Україна
Донецький окружний адміністративний суд
25 жовтня 2021 р. Справа№200/10541/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Толстолуцької М.М. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 44120358, юридична адреса: 84313, Донецька обл., м. Краматорськ, б. Машинобудівників, 37) про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації, в якому просить суд: визнати протиправним рішення Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації б/н від 08.07.2021 щодо відмови позивачу у взятті на облік як особу, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції; зобов'язати відповідача прийняти ОСОБА_1 на облік як особу, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 серпня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
З огляду на вищевикладене справа розглядається судом в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Щодо позиції позивача та заперечень відповідача.
Позовна заява обґрунтована тим, що позивач 07.07.2021 звернувся до відповідача із заявою про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу. До заяви було надано копію паспорту та витягу Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місяця проживання, копію старого паспорту від 21.11.2001, копію ІПН від 07.03.1997 виданий ДФС у м. Сніжному Донецької обл., копію посвідчення водія від 16.06.2015 видане повторно Лисичанським ВРЕР УДАІ УМВС України в Луганській області, копію військового квитка від 11.06.1984 виданого Сніжнянським міським військовим комісаріатом, копію трудової книжки НОМЕР_2 від 03.03.1982, копію довіреності від 01.03.2021, в якій зазначено та засвідчено приватним нотаріусом місце проживання, а саме: АДРЕСА_2 , копія свідоцтва про розірвання шлюбу від 09.01.2013 видане відділом ДРАЦС Сніжнянського міського управління юстиції у Донецької області, копію медичної довідки щодо придатності керування транспортним засобом від 05.03.2014 видане медичним центром «Хелс», які відповідача при винесенні рішення не прийняв до уваги. Рішенням від 08.07.2021 позивачу було відмовлено у видачі довідки про взяття на облік особи, що переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Позивач вважає вказане рішення протиправним. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач повністю заперечував проти задоволення позовних вимог. Свою позицію відповідач мотивував тим, що позивачем не було надано жодних документів що підтверджують факт проживання позивача в іншій адміністративно-територіальній одиниці. Просив відмовити у задоволенні позову.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
Позивач, ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України паспорт № НОМЕР_3 , відповідно до довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру місце проживання зазначено - місце реєстрації відсутнє.
Позивач, 07.07.2021 звернувся до Управління із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
08 липня 2021 року рішенням Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації позивачу було відмовлено у взятті на облік як внутрішньо переміщеної особи відповідно до абз. 4 п. 8 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №509. Вказаною підставною для відмови - відсутність відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, визначені абз. 2 п. 4 цього Порядку.
На підтвердження перебування позивача на адміністративно-територіальної одиниці з якої він був вимушений переїхати у зв'язку з обставинами зазначеними у статті 1 Закону України №1706-VII, позивачем надано наступні документи:
копію попереднього паспорта позивача ОСОБА_1 серії НОМЕР_4 , виданий Сніжнянським МВ УМВС України в Донецькій обл. 21 листопада 2001 року, зареєстровано місце постійного проживання позивача за адресою: АДРЕСА_3 ;
копію дубліката картки фізичної особи - платника податків позивача, видану ДПІ у м. Сніжному;
копію посвідчення водія ОСОБА_1 від 16.06.2015 виданого центром ДАІ 4405;
копію військового квитка ОСОБА_1 від 11.06.1984 виданого Сніжнянським міським військовим комісаріатом;
копію трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 03.03.1982, відповідно до якої позивач працював в м. Сніжне;
копію довіреності від 01.03.2021, в якій зазначено та засвідчено приватним нотаріусом місце проживання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 ;
копію свідоцтва про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 09.01.2013 видане відділом ДРАЦС Сніжнянського міського управління юстиції у Донецької області;
копію медичної довідки ОСОБА_1 щодо придатності керування транспортним засобом від 05.03.2014 видане медичним центром «Хелс», де зазначено місце проживання АДРЕСА_2 .
