Справа № 683/3034/21
3/683/1290/2021
21 жовтня 2021 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Бондарчук Л.А., ознайомившись із матеріалами справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка працює складальником у ТОВ «Євро-Цегла», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області з відділу поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №495481 від 07 жовтня 2021 року, який складено відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.184 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №495481 від 07 жовтня 2021 року ОСОБА_1 ставиться в вину те, що «05 жовтня 2021 року близько 12 години 00 хвилин ОСОБА_2 перебуваючи по вул. Незалежності в с. Миролюбне, на території Миролюбненського ліцею, вчинив хуліганські дії відносно ОСОБА_3 , 2010 року народження, а саме виражався нецензурною лайкою, намагався затіяти бійку та вдарив лівою ногою в праву ногу останнього, проте не досяг 16 - річного віку, з якого настає адміністративна відповідальність, тому до відповідальності притягується мати - громадянка ОСОБА_1 , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст.184 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що вказані матеріали підлягають направленню на доопрацювання, з наступних підстав.
Згідно із вимогами ст.ст.245, 252 КУпАП під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи.
Згідно п.2 ст.278 КУпАП серед питань, які вирішує орган (посадова особа) при підготовці справи до розгляду є те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст.ст.279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, як притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Адміністративна відповідальність за ч.3 ст.184 КУпАП настає за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.
Стаття 184 КУпАП за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших нормативно-правових актів, що наповнює норму ст.184 КУпАП більш конкретним змістом для встановлення тих ознак, які мають значення для правильної правової кваліфікації зазначеного діяння.
Всупереч вимог ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376 (із змінами), в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено (не розкрито) суть правопорушення, виходячи із диспозиції ч. 3 ст. 184 КУпАП, а саме не зазначено:
-дата народження дитини ОСОБА_4 ;
-яке саме правопорушення, відповідальність за яке передбачена КУпАП, вчинено ОСОБА_4 та за якою статтею КУпАП воно кваліфікується.
Крім цього, до протоколу не додано доказів родинних відносин ОСОБА_1 та ОСОБА_4 .
Суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення не наділений повноваженнями самостійно кваліфіковувати діяння чи пред'являти обвинувачення та збирати докази винуватості особи.
Наведені вище порушення закону є істотними і не можуть бути усунуті в суді.
З урахуванням наведеного матеріали справи відносно ОСОБА_1 на підставі п.2 ст.278 КУпАП слід повернути до ВП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення), під час якого необхідно усунути зазначені недоліки та правильно (у відповідності до вимог вищевказаних чинних нормативних актів) скласти протокол про адміністративне правопорушення.
У разі пред'явлення ОСОБА_1 нового (конкретного) обвинувачення (правильного складення протоколу про адміністративне правопорушення) слід виконати вимоги ст. 254, 256 КУпАП. При цьому звернути увагу, що згідно з вимогами Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376 (із змінами) усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до нього, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено (п.п.6, 7).
На підставі наведеного, керуючись ст.7, 245, 256, 278 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 184 КУпАП, повернути до відділу поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення) .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: