21 жовтня 2021 рокуЛьвівСправа № 260/1521/21 пров. № А/857/15977/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Носа С. П.,
суддів - Кухтея Р. В., Шевчук С. М.;
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року у справі № 260/1521/21 (головуючий суддя Плеханова З. Б., м. Ужгород) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії,-
27 квітня 2021 року Закарпатським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дії відповідача щодо відмови, оформленої листом №1568-1433/Ч-02/8-0700/21 від 20.04.2021, у здійсненні перерахунку та виплати (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії позивача з 01.04.2019 на підставі довідки № ХР14701, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу - 5220 грн., окладу за військовим званням «майор» - 1340 грн., процентної надбавки за вислугу років - 2952 грн., щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби - 6182,80 грн., надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці - 783 грн., надбавки за кваліфікацію - 261 грн., премії - 1827 грн., які передбачені постановою КМУ № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб; зобов'язання відповідача на підставі статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-Х-П «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХП «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням раніше виплачених сум) пенсії позивача з 01.04.2019 на підставі довідки № ХР 14701, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби, із врахуванням розміру посадового окладу - 5220 грн., окладу за військовим званням «майор» - 1340 грн., процентної надбавки за вислугу років - 2952 грн., щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби - 6182,80 грн., надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці - 783 грн., надбавки за кваліфікацію - 261 грн., премії - 1827 грн., а всього із суми грошового забезпечення 18565,80 грн.
В обґрунтування вимог позовної заяви вказано, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 12.03.2021 у справі №260/4428/20 ІНФОРМАЦІЯ_2 направив до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії. ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки виданої Закарпатським обласним військовим комісаріатом № ХР14701, однак пенсійний орган протиправно відмовив у здійсненні перерахунку пенсії позивача.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в частині позовних вимог щодо здійснення перерахунку з 01 квітня 2019 року по 27 квітня 2021 року залишено без розгляду.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не прийняття довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 (правонаступник Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ) № ХР 14701. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області прийняти довідку Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХР 14701 для здійснення перерахунку та виплати пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 28 квітня 2021 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704, станом на 05 березня 2019 року № ХР 14701, з урахуванням раніше виплачених сум. Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області судові витрати у розмірі 454 грн. згідно квитанції №29 від 26.04.2021. В решті позовних вимог - відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивачем - ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, в якій висловлено прохання скасувати оскаржуване рішення суду першої інстанції в частині відмовлених позовних вимог та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказано, що суд першої інстанції безпідставно визнав протиправною бездіяльність пенсійного органу, адже факт не прийняття Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідки №ХР14701 відсутній, а відмовлено ОСОБА_1 в перерахунку пенсії, що є дією, а тому суду слід було визнати протиправними дії відповідача, а не бездіяльність. Зобов'язавши Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області прийняти довідку Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №ХР 14701 суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог, адже така довідка була прийнята і такої позовної вимоги позивач не заявляв. Крім того, апелянт вказує, що судом безпідставно застосовано строк звернення до суду, адже відповідно до ч.3 ст.51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій відповідних категорій військовослужбовців не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідачем в суді апеляційної інстанції подано відзив на апеляційну скаргу, в якому висловлено прохання апеляційну скаргу задовольнити частково, оскаржуване рішення скасувати.
Враховуючи, що дана справа відноситься до справ незначної складності в розумінні ст.12 КАС України, суд апеляційної інстанції в порядку ст.311 КАС України розглядає справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. В силу вимог ч.4 ст.229 КАС України якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та відзиву на неї, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, а рішення суду першої інстанції скасувати з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 з 2004 року як військовому пенсіонеру, призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Вказане підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 18.04.2013.
На виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 12.03.2021 у справі №260/4428/20 ІНФОРМАЦІЯ_4 виготовлено довідку № ХР14701 про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019.
06 квітня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з вимогою здійснити перерахунок його пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 № ХР14701 про розмір грошового забезпечення.
Листом від 20.04.2021 №1568-1433/-02/8-0700/21 ГУ ПФУ в Закарпатській області повідомило ОСОБА_1 про відсутність підстав для перерахунку його пенсії.
Згідно із ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом апеляційної інстанції здійснено перевірку висновків суду першої інстанції щодо відповідності дій відповідача вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, внаслідок чого суд апеляційної інстанції частково погоджується з такими та вважає за необхідне зазначити наступне.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ) регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ.
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно ч.1 ст.63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Частиною другою цієї статті передбачено, що якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами вказаного Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Таким чином, перерахунок пенсії відповідно до цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103), пунктом першим якої встановлено необхідність перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених, згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704).
