36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
21.10.2021 Справа № 917/1098/14
Суддя Паламарчук В.В., при секретарі судового засідання Рожко О.П., розглянувши матеріали
за заявою Публічного акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк", вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпропетровськ, 49094, код ЄДРПОУ 14360570
до Товариства з обмеженою відповідальністю Українсько-Білоруське підприємство "Авіс", вул. Комсомольська, буд. 7, кв. 45, м. Полтава, 36011, код ЄДРПОУ 22542374
про визнання банкрутом
Учасники справи: відсутні
встановив:
Постановою господарського суду Полтавської області від 01.12.2015р. ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Рибаченка М.П.
За ухвалою суду від 21.01.2021р. припинено повноваження ліквідатора ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражного керуючого Рибаченка М.П. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Васіна Євгена Євгеновича.
23.09.2021р. до суду надійшло клопотання ліквідатора ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражного керуючого Васіна Є.Є (вхід. №10669) про затвердження йому основної грошової винагороди у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним своїх повноважень.
24.09.2021р. до суду надійшла заява ліквідатора ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражного керуючого Васіна Є.Є (вхід. №10685) про затвердження йому основної грошової винагороди за період з 21.01.2021 по 01.09.2021 в сумі 132387,00 грн.
За ухвалою суду від 04.10.2021 вказані клопотання призначені судом до розгляду в судовому засіданні. Зобов'язано комітет кредиторів до 14.10.2021р. надати суду реагування на клопотання та заяву ліквідатора Васіна Є.Є.
Реагування на клопотання від комітету кредиторів до суду не надходили.
20.10.2021р. ліквідатор надав суду клопотання про розгляд справи без його участі (вхід. №11550).
При розгляді клопотання та заяви ліквідатора, суд виходив з такого:
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право, зокрема, отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Абзацом 1 частини другої статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Таким чином, клопотання ліквідатора ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражного керуючого Васіна Є.Є. (вхід. №10669 від 23.09.2021р.) про затвердження йому основної грошової винагороди у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним своїх повноважень є таким, що відповідає нормам законодавства, та підлягає задоволенню.
Згідно з абзацом 5 частини другої статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Відповідно до абзацу 6 частини другої статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
Згідно частини шостої статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
З наданого розрахунку нарахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого Васіна Є.Є. вбачається, що нарахування ним було здійснено за період з 21.01.2021 до 01.09.2021 на загальну суму 132387,00 грн. у розмірі 3 мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень.
Виплата вказаної винагороди не здійснювалась.
За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення заяви про затвердження ліквідатору Васіну Є.Є основної грошової винагороди за період з 21.01.2021р. до 01.09.2021р. в сумі 132387,00 грн. (вхід. №10685 від 24.09.2021р.).
Керуючись статтею 30 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
1. Клопотання ліквідатора ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражного керуючого Васіна Є.Є. (вхід. №10669 від 23.09.2021р.) про затвердження йому основної грошової винагороди у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним своїх повноважень - задовольнити.
2. Заяву ліквідатора ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражного керуючого Васіна Є.Є. про затвердження останньому основної грошової винагороди за період з 21.01.2021р. до 01.09.2021р. в сумі 132387,00 грн. (вхід. №10685 від 24.09.2021р.) - задовольнити.
3. Встановити ліквідатору ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражному керуючому Васіну Є.Є. основну грошову винагороду у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним своїх повноважень.
4. Затвердити ліквідатору ТОВ Українсько-Білоруське підприємство "Авіс" арбітражному керуючому Васіну Є.Є. основну грошову винагороду за період з 21.01.2021р. до 01.09.2021р. в сумі 132387,00 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття суддею та може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту підписання (ст.ст. 235, 255-256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повний текст ухвали складено та підписано 26.10.2021р.
Суддя В.В. Паламарчук