Справа № 129/1770/17
Провадження по справі № 1-кп/129/28/2021
26.10.2021 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
захисників обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 - адвокатів ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Гайсині кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4 у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.185, ст.395 КК України, ОСОБА_5 у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.125, ч.2, ч.3 ст.185, ч.2 ст.186 КК України, ОСОБА_6 у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.185 КК України,
Установив:
Прокурор письмово заявила клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинувачених ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ще на 60 днів, оскільки 05.11.2021 р. строк тримання їх під вартою закінчується, а обставини, що були підставою їх взяття під варту, продовжують існувати.
Обвинувачений ОСОБА_4 і його захисник - адвокат ОСОБА_7 у вирішенні клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою покладалися на розгляд суду.
Обвинувачений ОСОБА_5 і його захисник - адвокат ОСОБА_8 у вирішенні клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою покладалися на розгляд суду.
З урахуванням позицій сторін, матеріалів справи та вимог закону суд визнає за необхідне заявлені прокурором клопотання задовольнити.
За змістом ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України, зокрема продовження злочинної діяльності та перешкоджанню кримінальному провадженню будь-яким чином.
Оскільки до обвинуваченого ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, який в подальшому продовжувався, 05.11.2021 р. строк його тримання під вартою закінчується, однак обставини, що стали підставою взяття його під варту - скоєння тяжкого стосовно ст.12 КК України злочину в період розгляду щодо нього в суді іншого кримінального провадження та в період непогашеної судимості за умисні тяжкі та нетяжкі злочини, відсутність сім'ї, постійної роботи, засобів для існування та інших вагомих соціальних й особистісних чинників стримуючого характеру, що свідчить про можливість продовження ним злочинної діяльності та ухилення від виконання покладених процесуальних обов'язків, продовжують існувати, то строк тримання обвинуваченого ОСОБА_4 під вартою необхідно продовжити ще на 60 днів.
Відповідно до ст.183 КПК України та з урахуванням обставин злочинів, майнового та сімейного стану ОСОБА_4 , суд визначає розмір застави, в разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти, - у визначеному ухвалою Гайсинського районного суду від 23.07.2018 р. розмірі в сумі 35240 грн., з покладенням на нього передбачених ст.194 КПК України обов'язків: прибувати за кожною вимогою Гайсинського районного суду, не відлучатися із місця свого проживання та не змінювати його без дозволу суду.
Оскільки до обвинуваченого ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, який в подальшому продовжувався, 05.11.2021 р. строк його тримання під вартою закінчується, однак обставини, що стали підставою взяття його під варту - скоєння в період непогашеної судимості за вчинення тяжкого корисливого злочину нових, передбачених ч.1 ст.125, ч.2, ч.3 ст.185, ч.2 ст.186 КК України, тяжких, нетяжких злочинів та кримінального проступку стосовно ст.12 КК України, покаранням за які може бути позбавлення волі на строк понад три роки (до шести років), він неодноразово не з'являвся до суду, залишив своє місце проживання та переховувався від суду, в зв'язку з чим його було оголошено в розшук, сім'я, постійне місце роботи та джерела для існування у нього відсутні, що свідчить про можливість продовження ним злочинної діяльності та ухилення від виконання процесуальних обов'язків переховуванням від суду, продовжують існувати, то строк тримання обвинуваченого ОСОБА_5 під вартою необхідно продовжити ще на 60 днів.
Відповідно до ст.183 КПК України та з урахуванням обставин злочинів, майнового та сімейного стану ОСОБА_5 , суд визначає розмір застави, в разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти, - у визначеному ухвалою Гайсинського районного суду від 10.06.2019 р. розмірі двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає 38420 грн., з покладенням на нього передбачених ст.194 КПК України обов'язків: прибувати за кожною вимогою Гайсинського районного суду, не відлучатися із місця свого проживання та не змінювати його без дозволу суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177, 183, 197, 350 КПК України,
Ухвалив:
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 у виді тримання під вартою продовжити ще на 60 днів, - до 24.12.2021 р. 16:30 год., встановивши розмір застави у визначеному ухвалою Гайсинського районного суду від 23.07.2018 р. розмірі в сумі 35240 гривень, в разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти з покладенням на нього обов'язків: прибувати за кожною вимогою суду під час розгляду кримінальної справи, не відлучатися із місця свого проживання та не змінювати його без дозволу суду, про що оголосити йому під розписку.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 у виді тримання під вартою продовжити ще на 60 днів, - до 24.12.2021 р. 16:30 год., встановивши розмір застави у визначеному ухвалою Гайсинського районного суду від 10.06.2019 р. розмірі двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає 38420 гривень, в разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти з покладенням на нього обов'язків: прибувати за кожною вимогою суду під час розгляду кримінальної справи, не відлучатися із місця свого проживання та не змінювати його без дозволу суду, про що оголосити йому під розписку.
Ухвала діє 60 днів до 24.12.2021 р. 16:30 год.
Ухвалу може бути оскаржено до Вінницького апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: