Постанова від 22.10.2021 по справі 539/4018/21

Справа № 539/4018/21

Провадження № 3/539/1105/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.10.2021 м.Лубни

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області в складі : головуючого судді Хоменка Д.Є.,

при секретарі Мирній Т.Ф., за участю прокурора Савинського С.Г., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , працюючого депутатом Лубенської районної ради Полтавської області, РНОКПП - НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

До Лубенського міськрайонного суду Полтавської області 27.09.2021 року від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли два протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно яких відповідно до витягу з протоколу першої сесії сьомого скликання Лубенської районної ради Полтавської області від 18.11.2015 року та протоколу Лубенської районної виборчої комісії Полтавської області від 25.10.2015 року ОСОБА_1 визнано депутатом обраним до Лубенської районної ради сьомого скликання.

Таким чином, на підставі п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 став суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Відповідно до витягу з протоколу першої сесії восьмого скликання Лубенської районної ради Полтавської області від 08.12.2020 року, визнано повноваження депутатів Лубенської районної ради восьмого скликання обраних 25 жовтня 2020 року, серед яких ОСОБА_1 не числиться.

Таким чином 08.12.2020 року після визнання повноважень депутатів нового скликання, ОСОБА_1 припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

В своїй діяльності ОСОБА_1 як депутат Лубенської районної ради Полтавської області повинен керуватися Конституцією України, а також законами: "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", "Про статус депутатів місцевих рад" та іншими законодавчими актами.

Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати, з питань що належать до його компетенції, обов'язкові до виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 статті 12 зазначеного вище Закону передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VІІ депутати районних рад визначені суб'єктами декларування.

Пунктом 2 статті 45 цього ж Закону, суб'єкти декларування, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Наказом НАЗК від 12.12.2019 року №168/19, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Таким чином ОСОБА_1 , склавши повноваження депутата Лубенської районної ради сьомого скликання, тобто припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов'язаний подати електронну декларацію суб'єкта декларування який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення повноважень, тобто не пізніше 06 січня 2021 року.

Порядком застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 передбачено, що надання АЦСК ІДД ДФС послуг електронного цифрового підпису депутатам місцевої ради (сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної) здійснюється через відповідальну особу, визначену окремим розпорядженням голови такої ради. Тобто ОСОБА_1 припиняючи повноваження депутата Лубенської районної ради сьомого скликання повинен був завчасно оформити електронний ключ та своєчасно подати декларацію перед звільненням в передбачені законом терміни.

Відповідно до ч 1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом Реєстр), декларація (перед звільненням) ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 31.03.2021 о 23 год. 52 хв..

ОСОБА_1 у період із 08.12.2020 до 06.01.2021, не мав поважних причин для не своєчасного подання електронної декларації суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Таким чином, ОСОБА_1 , склавши 08.12.2020 року повноваження депутата Лубенської районної ради сьомого скликання, являючись, згідно п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за №959/29089, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування (до 06.01.2021), а саме 31.03.2021 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Також зазначено, що пунктом 2 частини 2 статті 45 цього ж Закону, суб'єкти декларування, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Отже ОСОБА_1 , склавши в 2020 році повноваження депутата Лубенської районної ради сьомого скликання, тобто припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов'язаний подати електронну декларацію суб'єкта декларування, що припинив діяльність пов'язану із виконання (функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік не пізніше 1 квітни 2021 року.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядувань (за текстом - Реєстр), декларація (після звільнення) ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 07.04.2021 о 18 год. 09 хв.

ОСОБА_1 у період із 01.01.2021 до 01.04.2021, не мав поважних причин для не своєчасного подання електронної декларації суб'єкта декларування, що припинив діяльність пов'язану із виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік.

Крім того ОСОБА_1 20.03.2017, 28.03.2018, 15.03.2019, 16.03.2019 та 07.05.2020 року подавав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічні декларації за 2016, 2017, 2018 та 2019 роки, тобто йому були достовірно відомі зобов'язання та обмеження, в тому числі відповідальність за порушення фінансового контролю, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", а також він мав навички користування електронним цифровим підписом та Реєстром.

Таким чином, ОСОБА_1 , склавши 08.12.2020 року повноваження депутата Лубенської районної ради сьомого скликання, являючись, згідно п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 45 вказаного Закону, підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 17.07.2016 за №959/29089, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, несвоєчасно, після встановленого терміну декларування (до 01.04.2021), а саме 07.04.2021 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб'єкта декларування, що припинив діяльність пов'язану із виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що він не знав про необхідність подання даних декларацій, його майновий стан не змінився і у нього не було умислу на його приховування. Крім того прохав врахувати, що його дружина ОСОБА_2 є інвалідом 3 групи. Його майновий стан є досить скрутним, він працює медичним братом загальної практики сімейної медицини і отримує незначну заробітну плату.

Прокурор викладені обставини у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступних висновків.

Крім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами. Зокрема, протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП №367 від 27.092021 року та №368 від 27.09.2021 року, якими встановлено факт вчинення ОСОБА_1 порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», роздрукованою відомістю про час подання декларацій, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Дружина ОСОБА_1 - ОСОБА_2 є інвалідом 3 групи, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 від 19.09.1993 року, довідкою до акту медико-соціальної експертної комісії серії АВ №0027289 від 27.11.2018 року.

Згідно довідки про доходи Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області №11 від 22.10.2021 року ОСОБА_1 працює у Комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області на посаді брат медичний загальної практики сімейної медицини з 09 березня 2021 року та отримав заробітну плату за період з квітня 2021 року по вересень 2021 року в розмірі 44 198,77 грн.

Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, визнав свою вину, щиро розкаявся, його майновий стан не змінився(після складання повноважень депутата), тобто він не мав на меті умислу у приховуванні свого майнового стану, і те, що вчинене адміністративне правопорушення у даному випадку не становить великої суспільної небезпеки, також цим правопорушенням не було завдано збитків державним чи суспільним інтересам, тому суд вважає можливим застосувати до нього положення ст. 22 КУпАП, звільнивши ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та обмежитися усним зауваженням.

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду в десятиденний термін, через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя Д.Є. Хоменко