ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/10889/21
провадження № 2/753/6925/21
"19" жовтня 2021 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді Сирбул О.Ф.
за участю секретаря Лаптєвої Ю.М.
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Свої вимоги мотивував тим, що з 04.06.2004 перебуває у шлюбі з відповідачем. За час перебування у шлюбі у подружжя народилося двоє дітей: син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Однак, спільне життя у сторін не склалося, через відмінності поглядів на життя, сім'ю та обов'язки, втрату взаєморозуміння, почуття любові, поваги та довіри один до одного у подружньому житті. На даний час подружжя проживає окремо, шлюбних відносин подружжя не підтримує тривалий час. Спільний побут та ведення спільного господарства між подружжям припинено з березня 2021 року. Позивач не бажає продовжувати спільне життя з відповідачем. Вказав, що подальше спільне проживання, збереження шлюбу та примирення з відповідачем вважає неможливим та суперечитиме його інтересам.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 18.06.2021 провадження у справі відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження та призначено розгляд справи у судове засідання.
У судове засідання позивач не з'явився, надав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити та розгляд даної справи проводити у його відсутність.
Відповідача у судове засідання не з'явилась, однак надала заяву, в якій позовні вимоги визнала, просила їх задовольнити та розгляд даної справи проводити у її відсутність.
Відповідно до ч. 1 ст. 206 ЦПК України відповідач має право визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. А згідно з частиною 4 цієї статті у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом встановлено, що відповідач визнав позовні вимоги про розірвання шлюбу, що не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, у зв'язку із чим поданий позов підлягає повному задоволенню.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає встановленими наступні обставини.
У відповідності до ч. 1 ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.
Сторони перебувають у шлюбі з 04.06.2004, що був зареєстрований у Лівобережному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім'ї, про що в Книзі реєстрації шлюбів 04.06.2004 складено відповідний актовий запис за №384.
За час перебування подружжя у шлюбі народилося двоє дітей: син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Із пояснень позивача вбачається, сім'я фактично розпалась через різні погляди на життя та сім'ю, втрату взаєморозуміння у подружньому житті. Фактичні шлюбні відносини та ведення спільного господарства припиненні між подружжям тривалий час.
Відповідно до ст.ст. 21, 24 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що сім'я даного подружжя розпалась остаточно, призначення терміну на примирення не потребує, оскільки подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам позивача, крім того, сторони наполягали на розірванні шлюбу, у зв'язку із чим, шлюб слід розірвати.
На підставі ст.ст. 21, 24, 110-112, 114 Сімейного кодексу України та керуючись ст.ст. 4, 10, 12-13, 76-80, 133, 141, 206, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу- задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , що зареєстрований 04.06.2004 у Лівобережному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім'ї, про що в Книзі реєстрації шлюбів 04.06.2004 складено відповідний актовий запис за №384-розірвати.
Згідно ч. 2 ст. 114 СК України, у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя: