Справа № 127/21128/21
Провадження № 3/127/6547/21
21 жовтня 2021 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Кашпрук Г.М., в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисника - адвоката Бондарчука В.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області 12.08.2021 року надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 534480 від 02.08.2021 року, 02.08.2021 року о 21 год. 54 хв. в м. Вінниці по вул. Пирогова водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Skoda Fabia» д.н.з. НОМЕР_2 , будучи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на виявлення стану сп'яніння у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу при відеофіксації на боді-камеру поліцейського з застосуванням приладу Drager № 6820, яким встановлено позитивний результат. Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а) ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Адвокат Бондарчук В.В. в судовому засіданні просив суд закрити провадження по справі в зв'язку з відсутністю в діях його підзахисного складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Клопотання мотивує тим, що поліцейськими було порушено процедуру огляду на встановлення стану алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 . Зокрема, поліцейськими 02.08.2021 року використовувався прилад Drager № 6820 без проведення його обов'язкової калібровки та сертифікації, що є грубим порушенням Наказу № 1452/735 та інструкції по експлуатації алкотестера, а результати, які видані таким пристроєм, не можуть бути визнані доказом перебування особи в стані алкогольного сп'яніння і відповідно не доводять вини ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його адвоката, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України визначено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з пунктом 2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. №1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року, огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Пунктом 6 вищевказаного Порядку передбачено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ зазначеної вище Інструкції з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно з пунктом 2.9 а) Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 534480 від 02.08.2021 року, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, чеком приладу Drager № 6820 ARHK-0031 з позитивним результатом тесту - 2.17 ‰, а також відеозаписом фіксації вчиненого правопорушення.
Невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення розцінюється судом як спосіб його уникнення від встановленої санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративної відповідальності за дане правопорушення. Крім того, останній, не погодившись з результатом алкотесту Drager № 6820 ARHK-0031, не скористався своїм правом для спростування стану алкогольного сп'яніння в медичному закладі протягом двох годин з моменту виявлення результатів даного тесту.
Твердження адвоката Бондарчука В.В. щодо недійсності результатів проведення огляду на встановлення стану сп'яніння з використанням приладу Drager № 6820 ARHK-0031 в зв'язку з непроведенням його обов'язкової калібровки та відсутності сертифікації, суд вважає безпідставним, оскільки жодних належних та допустимих доказів останнім на підтвердження даного твердження станом на 21.10.2021 року суду не надано, хоча справа в провадженні суду перебуває ще з 12.08.2021 року. Крім того, в матеріалах справи наявна письмова відповідь Управління патрульної поліції у Вінницькій області від 05.10.2021 року, надана на запит адвокату Бондарчуку В.В., відповідно до якої останньому було надано копії запитуваних документів на газоаналізатор Drager № 6820 ARHK-0031, а саме: копію сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки; копію свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки за 2019, 2020 та 2021 роки, а також копію інструкції по експлуатації газоаналізатора Drager № 6820, де, зокрема, в розділі 10 «Технічні дані» ст. 17 вказані границі допустимої основної похибки. Однак копії зазначених документів адвокат не вбачав за необхідне долучити до матеріалів справи, що підтвердив в судовому засіданні.
Згідно з п. 1.1 Правил дорожнього руху України вони, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність, в тому числі й за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
Проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю доведена матеріалами справи, а тому його слід визнати винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу, визначеного санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами.
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп., сплата якого передбачена п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 40-1, 130, 283, 284 КУпАП, суд -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя: