Рішення від 25.10.2021 по справі 280/6728/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

25 жовтня 2021 року Справа № 280/6728/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, б. 158-6, код ЄДРПОУ № 20490012) про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з врахуванням заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, а саме: за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 на ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин";

- скасувати Рішення №083250004099 від 08.06.2021 прийняте відділом перерахунків пенсії №1 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії згідно архівної довідки про заробітну плату від 29.12.2020 року №6-03/1892;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області розрахувати коефіцієнт заробітної плати для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням заробітної плати тільки до 01.07.2020 року до архівної довідки про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2020, виданою Архівним відділом Бердяснької міської ради від 29.12.2020 року №6-03/1892, виплатити різницю між фактично отриманою та призначеною пенсією починаючи з 07.06.2021 (день звернення з заявою про перерахунок)

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 з 03.02.2021 року призначено пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Зазначено, що на підставі рішення від 08.06.2021 № 083250004099 позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки про заробітну плату від 29.12.2020№6-03/1892 виданою Бердянською міською радою Запорізької області виконавчим комітетом Архівним відділом за період з 01.01.1986 по 30.12.1990, оскільки після перевірки відділом контрольно-перевірочної роботи№2 управління контрольно перевірочної роботи ГУ ПФУ в Запорізькій області встановило що з нарахування заробітної плати використовується автоматизований шифр кодування по видам нарахування і визначити складові заробітної плати для обчислення пенсії немає можливості, оскільки довідник шифрів на зберігання до архівного відділу Бердянської міської ради не надходив. Позивач, вважаючи таке рішення протиправним, звернувся до суду із цим позовом. Просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач позовні вимоги не визнав, 01.09.2021 надав до суду відзив на адміністративний позов (вх.№50270), в якому зазначає, що згідно розписки-повідомлення до заяви про призначення пенсії позивачем надана архівна довідка про заробітну плату № 6-03/1892 від 29.12.2020 за період з 01.01.1986 по 31.12.1990 включно. Відповідно до акту № 637/2 від 17.02.2021 про результати перевірки достовірності даних довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої архівним відділом Бердянської міської ради встановлено, що з січня 1986 по грудень 1990 в розрахункових відомостях з нарахування заробітної плати використовувався автоматизований шифр кодування по видах нарахування. Визначити складові заробітної плати для обчислення пенсії не є можливим, так як довідник шифрів на зберігання до архівного відділу Бердянської ради не надходив. За таких обставин, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Приписами частини 2 статті 263 КАС України, визначено, що справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 243 КАС України, у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Згідно з частиною 4 статті 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено пенсію за віком з 03.02.2021 відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09 липня 2003 року з урахуванням страхового стажу 42 роки 2 місяці 26 днів (коефіцієнт страхового стажу - 0,42167) та із заробітної плати 4554,94 грн. (середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2018-2020 роки - 9118,81 грн. х 0,49951 - індивідуальний коефіцієнт заробітку), визначеної за період роботи з 01.07.2000 року по 31.12.2020 року на підставі даних персоніфікованого обліку.

07.06.2021 позивач звернувся до Пенсійного Фонду з заявою щодо перерахунку пенсії з урахуванням періоду заробітної плати до 01.07.2020 року відповідно до ст..40 Закону №1058 надавши архівну довідку про заробітну плату №6-03/1892 від 29.12.2020 за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990.

Проте відділом перерахунків пенсій №1 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області прийнято рішення №083250004099 від 08.06.2021 на підставі якого, позивачу відмовлено у перерахунку пенсії згідно архівної довідки про заробітну плату №6-03/1892 від 29.12.2020 за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 виданою Архівним відділом виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області.

Відповідно до акту № 637/2 від 17.02.2021 про результати перевірки достовірності даних довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої архівним відділом Бердянської міської ради встановлено, що з січня 1986 по грудень 1990 в розрахункових відомостях з нарахування заробітної плати використовувався автоматизований шифр кодування по видах нарахування. Визначити складові заробітної плати для обчислення пенсії не є можливим, так як довідник шифрів на зберігання до архівного відділу Бердянської ради не надходив.

Оскільки довідник шифрів на зберігання до архівного відділу Бердянської міської ради не надходив, пенсійний орган дійшов висновку про неможливість встановлення складових заробітної плати позивача.

Позивач, не погодившись з такою відмовою відповідача, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

Частиною першою статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Статтею 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Враховуючи те, що відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення, питання щодо припинення пенсійних виплат (які є складовою порядку пенсійного забезпечення) не можуть регулюватися підзаконними актами.

Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею та є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Згідно з підпунктом 3 пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення). За бажанням пенсіонера у період до 01 січня 2016 року ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Відповідно до пункту 2.10 вказаного Порядку довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Таким чином, із аналізу наведених правових норм випливає, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивачем разом із заявою про призначення пенсії надавались архівні довідки від 29.12.2020 №6-03/1892 (щодо виплаченої заробітної плати за період з січня 1986 року по грудень 1990 року включно) та №6-03/1893 (щодо відомостей про перейменування, підпорядкованість ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" за період з 1943 року по 2005 рік).

