Справа № 750/2383/21
Провадження № 1-в/750/47/21
27 жовтня 2021 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 розглянувши заяву засудженого ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження,
До Деснянського районного суду міста Чернігова засобами поштового зв'язку надійшла заява від засудженого ОСОБА_2 , який на даний час утримується в ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор», в якій він просить ознайомити його матеріалами кримінальної справи з метою реалізації права на звернення до Європейського Суду з прав людини.
Відповідно до п. 14 ч. 3 та п. 5 ч. 4 ст. 42 КПК України, обвинувачений, засуджений має право ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 221 цього Кодексу; ознайомлюватися з журналом судового засідання та технічним записом судового процесу, які йому зобов'язані надати уповноважені працівники суду.
Окрім того, згідно з ч.3 ст.43 КПК України виправданий, засуджений має права обвинуваченого, передбачені статтею 42 цього Кодексу, в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.
Згідно з ч.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Конституція України гарантує кожному право після використання всіх національних засобів юридичного захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, з підстав зазначених у ній, слід задовольнити з метою забезпечення реалізації права засудженого на ознайомлення.
Засудженого ОСОБА_2 на час ознайомлення з матеріалами кримінальної справи № 750/2383/21 необхідно залишити в Державній установі "Чернігівський слідчий ізолятор" для забезпечення йому права на ознайомлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 42, 43, 369-372, 392 КПК України, ст. 90 КВК України,-
Клопотання засудженого ОСОБА_2 про ознайомлення із матеріалами кримінальної справи - задовольнити.
Тимчасово залишити засудженого ОСОБА_2 , 1982 року народження, в ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор» на час ознайомлення з матеріалами кримінальної справи №750/2383/21.
Копію ухвали направити начальнику ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор» для виконання, засудженому ОСОБА_2 - до відома.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1