Справа № 137/1176/21
27 жовтня 2021 р. 1-в/137/130/21
Суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , особи відносно якої надіслано подання ОСОБА_3 , представника ДУ «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції подання начальника Державної установи Літинської ВК-123 ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Веселівка Кіровоградського району Кіровоградської області, громадянина України, із неповною середньою освітою, не одруженого, раніше неодноразово засуджений, останній раз 10.10.2016 Компаніївським районним судом Кіровоградської області за ч.2 ст. 289, ст. 71, ст. 72 КК України до 5 років 6 місяців позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник ДУ «Літинської ВК-123» ОСОБА_5 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_3 після звільнення з установи, за місцем проживання, а також застосувати до нього обов'язки передбачені ст.9 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", посилаючись на те, що останній підпадає під п. "Б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення.
Засуджений ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечив проти застосування обмежень запропонованих у поданні. Повідомив, що після звільнення буде проживати за адресою АДРЕСА_1
Представник Державної установи «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовольнити. Повідомив, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, продовжує протиправну поведінку.
Заслухавши пояснення осіб присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали подання приходжу до висновку про можливість задоволення подання, виходячи із наступного.
Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" (далі Закон)адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п."б" ст.3 зазначеного закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Так, 10.10.2016 Компаніївським районним судом Кіровоградської області, ОСОБА_3 засуджено за ч.2 ст. 289, ст. 71, ст. 72 КК Україн до 5 років 6 місяців позбавлення волі (а.с. 6-7).
Одночасно з характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 08.10.2021 відносно засудженого ОСОБА_3 вбачається, що за час відбування покарання останній характеризується негативно, допустив 78 (сімдесят вісім) порушень вимог режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі 18 (вісімнадцять) разів поміщався в ДІЗО та тричі переводився до ПКТ (а.с. 4).
Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК 123 також ілюструє довідка по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_3 , від 08.10.2021 де містяться відомості про те, що до останнього 78 (сімдесят вісім) разів застосовувались дисциплінарні стягнення. Заохочення відсутні (а.с. 5).
Відповідно до ст. 5 Закону, у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Оскільки ні в матеріалі самого подання ні в ході судового розгляду не було обгрунтовано застосування обмеження котре полягало б у забороні перебування у визначених місцях району (міста), тому з підстав вищенаведеного вважаю за необхідне подання начальника Державної установи «Літинська ВК №123» про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 задовольнити частково.
Керуючись ст.158 КВК та ст.ст.3, 4, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 2(два) роки.
Застосувати до ОСОБА_3 на час адміністративного нагляду такі обмеження та обов'язки:
1) прибути до 12 год 00 хв 21.11.2021 за адресою АДРЕСА_1 і зареєструватись в органі Національної поліції.
2) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
3) письмово повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах.
4) у разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватись в місцевому органі Національної поліції.
5)заборонити виходити з будинку за місцем проживання АДРЕСА_1 з 23:00 години до 06:00 години наступного дня.
6) реєструватися в органах Національної поліції два рази на місяць.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1