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (далі - Порядок №45), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Постановою №103 були внесені зміни до Порядку №45, зокрема, у пункт п'ятий, відповідно до якого під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Крім того, додаток 2 до Порядку №45 викладено у новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавка, доплати, підвищення) та премії.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України Постановою №704, яка набрала чинності з 01.01.2018, збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок №3-1) передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Аналогічного змісту норми містяться у пунктах 2-3 Порядку №45 щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців (прирівняних осіб) у разі зміни розміру їх грошового забезпечення.
Частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
При цьому, згідно висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 22.04.2014 по справі №21-484а13 про правильне застосування статей 43 та 63 Закону №2262-ХІІ, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Згідно частини першої статті 63 Закону №2262-ХІІ, у разі відсутності у пенсійній справі необхідних для перерахунку пенсії документів, такий перерахунок здійснюється на підставі поданих пенсіонером додаткових документів.
Аналіз наведених вище норм законодавства вказує на те, що перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ здійснюється органами ПФУ лише після отримання повідомлення про підвищення грошового забезпечення та отримання довідок про розмір грошового забезпечення, складених відповідними уповноваженими структурними підрозділами або на підставі поданих пенсіонером додаткових документів.
При цьому Закон №2262-ХІІ не позбавляє пенсіонера права на самостійне звернення до органів ПФУ для перерахунку пенсії.
Крім того, право на перерахунок пенсії є об'єктом захисту за статтею 1 Першою протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Слід зазначити, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, з 05.03.2019, тобто з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно Закону №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно Постанови №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Оскільки ОСОБА_1 пенсію призначено саме згідно Закону №2262-ХІІ, відповідь ГУ ПФУ в Закарпатській області від 20 квітня 2021 року №1568-1433/-02/8-0700/21 на заяву позивача про відсутність підстав для перерахунку його пенсії є протиправною.
Колегія суддів апеляційного суду зазначає, що в позовній заяві було заявлено позовну вимогу про визнання протиправними дії відповідача щодо відмови, оформленої листом №1568-1433/Ч-02/8-0700/21 від 20.04.2021, у здійсненні перерахунку та виплати (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії позивача з 01.04.2019 на підставі довідки №ХР14701, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 про грошове забезпечення станом на 05.03.2019 за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби. Натомість, судом першої інстанції визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не прийняття довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 (правонаступник Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ) № ХР 14701.
Таким чином, судом першої інстанції розглянуто та задоволено незаявлену позовну вимогу, а тому оскаржене рішення суду в цій частині підлягає скасуванню.
Що стосується дати з якої ОСОБА_1 слід перерахувати пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 № ХР 14701, то колегія суддів апеляційного суду виходить з наступного.
Як вже зазначалось, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в частині позовних вимог щодо здійснення перерахунку з 01 квітня 2019 року по 27 квітня 2021 року залишено без розгляду.
Відповідно до ч.1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Ухвала Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року про залишення позовних вимог за період з 01 квітня 2019 року по 27 квітня 2021 року без розгляду в апеляційному порядку оскаржена не була, а тому суд апеляційної інстанції не надає такій ухвалі оцінку.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області слід зобов'язати перерахувати та виплати пенсію за вислугу років ОСОБА_1 на підставі довідки №ХР14701, виданої ІНФОРМАЦІЯ_4 , з 28 квітня 2021 року (з врахуванням ухвали Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року), з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, станом на 05 березня 2019 року з урахуванням раніше виплачених сум.
З врахуванням вказаного аналізу законодавства та матеріалів справи, колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду приходить до висновку про необхідність задоволення апеляційної скарги в частині, а тому рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є, зокрема, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Керуючись статтями 241, 308, 311, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року у справі № 260/1521/21 - скасувати та прийняти постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови, оформленої листом №1568-1433/Ч-02/8-0700/21 від 20 квітня 2021 року, у здійсненні перерахунку та виплати (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії ОСОБА_1 з 28 квітня 2021 року на підставі довідки №ХР14701, виданої ІНФОРМАЦІЯ_4 , про грошове забезпечення за посадою, яку займав ОСОБА_1 перед звільненням з військової служби.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі довідки №ХР14701, виданої ІНФОРМАЦІЯ_4 , з 28 квітня 2021 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у розмірі 454 грн.
В задоволенні решта частини позовних вимог - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Головуючий суддя С. П. Нос
судді Р. В. Кухтей
С. М. Шевчук