Справа № 569/21474/21
1-кс/569/7327/21
26 жовтня 2021 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання старшого слідчого Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
Слідчий, у рамках кримінального провадження № 12021181010001738 від 01.09.2021 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, звернувся до суду із клопотанням, яке погоджено прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний номер юридичної особи НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування клопотання вказує, що до Рівненського РУП надійшла заява ОСОБА_5 про те, що 03.08.2021 невідома особа під приводом продажу товару із-за кордону, а саме льодогенератора " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", шляхом обману заволоділа грошовими коштами в сумі 10 899 євро, які заявниця перерахувала через ІНФОРМАЦІЯ_3 на розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 , внаслідок чого завдала ОСОБА_5 майнової шкоди у великих розмірах.
В ході проведення розшукових заходів встановлено, що до вчинення вищевказаного злочину причетні невідомі особи, які під час своєї злочинної діяльності використовують електронні поштові адреси: « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Покликаючись на вищевикладене, слідчий вказує на необхідність тимчасового доступу до до документів (інформації) (в тому числі електронних), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний номер юридичної особи НОМЕР_1 ,юридична адреса: АДРЕСА_1 , перелік яких наведено у клопотанні.
Іінформація, документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, можуть містити відомості про осіб, які здійснювали реєстрацію даної електронної скриньки, здійснювали листування із працівниками банківських установ, інших організацій, причетні до вчинення злочину.Виходячи з цього, дані документи мають істотне значення у даному кримінальному провадження, оскільки в них містяться відомості, що підтверджують або спростовують вчинення кримінального правопорушення.
З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Клопотання розглядається у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Оскільки у клопотанні слідчим наведено достатньо підстав, які відповідають вимогам встановленим ч.5 ст. 163 КПК України, що речі та документи, про йдеться у клопотанні, мають суттєве значення для кримінального провадження, оскільки інформація, яка міститися в них може бути використана як доказ, і без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.159, 162-164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задоволити.
Надати страшому слідчому слідчого відділу Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 та, старшому інспектору Департаменту кіберполіції Національної поліції України капітану поліції ОСОБА_6 та старшому інспектору Департаменту кіберполіції Національної поліції України старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний номер юридичної особи НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до:
- усієї наявної інформації про реєстраторів поштової скриньки: « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».анкетні дані, абонентські номери мобільних телефонів, місце проживання/реєстрації, та інші відомості, які допоможуть ідентифікувати особу;
- до інформації про дату та час реєстрації поштових скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».зміни даних;
- до ІР-адрес пристроїв, з яких здійснювалась реєстрація електронних поштових скриньок: « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».також дати (у форматі ІНФОРМАЦІЯ_6 ) і часу (у форматі ГГ:ХХ:СС) такої реєстрації із позначенням часової зони за UTC;
- до ІР-адрес, з яких здійснювалися входи абонента до поштових скриньки « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».з моменту їх створення по момент виконання ухвали, а також дати (у форматі ДД.ММ.РРРР) і часу (у форматі ГГ:ХХ:СС) таких входів із позначенням часової зони за UTC;
- за наявності, також до відомостей про провайдера(ів), яким належать запитувані ІР- а « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Зобов'язати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити запитувані речі та документи (інформацію) (в тому числі електронну) на паперових носіях, а також записати на електронний носій інформації - оптичний диск.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1