Відповідно до довідки від 29.12.2020 №6-03/1892 заробітна плата ОСОБА_1 за період з січня 1986 року по грудень 1990 року включно склала: за січень 1986 року - 286,82 радянських карбованців (далі - рк), за лютий 1986 року - 421,55(270,24+151,31)рк, за березень 1986 року - 268,62 рк.(0,62+268,00) за квітень 1986 року - 261,68 рк, за травень 1986 року - 272,85 рк, за червень 1986 року - 215,12 рк, за липень 1986 року - 388,59 рк, за серпень 1986 року - 482,59 рк, за вересень 1986 року - 131,99 рк, за жовтень 1986 року - 231,07 рк, за листопад 1986 року - 223,03 рк, за грудень 1986 року - 159,76 рк, за січень 1987 року - 248,49 рк, за лютий 1987 року - 180,50 рк, за березень 1987 року - 274,19 рк, за квітень 1987 року - 185,34 рк, за травень 1987 року - 175,90 рк, за червень 1987 року - 195,00 рк, за липень 1987 року - 301,46 рк, за серпень 1987 року - 135,14 рк, за вересень 1987 року 180,93 рк, за жовтень 1987 року - 180,90 рк, за листопад 1987 року - 215,48 грн., за грудень 1987 року - 213,44 рк, за січень 1988 року - 180,35 рк, за лютий 1988 року - 310,15 рк, за березень 1988 року - 245,34 рк, за квітень 1988 року - 147,46 рк, за травень 1988 року - 288,12 рк, за червень 1988 року - 257,79 рк, за липень 1988 року - 351,77 (54,85+296,92) рк, за серпень 1988 року 431,01 рк, за вересень 1988 року - 118,59 рк, за жовтень 1988 року - 348,31 рк, за листопад 1988 року - 350,01 рк, за грудень 1988 року - 328,44 рк, за січень 1989 року - 355,88 рк, за лютий 1989 року - 388,69 рк, за березень 1989 року - 472,11 рк, за квітень 1989 року - 116,24 рк, за травень 1989 року - 328,70 рк, за червень 1989 року - 335,23 рк, за липень 1989 року - 357,10 рк, за серпень 1989 року - 375,32 рк, за вересень 1989 року - 357,34 рк, за жовтень 1989 року - 457,37 рк, за листопад 1989 року - 357,54 рк, за грудень 1989 року - 390,89 рк, за січень 1990 року - 460,55 рк, за лютий 1990 року - 352,35 рк, за березень 1990 року - 378,26 рк, за квітень 1990 року - 435,68 рк, за травень 1990 року - 393,05 рк, за червень 1990 року - 303,88 рк, за липень 1990 року - 558,13 рк, за серпень 1990 року - 223,06 рк, за вересень 1990 року - 384,28 рк, за жовтень 1990 року - 417,21 рк, за листопад 1990 року - 347,72 рк, за грудень 1990 року - 455,31 рк.

У вказаній довідки зазначено, що в особових рахунках гр. ОСОБА_1 за вказані роки графа "Одноразові виплати" відсутня, заробітна плата надається у грошових одиницях, що діяли на території України у зазначений період, а також міститься перелік документів, на підставі яких видані довідки. Довідка підписана начальником та головним спеціалістом Архівного відділу виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області.

Відповідно до частини третьої статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Відповідно до пункту 2 статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Положення статті 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає перерахунок пенсій за віком на підставі документів, які відповідають вимогам законодавства, чинного на час їх видачі.

Відповідно до частини третьої статті 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" здійснення перевірки правильності оформлення та достовірності відомостей, наведених у довідках про заробітну плату, покладено саме на відповідача.

Частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Із урахуванням приписів частин третьої та четвертої статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на перерахунок пенсії у позивача виникло з моменту подачі відповідної заяви, а саме 07.06.2021.

Щодо акту № 637/2 від 17.02.2021, в яких пенсійний орган дійшов висновку, що складові суми заробітної плати, які зазначені в довідці від 29.12.2020 № 6- 03/1892 за період з січня 1986 по грудень 1990 року визначити для обчислення пенсії немає можливості, суд зазначає, що відсутність розшифровки нарахування заробітної плати за наявності первинної документації не може слугувати підставою для відмовити у перерахунку пенсії.

Отже, за викладених обставин суд зазначає, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області №083250004099 від 08.06.2021 про відмову у призначені ОСОБА_1 пенсії за віком прийнято без урахування усіх обставин, які мали значення для його прийняття.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до ст. 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Виходячи з заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Згідно із частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплачено судовй збір у розмірі 908 грн., що підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, б. 158-6, код ЄДРПОУ № 20490012) про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 08.06.2021 №083250004099 щодо відмови ОСОБА_1 , у здійсненні перерахунку пенсії з врахуванням заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, а саме: за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 роки на ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин"

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 з врахуванням заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, а саме: за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 роки на ВАТ "Першотравневий завод сільськогосподарських машин" з 07 червня 2021 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 копійок).

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 25.10.2021.

Суддя А.В. Сіпака