року, остаточно просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої конкурсної комісії, оформлене протоколом №1 від 21.10.2019 в частині оголошення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру, затвердження змісту оголошення про проведення такого конкурсу та встановлення у вказаному оголошенні кваліфікаційних вимог до претендентів, які не відповідають вимогам чинного законодавства, та оприлюднення такого оголошення на офіційному веб-сайті Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої конкурсної комісії, оформлене протоколом №2 від 28.11.2019 в частині допущення ОСОБА_2 до участі у конкурсі на зайняття посади головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру;

- визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої конкурсної комісії, оформлене протоколом №3 від 26.12.2019 щодо визнання ОСОБА_2 переможцем конкурсу на зайняття посади головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру, а також підписання та внесення відповідного подання директору Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про призначення переможця конкурсу ОСОБА_2 на посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру;

- визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про призначення ОСОБА_2 » №55/к від 16.01.2020.

Позов обґрунтовано тим, що Конкурсною комісією оголошено та проведено конкурс на заміщення посади головного лікаря, якої з 01 січня 2019 року не існувало через виключення з Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, що суперечить вимогам законодавства. Окрім того, позивач вважає протиправними дії Конкурсної комісії щодо встановлення в оголошенні про проведення конкурсу на заміщення посади головного лікаря вимог щодо наявності у претендента вищої освіти виключно у галузі знань «Охорона здоров'я» за напрямами підготовки «Медицина» та «Педіатрія», оскільки такі критерії не відповідають вимогам законодавства, а дії призвели до допущення до участі у конкурсі обмеженого кола учасників, які є лікарями з виключно медичною освітою, що не відповідає Єдиним кваліфікаційним критеріям до начальників (керівників) закладів охорони здоров'я та обмежило доступ претендентам, які мають гуманітарну, юридичну, економічну та менеджерську освіту.

Також на переконання позивача конкурсна пропозиція ОСОБА_2 , яку визнано переможцем конкурсу, не відповідає вимогам Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядкований Департаменту охорони здоров'я ВО КМР (КМДА), затвердженому наказом Департаменту охорони здоров'я ВО ВМР (КМДА) №1500/к від 30.07.2018, оскільки не містить: результатів аналізу можливих ризиків; пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку закладу охорони здоров'я; пропозиції (відомості) щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності закладу охорони здоров'я: плану заходів щодо ефективного використання фінансових ресурсів; антикорупційної програми.

Виходячи з такого, позивач вважає протиправними та такими, що підлягають скасуванню рішення щодо допуску ОСОБА_2 до участі у конкурсі, визнання її переможцем конкурсу та наказ про призначення її на посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 лютого 2020 року, після усунення позивачем недоліків позовної заяви відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2020, відкрито провадження у справі №640/907/20, визначено здійснювати розгляд суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву та наявні докази, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та ОСОБА_2 .

Від відповідача надійшов письмовий відзив на позовну заяву, у якому висловлено незгоду з позовними вимогами та обґрунтуваннями позивача. Зокрема відповідач наполягає на помилковості доводів та тверджень позивача щодо недотримання Постійно діючою конкурсною комісією вимог законодавства при формуванні конкурсної комісії та залученні кандидатур від трудового колективу Київського міського клінічного ендокринологічного центру до складу конкурсної комісії для проведення конкурсу, а також оголошення конкурсу на неіснуючу посаду, порушення вимог щодо претендентів, обмеження права доступу до участі у конкурсі широкому колу претендентів, які не мають медичної освіти. Також відповідач заперечує обставини невідповідності конкурсної пропозиції ОСОБА_2 визначеним критеріям та обсягу документів, які підлягають поданню для участі у конкурсі.

Посилаючись на такі та інші обставини, відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

У свою чергу позивачем 11 березня 2020 року подано відповідь на відзив, у якому підтримує свою позицію щодо предмету спору, викладає обставини та обґрунтування, надані у позовній заяві.

Згідно з частиною третьою статті 241 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Враховуючи викладене, суд закінчує розгляд даної справи ухваленням рішення за правилами Кодексу адміністративного судочинства України на підставі наявних у справі матеріалів.

Оцінивши наявні у справі документи і матеріали, з урахуванням доводів позовної заяви, належність, допустимість кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний зв'язок наявних в матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.

