Ухвала від 26.10.2021 по справі 140/11809/21

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 жовтня 2021 року ЛуцькСправа № 140/11809/21

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., одержавши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними про відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї та зобов'язання Управління соціального захисту населення відділення №2 (смт. Ратне) Ковельської районної державної адміністрації призначити і виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї відповідно до вимог Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 250 від 22.07.2020.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, та місить такі недоліки.

Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до 4 статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві позивач зазначила відповідачем Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації, до якого пред'явлено позовні вимоги.

Водночас до позовної заяви додано лист від 27.09.2021 №К-571 саме Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації, доказів звернення до Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації та відмови останнього у призначенні спірної допомоги позивачем не додано.

Суддя звертає увагу позивача на те, що відповідачем у адміністративній справі виступає відповідний суб'єкт владних повноважень, який допустив порушення законних прав, свобод та інтересів особи.

Відповідно до приписів пункту 9 частини першої статті 4 КАС України відповідач суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

За правилами пункту 7 частини першої статті 4 КАС України суб'єктом владних повноважень є зокрема, орган державної влади, в тому числі без статусу юридичної особи.

Суд зазначає, що Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації та Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації є різними суб'єктами владних повноважень.

Таким чином, позивачу необхідно уточнити відповідача, до якого заявлено позовні вимоги з чітким викладенням змісту позовних вимог щодо нього, а в разі подання позову до декількох відповідачів - змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Отже, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 160 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви разом з її копіями відповідно до кількості учасників справи, у якій: уточнити відповідача до якого заявлено позовні вимоги з чітким викладенням змісту позовних вимог щодо нього, а в разі подання позову до декількох відповідачів - змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, або шляхом подання до суду звернення позивача саме до Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації та відмови останнього у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя О. О. Андрусенко