Справа № 496/4457/21
Провадження № 3/496/2631/21
23 жовтня 2021 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області Пендюра Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 904280, відповідно до якого він, знаходячись під адміністративним наглядом, 08.09.2021 року о 10:00 годині року не прибув на реєстрацію до дільничного офіцера поліції в приміщення «Полійцейської станції» в с. Великий Дальник, чим порушив п. 1 ухвали Біляївського районного суду Одеської області від 19 березня 2021 року про встановлення адміністративного нагляду відносно нього повторно протягом року.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, проте в матеріалах справи міститься його заява, в якій він вказав, що з обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення він згоден; права, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України йому роз'яснені та зрозумілі та у зв'язку із тим, що на території України запровадженні карантинні заходи, справу про адміністративне правопорушення просить розглянути без його участі.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Статтею 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно положень ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Тобто, законною підставою для накладення на конкретну особу адміністративного стягнення є достатні дані про вчинення цією особою правопорушення, за яке і накладається дане стягнення.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Частиною 1 статті 187 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 904280 зазначено, що ОСОБА_1 знаходячись під адміністративним наглядом, 08.09.2021 року о 10:00 годині року не прибув на реєстрацію до дільничного офіцера поліції в приміщення «Полійцейської станції» в с. Великий Дальник, чим порушив п. 1 ухвали Біляївського районного суду Одеської області від 19 березня 2021 року про встановлення адміністративного нагляду відносно нього повторно протягом року.
З ухвали Біляївського районного суду Одеської області від 19 березня 2021 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 вбачається, що останньому встановлено адміністративний нагляд з наступними обмеженнями:
1.зобов'язано з'являтись прибувати до дільничного офіцера поліції в приміщення «Поліцейської станції» в с. В. Дальник кожного вівторка кожного місяця о 10.00 годині для реєстрації;
2.зобов'язано знаходитися по місцю мешкання з 23.00 до 04.00 години щодобово за адресою: АДРЕСА_1 ;
3.заборонено з'являтися в місцях торгівлі алкогольними напоями на розлив.
Тобто, зазначеною вище ухвалою Біляївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 зобов'язано з'являтись прибувати до дільничного офіцера поліції в приміщення «Поліцейської станції» в с. В. Дальник кожного вівторка кожного місяця о 10.00 годині для реєстрації.
У фабулі протоколу зазначено, що ОСОБА_1 08.09.2021 року о 10.00 годині не прибув на реєстрацію до дільничного офіцера поліції в приміщення «Поліцейської станції» в с. Великий Дальник, проте він не зобов'язаний був прибувати на реєстрацію до дільничного офіцера поліції в приміщення «Полійцейської станції» в с. Великий Дальник у цей день та час, так як адміністративним наглядом йому встановлене обмеження у якому зазначено, що ОСОБА_1 зобов'язано з'являтись прибувати до дільничного офіцера поліції в приміщення «Поліцейської станції» в с. В. Дальник кожного вівторка кожного місяця о 10.00 годині для реєстрації, а 08.09.2021 року це середа тижня, а тому вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 7, 9, ст. 187 ч. 1, 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження по справі у відношенні ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя Л.О. Пендюра