Справа № 545/68/21
2/545/397/21
"25" жовтня 2021 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді - Путрі О.Г.
при секретарі - Розсоха Я.С.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом першого заступника керівника Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області в інтересах держави до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування наказу, припинення права приватної власності, повернення земельної ділянки, -
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання незаконним та скасування наказу, припинення права приватної власності, повернення земельної ділянки.
Від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Шинкаренко М.А. до суду надійшло клопотання про закриття провадження по справі.
Клопотання обґрунтоване тим, що за загальним правилом один орган державної влади не може звертатися з позовом до іншого , винятком є компетеційний спір. Вважає, що даний спір не відноситься до компетеційних, оскільки в даному випадку не йдеться про спір про розмежування компетенції між позивачем - Полтавською місцевою прокуратурою Полтавської області та відповідачем - ГУ Держгеокадастру в Полтавській області. Також право судового оскарження рішень органів державного нагляду ( контролю ) надано лише суб'єкту господарювання, а тому згідно п.1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України наявні підстави для закриття провадження по справі.
Представник позивача Слюсарь К.В. в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечувала, вважає його безпідставним.
Представник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомленим про місце та час слухання справи.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження по справі якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідача не обґрунтоване, а тому в його задоволенні необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 258-260 ЦПК України, суд, -
В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Шинкаренко М.А. про закриття провадження по справі № 545/68/21 - відмовити.
Ухвала окремому оскарженню від рішення суду не підлягає.
Суддя: О. Г. Путря