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Згідно до ст. 8 Конституції України саме Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції країни і повинні відповідати їй. Конституція України є нормами прямої дії.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат для догляду, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішнього переміщення осіб” (далі - Закону №1706-VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 4 Закону № 1706-VII, факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
За приписами п.п. 2, 3 ст. 7 Закону № 1706-VII Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
З аналізу зазначеної норми вбачається, що статус внутрішньо переміщеної особи підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи врегульований Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509.
Згідно з пунктом 1 Порядку №509 довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
За приписами пункту 2 Порядку № 509 для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).
Підстави для відмови у видачі довідки наведені в пункті 8 Порядку № 509, відповідно до якого заявнику може бути відмовлено у видачі довідки у разі, коли: відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, зазначені у статті 1 Закону; у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки; заявник втратив документи, що посвідчують особу (до їх відновлення); у документі заявника, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, визначені абзацом другим пункту 4 цього Порядку.
Рішення про відмову у видачі довідки з обов'язковим зазначенням підстав для відмови, підписане керівником уповноваженого органу, видається заявнику в день подання заяви про взяття на облік, а у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 4 цього Порядку, - не пізніше ніж через 15 робочих днів після її подання.
Суд, зазначає, що вищенаведеною нормою встановлений вичерпний перелік підстав для відмови у взятті на облік внутрішньо переміщеної особи.
Зазначена норма не містить будь-яких додаткових умов, як то здійснення своїх повноважень органами державної влади на території проведення антитерористичної операції.
Наказом Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 07.10.2014 року № 33/6/а визначено такі райони проведення антитерористичної операції та терміни її проведення: Донецька і Луганська області - з 07.04.2014 року; Харківська область - з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року.
Статтею 1 Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” визначено, що територія проведення антитерористичної операції - це територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Пунктом 5 статті 11 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” на Кабінет Міністрів України покладено обов'язок у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення, та у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції прийняти остаточний перелік.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року №1275-р затверджено Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. До вказаного переліку включено м. Сніжне.
Отже суд зазначає, що позивач перемістився з міста, яке відноситься до території здійснення антитерористичної операції.
Відповідно до частини 1 ст. 1 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон № 1706-VII) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно частини 2 ст.1 Закону № 1706-VII адресою покинутого місця проживання ВПО особи в розумінні цього Закону визначається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у ч. 1 цієї статті.
Разом з цим, абз. 3 ч. 1 ст.4 Закону № 1706-УІІ у разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документи, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними у ст.1 цього Закону, заявник має право надати докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення, визначених ст.1 цього Закону (військовий квиток з відомостями про проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності, документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту, документи про професійно-технічну освіту, документ про вищу освіту (науковий ступінь), довідку з місця навчання, рішення районної, районної у місті Києві чи Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування, медичні документи, фотографії, відеозаписи тощо.
Отже, позивач має право надати будь-які підтверджуючі документи, що не спростовують факту її перебування на адміністративно-територіальної одиниці з якої вона вимушена була переїхати у зв'язку з обставинами зазначеними у ст.1 Закону № 1706-VII.
На підтвердження перебування позивача на адміністративно-територіальної одиниці з якої він був вимушений переїхати у зв'язку з обставинами зазначеними у статті 1 Закону України №1706-VII, позивачем надано наступні документи:
копію попереднього паспорта позивача ОСОБА_1 серії НОМЕР_4 , виданий Сніжнянським МВ УМВС України в Донецькій обл. 21 листопада 2001 року, зареєстровано місце постійного проживання позивача за адресою: АДРЕСА_3 ;
копію дубліката картки фізичної особи - платника податків позивача, видану ДПІ у м. Сніжному;
копію посвідчення водія ОСОБА_1 від 16.06.2015 виданого центром ДАІ 4405;
копію військового квитка ОСОБА_1 від 11.06.1984 виданого Сніжнянським міським військовим комісаріатом;
копію трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 03.03.1982, відповідно до якої позивач працював в м. Сніжне;
копію довіреності від 01.03.2021, в якій зазначено та засвідчено приватним нотаріусом місце проживання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 ;
копію свідоцтва про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 09.01.2013 видане відділом ДРАЦС Сніжнянського міського управління юстиції у Донецької області;
копію медичної довідки ОСОБА_1 щодо придатності керування транспортним засобом від 05.03.2014 видане медичним центром «Хелс», де зазначено місце проживання АДРЕСА_2 .
