Постанова від 26.08.2021 по справі 333/5510/21

Справа № 333/5510/21

Провадження № 3/333/2162/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 серпня 2021 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик В.Б., за участю секретаря судового засідання Даниленко В.С., прокурора Чиніна Д.Ю., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, працюючого командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони Мелітопольського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Запорізької області, зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

-за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

11.08.2021 року із Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до суду надійшли матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони Мелітопольського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Запорізької області, і відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року (зі змінами), відповідно до яких він був зобов'язаний подати до 01.04.2021 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, достовірно знаючи про необхідність подати таку декларацію у період часу з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року, без поважних причин, маючи всі необхідні можливості, подав декларацію несвоєчасно, а саме: 05.04.2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а також просив суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У ході розгляду адміністративної справи ОСОБА_1 , після роз'яснення йому головуючим прав, передбачених ст. ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, вину визнав, і суду пояснив, що дійсно, будучи командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , він подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, 05.04.2021 року, у зв'язку з несвоєчасним повідомленням з боку працівників відділу кадрового забезпечення про необхідність її подання.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується зібраними у провадженні доказами в їх сукупності, з таких підстав.

Крім визнання своєї вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 413 від 09.08.2021 року;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09.08.2021 року, відповідно до яких останній зазначив, що порушення строків подання декларації допущенні ним у зв'язку із несвоєчасним повідомленням з боку працівників відділу кадрового забезпечення про необхідність її подання;

- витягом із наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) № 7 від 11.01.2020 року, згідно з яким ОСОБА_1 зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 з 11.01.2020 року;

- витягом із наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) № 112 від 10.07.2020 року, згідно з яким ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 з 10.07.2020 року;

- витягом із наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) № 55 від 25.03.2020 року, згідно з яким ОСОБА_1 , призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 (по особовому складу) від 24.02.2021 року № 7-РС на посаду командира відділення охорони взводу охорони роти охорони Мелітопольського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Запорізької області, зараховано до списків особового складу Мелітопольського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Запорізької області з 25.03.2021 року;

- пам'яткою про відповідальність за порушення фінансового контролю, в якій міститься особистий підпис ОСОБА_1 від 09.07.2020 року про те, що він ознайомлений з вимогами законодавства України з питань запобігання корупції, а також зобов'язався у встановлений законодавством термін подати (розмістити) на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію;

- витягом із положення про Мелітопольський об'єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Запорізької області;

- результатами пошуку декларації ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі декларацій;

- роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, з якої вбачається, що декларація була подана ОСОБА_1 05.04.2021 року (а.с. 19-23).

У судовому засіданні встановлено і не спростовується учасниками, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом дії Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік.

Частина перша статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Правопорушення, вчинення якого інкримінується ОСОБА_1 належить до таких, які пов'язані з корупцією.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, за яке встановлено, в тому числі, і адміністративну відповідальність.

Таким чином, при кваліфікації діяння, пов'язаного з корупцією, не вимагається встановлення і доведення таких ознак складу правопорушення, як наявність ознак корупції та умислу на вчинення діяння.

Згідно з п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об'єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об'єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.

Так, для кваліфікації діяння за частиною першою статті 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом, та поважності причин такого несвоєчасного подання.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

У той же час, переліку поважних причин у розумінні ч. 1 ст. 172-6 КУпАП законом не встановлено. Отже, поважність несвоєчасного подання декларацій у кожному окремому випадку має визначатись залежно від конкретних обставин кожної справи.

Поважності несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 суду не надано.

На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , є щире розкаяння винного. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст. ст. 38, ст. ст. 40-1, 283-284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок (отримувач: ГУК у Зап.обл./ТГ м. Запоріжжя, ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок (IBAN): №UA558999980313060106000008479, код класифікації доходів бюджету: 21081100, адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок (IBAN): №UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір (Державна судова адміністрація України).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя В.Б. Кулик