Відповідно до частини сьомої статті 16 Основ законодавства про охорону здоров'я керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я визначається Порядком проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я затвердженим постановою КМУ від 27.12.2017р. № 1094, в редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок №1094).

Відповідно до абз. 2 п. 1 Порядку №1094, вимоги цього Порядку поширюються на відбір кандидатур на посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я, крім закладів охорони здоров'я МВС, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів.

Згідно з пунктами 4, 5, 7 Порядку №1094, підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади.

Відповідно до пункту 8 Порядку №1094 для проведення конкурсу рішенням органу управління утворюється конкурсна комісія (постійно діюча або для проведення окремого конкурсу).

Згідно з пунктом 11 Порядку №1094 до складу конкурсної комісії входять у рівній кількості: представники органу управління; представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу; представники громадської ради органу управління або особи (за згодою), делеговані громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу) та погоджені громадською радою при органі управління - по одній особі від кожного громадського об'єднання.

У разі утворення постійно діючої конкурсної комісії до її складу представники органу управління та представники громадськості входять на постійній основі, а представники трудового колективу залучаються до складу конкурсної комісії для кожного закладу окремо.

Наказом Департаменту охорони здоров'я від 23.08.2019 №1306/к «Про формування постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я ВО КМР (КМДА) прийнято рішення утворити постійну діючу конкурсну комісію для проведення конкурсів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я ВО КМР (КМДА).

На офіційному веб-сайті Департаменту 23.08.2019 оприлюднено оголошення про початок формування постійно діючої конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та запрошено долучитися до проведення конкурсу представників Громадської ради при органі управління або осіб (за згодою) делегованих громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу) та погоджених Громадською радою при органі управління - по одній особі від кожного громадського об'єднання.

З урахуванням наданих пропозицій, наказом Департаменту охорони здоров'я від 10.09.2019 №1384/к утворено постійно діючу конкурсну комісію для проведення конкурсів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я ВО КМР (КМДА) у складі представників від Департаменту, від громадських об'єднань (ГО «Всеукраїнське лікарське товариство», ГО «Діабетичний альянс», ГО «Центр розвитку системи охорони здоров'я»).

Пунктом 2.3 зазначеного наказу визначено, що представники трудового колективу відповідного комунального закладу охорони здоров'я залучаються до складу постійно діючої конкурсної комісії на підставі протоколу зборів трудового колективу для кожного закладу окремо.

Відповідно до наказу №1488/к від 02.10.2019 прийнято рішення про проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру, пунктом 2 якого визначеного забезпечити залучення до складу комісії представників трудового колективу Центру.

На виконання зазначеного пункту наказу 02.10.2019 Департаментом направлено листа від 02.10.2019 №061-9538/09 про надання Центром кандидатур для включення до складу конкурсної комісії.

У відповідь листом від 15.10.2019 №166-01-08/693 Центром надано витяг з протоколу №1 загальних зборів трудового колективу від 15.10.2019 з трьома кандидатурами для включення до складу комісії, а саме: ОСОБА_3 - завідуючої консультативної поліклініки Центру, ОСОБА_4 - лікаря-хірурга ендокринолога Центру; ОСОБА_5 - заступника головного лікаря з експертизи якості медичної допомоги Центру.

З урахуванням наданих кандидатур Департаментом сформовано конкурсну комісію для проведення конкурсу на посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

В цій частині суд звертає увагу на те, що Порядок №1094 не містить вимоги щодо необхідності публікування на веб-сайті протоколу загальних зборів трудового колективу щодо надання представників трудового колективу, обраних для включення до складу конкурсної комісії, тому твердження позивача про порушення відповідачем порядку залучення кандидатур від трудового колективу Центру до складу конкурсної комісії не підтверджуються встановленими обставинами та не відповідають положенням вищенаведеного законодавства та порядку.

Надалі згідно з протоколом №1 від 21.10.2019 прийнято рішення про оголошення конкурсу на зайняття посади головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру та 28.11.2019 згідно з протоколом №2 прийнято рішення про допуск до участі у конкурсі таких осіб: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_9 .

Згідно з протоколом №3 від 26.12.2019 за результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід, конкурсна комісія шляхом голосування прийняла рішення про визнання переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру ОСОБА_2 .

Виходячи з встановлених обставин, в частині доводів позивача щодо оголошення конкурсу на неіснуючу посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру суд зазначає наступне.

Відповідно до Статуту Київського міського клінічного ендокринологічного центру, затвердженого рішенням Київської міської ради від 01.10.2007 №362/3196 (в редакції рішення Київської міської ради від 10.11.2016 №316/1320 (далі - Статут) управління установою здійснює головний лікар на основі єдиноначальності.

Згідно із структурою Київського міського клінічного ендокринологічного центру, затвердженою наказом Департаменту охорони здоров'я від 02.05.2019 №468 Центр очолює головний лікар.

Отже, на дату оголошення конкурсу посадою керівника зазначеного закладу охорони здоров'я передбачена посада «Головного лікаря».

Відповідно до Переліку лікарських посад у закладах охорони здоров'я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.2002 №385, визначено, що керівниками закладів охорони здоров'я є: генеральний директор, директор, головний лікар, головний державний лікар - головний лікар, начальник, завідувач.

За таких обставин суд не вбачає в цій частині порушень з боку відповідача та вважає, що Департаментом правомірно оголошено конкурс на посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру, яка була вакантною та передбачалася як посада керівника зазначеного закладу охорони здоров'я.

Щодо порушення конкурсною комісією вимог Порядку №1094 в частині формування вимог до претендентів, судом встановлено наступне.

Відповідно до частини восьмої статті 16 Основ законодавства про охорону здоров'я керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Як з'ясовано судом, на момент виникнення спірних правовідносин, як і на день розгляду справи центральним органом виконавчої влади - Міністерством охорони здоров'я України не розроблено та не затверджено єдиних кваліфікаційних вимог.

Відповідно до пункту 3 Порядку №1094 Конкурс проводиться з дотриманням у тому числі принципів: забезпечення рівного доступу, недискримінації, ефективного і справедливого процесу відбору.

Згідно з пунктом 24 Порядку №1094 Конкурсна комісія, зокрема, встановлює вимоги до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог, що вказує на те, що повноваження щодо оголошення про проведення конкурсу, встановлення вимог до претендентів, перевірки документів претендентів та проведення конкурсу покладено на конкурсну комісію.

При цьому посилання позивача на наказ Міністерства охорони здоров'я України від 31.10.2018 №1977 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників як на нормативно-правовий акт, який підлягає застосуванню у даних правовідносинах, є помилковими, оскільки Довідник має рекомендаційний або роз'яснювальний характер, оскільки не проходив процедуру державної реєстрації як нормативно-правовий акт міністерства. Окрім того, Довідник визначає вимоги до посади «генерального директора (директора)/начальника (завідувача) закладу охорони здоров'я, разом з тим Департаментом охорони здоров'я проводився конкурс на посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру.

Також суд зазначає, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.2002 №385 затверджено Перелік лікарських посад у закладах охорони здоров'я та кваліфікаційні вимоги для зайняття таких посад, зокрема визначення назви лікарської спеціальності, яка відповідає цій посаді. Зокрема, розділом І Переліку «Керівники закладів охорони здоров'я та їх заступники» визначено такі посади керівників закладів охорони здоров'я: генеральний директор, директор, головний лікар, головний державний лікар - головний лікар, начальник, завідувач), а також лікарські спеціальності: організація і управління охороною здоров'я, наявність якої надає право претендувати на зайняття таких посад.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 07.12.1998 №346 в редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24.04.2008 №230 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 07.12.1998 №346» затверджено Перелік назв циклів спеціалізації та вдосконалення лікарів, яким визначено, що до спеціалізації за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров'я» допускаються лікарі, які закінчили інтернатуру за будь-якою спеціальністю медичного профілю і зараховані на посади керівників органів охорони здоров'я та їх заступників, лікарів-методистів, лікарів-статистів, або зараховані в їх резерв.

Окрім іншого, діючим є спільний наказ Мінпраці та соцполітики України та МОЗ України від 05.10.2005 №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення». Зазначені Умови праці застосовуються до працівників, які допущені в установленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності відповідно до порядку, встановленого МОЗ України, та встановлюють, що посадові оклади керівників закладів охорони здоров'я, їх заступників, спеціалістів підвищуються з дня присвоєння їм кваліфікаційної категорії з лікарської спеціальності.