Вказані документи підтверджують те, що позивач у спірний період часу проживав на не підконтрольній території у місті Сніжне, Донецької області.
Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Крім того, Конституція України передбачає, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (стаття 24); кожному гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання (стаття 33); громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом (стаття 46).
Закон України від 28 жовтня 2014 року «Про забезпечення прав і свобод тимчасово переміщених осіб» встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.
Згідно ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Згідно ч. 4 ст. 4 вищезазначеного Закону, для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 4 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (яка діяла на момент першого звернення Позивача), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, разом із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщена особа пред'являє:
- документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України;
- за наявності - документ, що підтверджує факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними в статті 1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (документ, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус, із відміткою про реєстрацію місця проживання, військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби, трудова книжка із записами про здійснення трудової діяльності, документ, що підтверджує право власності на нерухоме майно).
Слід зауважити на тому, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 352 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509» було внесено зміни до п. 4 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а саме: У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної, районної у мм. Києві чи Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; медичні документи; фотографії; відеозаписи тощо).
Діюче законодавство визначає альтернативні способи підтвердження факту проживання на території окупованої адміністративно-територіальної одиниці - або відміткою про реєстрацію місця проживання у паспорті, або шляхом надання інших доказів.
Отже, з вищевикладеного вбачається, що Позивачем було надано всі необхідні докази, що підтверджують факт проживання на території Донецької області, яка є тимчасово окупованою, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.
Відповідач є представником органу місцевого самоврядування та згідно зі ст.19 Конституції України має діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 10 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, якщо:
- відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, визначені у статті 1 цього Закону;
- у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;
- заявник втратив документи, що посвідчують його особу, до їх відновлення;
- у заявника немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно - територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, визначені частиною сьомою цієї статті;
- докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв'язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, не доводять факту проживання заявника на території зазначеної адміністративно-територіальної одиниці.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач, відмовляючи позивачу у взятті на облік внутрішньо переміщених осіб, протиправно не взяв до уваги подані до заяви письмові докази, що підтверджують факт постійного проживання Позивача на території Донецької області, а саме міста Сніжне, яке є тимчасово окупованою територією і які є підставою для взяття його на облік внутрішньо переміщених осіб відповідно до закону.
Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Відповідачем жодним чином не доведено відсутність документів, поданих із заявою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, на підтвердження інформації про проживання позивача у місті Сніжне, Донецької області.
Виходячи з встановлених фактичних обставин та правового регулювання спірних правовідносин, відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС для повного та ефективного захисту порушеного права позивача на пенсійне забезпечення також належить застосувати такі способи захисту як скасування рішення Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації б/н від 08.07.2021 щодо відмови позивачу у взятті на облік як особу, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Таким чином, суд дійшов до висновку про задоволення позивних вимог.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа, тому суд приходить до висновку про стягнення з відповідача суми судового збору.
Оскільки позивачем, сплачено судовий збір у розмірі 908 грн., судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.
На підставі вищевикладеного та керуючись статями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-263, 293-295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 44120358, юридична адреса: 84313, Донецька обл., м. Краматорськ, б. Машинобудівників, 37) про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації б/н від 08.07.2021 щодо відмови ОСОБА_1 у взятті на облік як особу, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації взяти на облік ОСОБА_1 , як особу, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 44120358) на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн.
Повний текст рішення складено та підписано 25 жовтня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.М. Толстолуцька