Справа№464/5581/21
пр. № 3/464/3211/21
22.10.2021 м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Мичка Б.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.121 КУпАП,
До суду надійшла справа про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП.
На розгляд справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином повідомлялася про місце, дату та час розгляду справи, судовою повісткою за адресою: Львівська обл., м. Винники, вул. Івасюка, 9, зазначеній у протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст.278 КУпАП орган /посадова особа/ при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.9 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС від 06.11.2015 № 1376, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.12.2015 за № 1496/27941, у графі протоколу про адміністративне правопорушення «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» зазначається документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила адміністративне правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
Перелік документів, що посвідчують особу, передбачений Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу, чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI.
Так, відповідно до ст.13 Закону документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасове посвідчення громадянина України. Документами, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, є: посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.
У відповідній же графі проколу «особу встановлено», відсутні відомості про документ, яким посвідчено особу громадянина (особу, яка притягається до адміністративної відповідальності), натомість зазначено: «встановлено згідно бази ІПНП».
Разом з тим, згідно з положенням про інформаційно-телекомунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції України» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03.08.2017 № 676, основними завданнями системи ІТСІПНПУ є:
інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Національної поліції України;
забезпечення наповнення та підтримки в актуальному стані інформаційних ресурсів баз (банків) даних, що входять до ЄІС МВС;
забезпечення щоденної діяльності органів (закладів, установ) поліції у сфері трудових, фінансових, управлінських відносин, відносин документообігу;
забезпечення електронної взаємодії з МВС та іншими органами державної влади.
Отже, система ІТСІПНПУ не призначена для посвідчення особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення.
У матеріалах справи відсутня копія будь-якого документу, що посвідчує особу, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Повістка про виклик на розгляд справи направлена на адресу, що вказана у протоколі на ім'я ОСОБА_1 не була вручена останньому і повернулася до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
За вказаних обставин суддя не має можливості встановити чи дійсно особа, яка притягається до адміністративної відповідальності є ОСОБА_1 .
Постановою судді від 13.09.2021 справу повернуто УПП у Львівській області для належного оформлення, однак недоліки не усунено.
Недоліки протоколу про адміністративне правопорушення перешкоджають розгляду справи, унеможливлюють суд здійснити всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, прийняти законне та обґрунтоване рішення по ній, як того вимагає ст.245 КУпАП.
Тому справа підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.278, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.121 КУпАП повернути Управлінню патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Б.Р.Мичка