Відтак, Умовами праці передбачена обов'язкова наявність у керівників закладів охорони здоров'я медичної освіти, з урахуванням чого Постійно діючою конкурсною комісією визначено вимоги до претендентів на посаду головного лікаря Київського міського клінічного ендокринологічного центру, зокрема щодо наявності повної вищої освіти (спеціаліст, магістр) в галузі знань «Охорона здоров'я» за напрямами підготовки «Медицина», «Педіатрія».

Таким чином, на переконання суду до кваліфікаційних вимог претендентів на посаду головного лікаря Центру правомірно включено вимоги щодо наявності повної вищої освіти (спеціаліст, магістр) в галузі знань «Охорона здоров'я» за напрямами підготовки «Медицина», «Педіатрія», що відповідає вимогам чинного законодавства та спростовує доводи позивача в цій частині.

Стосовно аргументів позивача щодо невідповідності конкурсної пропозиції ОСОБА_2 та подання недостатнього обсягу документів суд зазначає, що вимоги до конкурсної пропозиції формуються відповідно до Порядку №1094.

Виходячи із змісту протоколу №2 засідання конкурсної комісії від 28.11.2019 ОСОБА_2 подано такі документи: копія паспорту громадянина України, резюме, автобіографія, копії: диплому про повну вищу освіту (спеціаліст) за напрямом підготовки «Медицина», Київський медичний інститут, посвідчення про присвоєння кваліфікації лікаря-терапевта (1987 рік), посвідчення про підтвердження вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Терапія», посвідчення про підтвердження вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Кардіологія», посвідчення про підтвердження вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Ендокринологія», сертифіката про присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров'я», посвідчення про присвоєння почесного звання «Заслужений лікар України», трудової книжки, згода на обробку персональних даних згідно з додатком 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1094, конкурсна пропозиція в паперовій та електронній формі; довідка МВС про відсутність судимості; медичні довідки про стан здоров'я, щодо перебування особи на обліку у психоневрологічному та наркологічному закладі охорони здоров'я за формами, затвердженими МОЗ України; попередження стосовно встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог та обмежень, підписане претендентом на посаду за формою згідно з додатком 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1094; заява про відсутність у діях особи конфліктів інтересів згідно з додатком 3 постанови КМУ від 17.12.2017 №1094; підтвердження подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до абз.1 частини третьої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Також суд звертає увагу, що згідно вимог до конкурсної пропозиції, остання може (але не обов'язково має) містити проект плану розвитку Київського міського клінічного ендокринологічного центру на середньострокову перспективу, у якому передбачаються: план реформування Центру протягом одного року; заходи з виконання завдань Центру і результати аналізу можливих ризиків, пропозиції щодо поліпшення економічних та фінансових показників закладу, підвищення ефективності її діяльності, запобігання корупції; пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку Центру; пропозиції (відомості) щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності Центру.

Отже, претендент може подати проект плану розвитку Центру, але така вимога не є обов'язковою, виходячи з умов конкурсної пропозиції.

Враховуючи наведене вище у сукупності, протоколи та оскаржуваний наказ не містять ознак протиправності, на які вказує позивач у справі, у зв'язку з чим не підлягають скасуванню.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, а також з встановлених обставин, системного аналізу положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог позивача та їх непідтвердженність достатніми та переконливими доказами, у зв'язку з чим правових підстав для задоволення позовних вимог не вбачає.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд керується приписами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких при задоволенні позову судові витрати підлягають відшкодуванню позивачу, який не є суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи результати розгляду справи, сплачений судовий збір не підлягає відшкодуванню позивачу у справі.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 72-73, 76-77, 139, 243-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи без самостійних вимог на предмет спору - Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування рішень та наказу - відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

За приписами статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Порядок та строки подання апеляційної скарги врегульовано приписами статей 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , тел: НОМЕР_2 .

Відповідач: Постійно діюча конкурсна комісія для проведення конкурсів на зайняття посади керівника закладу охорони здоров'я, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та підпорядковані Департаменту охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), адреса: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 19).

Суддя В.І. Келеберда