Справа № 308/10760/21
3/308/6043/21
21 жовтня 2021 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, матеріали справи про адміністративне порушення, які надійшли з ГУ ДПС у Закарпатській області, відносно ФОП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
З протоколу № 629/09-01 про адміністративне правопорушення від 26.01.2021 року слідує, що ФОП ОСОБА_1 вчинила порушення порядку проведення розрахунків, а саме 12.01.2021 року встановлено незабезпечення режиму попереднього програмування найменування (для алкогольних напоїв із зазначенням коду під категорії згідно з УКТЗЕД), чим порушено п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР, із змінами і доповненнями. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами суддя приходить до наступного висновку.
Згідно з норми ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З матеріалів справи встановлено, що 26.07.2021 року ГУ ДПС у Закарпатській області було здійснено перевірку магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за адресою АДРЕСА_2 та належить суб'єкту господарювання ОСОБА_1 , код ЄДРПОУ (РНОКПП) НОМЕР_1 , податкова адреса: АДРЕСА_1 . Даною перевіркою було встановлено факт «Порушення порядку проведення розрахунків», а саме 12.01.2021 року встановлено незабезпечення режиму попереднього програмування найменування (для алкогольних напоїв із зазначенням коду під категорії згідно з УКТЗЕД). У зв'язку з чим комісією складено акт (довідку) № 8212/07/16/09/3048607963 від 27.07.2021 року.
Розділом ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Міністерства Фінансів України №566 від 02.07.2016 року (далі Інструкція) передбачений порядок оформлення протоколів про адміністративні правопорушення.
Так, згідно цього розділу Інструкції встановлено, що посадові особи органів доходів і зборів при виявленні адміністративного правопорушення складають протокол про адміністративне правопорушення на бланку за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції. Зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. У Протоколі під час його складання обов'язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до Протоколу вносяться їх прізвища, імена та по батькові, а також місце проживання. До Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Як слідує з матеріалів справи ФОП ОСОБА_1 допустила 12.01.2021 року «Порушення порядку проведення розрахунків», яке було виявлено 26.07.2021 року під час проведення перевірки комісією ГУ ДПС у Закарпатській області, що зафіксовано в акті про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним №8212/07/16/09/3048607963 від 27.07.2021 року.
При цьому, протокол №629/09-01 про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відносно ФОП ОСОБА_1 складено 26.01.2021 року, тобто, за довго то того як було виявлено правопорушення та складено акт про результати фіктичної перевірки від 27.07.2021року .
Вказані вище недоліки та неточності унеможливлюють належне повідомлення особи та своєчасний повний і об'єктивний розгляд справи, а вищевстановлена судом невідповідність протоколу вимогам ст. 256 КУпАП може призвести до позбавлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності можливості належної підготовки до захисту, а також порушити її права передбачені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суд
Матеріали справи про адміністративне правопорушення № 308/10760/21, відносно ФОП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, за протоколом № 629/09-01 про адміністративне правопорушення від 26.01.2021 року, повернути до Головного управління ДПС у Закарпатській області для усунення недоліків і належного оформлення.
Після дооформлення матеріали справи повернути до суду для розгляду її по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду М.М. Крегул