Постанова від 21.10.2021 по справі 323/2871/21

Справа № 323/2871/21

Провадження № 3/323/1032/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.10.2021 р.м. Оріхів

Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Плечищева О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №4 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

20 жовтня 2021 року до Оріхівського районного суду Запорізької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Однак, дослідивши вказані матеріали, суддя приходить до висновку про необхідність повернення адміністративної справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП до Відділення поліції №4 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для доопрацювання та належного оформлення виходячи з наступних підстав.

Відповідно до тексту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №594214 складеного 18 жовтня 2021 року поліцейським СРПП ВП №4 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області Трюхан Д., 18 жовтня 2021 року в с.Преображенка по вул.Гагаріна гр-н ОСОБА_1 перебував без документів, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги п.п.2 п.3 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року.

Так, у відповідності до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Стаття 256 КУпАП вказує, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

За ст. 280 КУпАП, Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-8 цього Кодексу.

Проте, в порушення вимог ст.256 КУпАП даний адміністративний матеріал було складено з недоліками, що перешкоджають та унеможливлюють об"єктивний розгляд справи.

Диспозицією ст. 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Норма статті 44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Вказаний протокол містить посилання на порушення п.п.2 п.3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року. Натомість вказаний пп. 2 п.3 вищевказаної постанови містить заборону щодо самовільно залишення місця самоізоляції, обсервації.

Крім того, в порушення ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено конкретного часу ( години та хвилини) вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.

Наведені вище обставини мають суттєве значення для правильного вирішення справи, оскільки неправильне оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, унеможливлює визнання судом, здобутих по справі доказів, належними та допустимими, в розумінні вимог статті 251 КУпАП.

За наведених обставин суд не зможе дійти висновку про наявність або відсутність ознак адміністративного правопорушення, про які зазначено у статті 9 КУпАП, оскільки не може вийти за межі обвинувачення, зазначеного у протоколі про адміністративне правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що виявлені недоліки унеможливлюють об'єктивний розгляд справи по суті, а тому приходжу до висновку про необхідність повернення справи до Відділення поліції №4 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для доопрацювання та належного оформлення.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП,

п ос та но ви в :

Повернути справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП до Відділення поліції №4 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області - для доопрацювання та належного оформлення.

При повторному направлені адміністративного матеріалу до суду після доопрацювання слід враховувати строки, передбачені ст.ст.38, 277 КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Плечищева О.В.