Справа № 420/12147/21
20 жовтня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в якому позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо зміни розміру посадового окладу і окладу за спеціальним званням ОСОБА_1 та у виготовленні і скеруванні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, чинного станом на 01.01.2021р.;
зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, у відповідності до приписів відновленої редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та вимог статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», провести з 01 січня 2021 року зміну розмірів посадового окладу і окладу за спеціальним званням ОСОБА_1 , виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 01 січня 2021 року для окремої категорії осіб, та на підставі проведених змін виготовити та скерувати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії, чинного станом на 01.01.2021р., за формою додатку 2 до «Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 (в редакції 2015 року).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 01.01.2018 року позивачу змінено розмір посадового окладу та окладу за спеціальним званням на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам», якою було введено в дію постанову Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704. При цьому обрахунок розміру посадового окладу та окладу за спеціальним званням проводився у відповідності до п. 4 постанови КМУ № 704 (в редакції постанови КМУ № 103), виходячи із розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 01 січня 2018 в розмірі 1762 грн. і після цього жодного разу не змінювався.
Також позивач зазначив, що 29.01.2020 року Шостим апеляційним адміністративним судом у справі № 826/6453/18 було ухвалено постанову, якою п. 6 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року було визнано протиправним та скасовано, що стало підставою для відновлення попередньої редакції п. 4 постанови № 704, яка діяла на час прийняття зазначеної постанови, а відтак, на думку позивача, є підставою для автоматичної зміни розмірів окладів за посадою і званням для осіб, грошове забезпечення яких встановлюється зазначеною постановою.
Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок з 01.01.2021 року розміру посадового окладу та окладу за званням, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01 січня 2021 року та подати відповідну довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, проте листом від 01.04.2021 року за вих. №943/4233 позивачу було відмовлено, оскільки базою обрахунку посадового окладу та окладу за військовим званням продовжує залишатися розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року.
Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки з ухваленням рішення по справі №826/6453/18 відновлена попередня редакція п. 4 постанови № 704, яким визначено граничну нижню величину, яка береться для розрахунку посадового окладу, що складає розмір прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня відповідного року, але не менше 50 % мінімальної заробітної плати станом на 01 січня відповідного року.
Однак, позивач звернув увагу, що положення п. 4 постанови КМУ № 704 вступають у колізію з п. 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774, яким передбачено, що мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.
Тому, на думку позивача, положення п. 4 постанови КМУ № 704 мають бути застосовані частково в частині, що не суперечить Закону № 1774, а саме: обрахунок посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням здійснюється шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, без урахування показників мінімальної заробітної плати, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14 до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 року.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 20.07.2021 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст. 262 КАС України.
16.08.2021 року за вхід. №44763/21 Відповідач надав відзив на позовну заяву, зазначивши, що згідно з п. 32 Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 870 від 06.09.2005 року, визнання таким, що втратив чинність акта Кабінету Міністрів України чи його скасування не поновлює дію актів, які визнані ним таким, що втратили чинність, чи які скасовані таким актом. Таке саме положення міститься у п. 2. 36 наказу Міністерства юстиції України № 34/5 від 12.04.2005 року «Про вдосконалення порядку державної реєстрації нормативно-правових актів у Міністерстві юстиції України та скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів». Тому, відповідач зазначив, що скасування у судовому порядку змін внесених п. 6 постанови № 103 до п. 4 постанови № 704, не поновлює дію п. 4 постанови № 704 у попередній редакції.
Також відповідач звернув увагу, що п. 4 постанови № 704 досі викладений в редакції постанови № 103, якою й керувався відповідач.
Крім того, відповідач вважав, що скасування п. 6 постанови № 103 не може бути підставою для здійснення перерахунку пенсії та видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення, оскільки у зв'язку з цим підвищення грошового забезпечення, а також зміна розміру посадових окладів та окладів за військове звання відповідно до позивача категорії військовослужбовців не здійснювалась, що є підставою для перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
Крім того, відповідач зазначив, що згідно з положеннями Порядку № 45 до відповідача не надходили списки осіб про видачу довідок про розмір грошового забезпечення.
11.08.2021 року за вхід. №44035/21 до суду надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої позивач наполягав на задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позовні вимоги поділяються на дві частини, а саме: у проведенні зміни з 01.01.2021 року розмірів посадового окладу і окладу за військовим званням на підставі відновленої редакції п. 4 постанови КМУ №704; та на підставі проведених змін грошового забезпечення встановити та надіслати до пенсійного органу нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, чинного станом на 01.01.2021 року.
Як вже встановлено Одеським окружним адміністративним судом по справі 420/13615/21 в рішенні від 04.10.2021 року:
« ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію по інвалідності з 15.06.2018 року, що підтверджено відповідним протоколом.
Відповідно до наданих Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеської області копії перерахунків пенсії, суд встановив, що 29 березня 2021 року позивачу здійснено перерахунок пенсії станом на 01 квітня 2019 року за рішенням суду, виходячи з таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 50 %, робота з таємними виробами, носіями, документами 15 %, надбавка за специфічні умови проходження служби 65 %, премія 35 %, із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром.
Також матеріалами пенсійної справи підтверджено, що 02 серпня 2021 року позивачу здійснено перерахунок пенсії станом на 01 квітня 2019 року за рішенням суду, виходячи з таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 50 %, робота з таємними виробами, носіями, документами 15 %, надбавка за специфічні умови проходження служби 65 %, премія 35 % без застосування обмеження пенсії максимальним розміром.»
Позивач подав начальнику Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки заяву від 17.03.2021 року про виготовлення та надання довідки про розмір грошового забезпечення станом з 05.03.2019 року по 28.01.2020 року, з 29.01.2020 року та у подальшому, станом на 01 січня 2021 року у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та вимог Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року по справі № 826/6453/18, визначивши розміри посадових окладі та окладів за військове звання шляхом множення розмірів прожиткового мінімумів для працездатних осіб встановлених законом на 01 січня календарного року станом на 01 січня 2019 року, 01 січня 2020 року та 01 січня 2021 року, встановлених Законами України «Про Державний бюджет України» на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1,12,13,14 до постанови № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 року № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» із зазначенням відомостей про розміри усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (набавок, доплат, підвищень) та премії, для здійснення обчислення та перерахунків основного розміру пенсії з 05.03.2019 року по 28.01.2020 року, з 01.02.2020 року та з 01.02.2021 року.
Листом від 01 квітня 2021 року № 943/4233 Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив позивача, що оскільки після 05.03.2019 року списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку від ГУ ПФУ в Одеській області не надходило, а тому відсутні підстави скласти та направити нові довідки для перерахунку пенсії. Крім того, відповідач зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року № 1038 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 року № 1644 і від 30 серпня 2017 № 704», внесені ряд змін, які застосовуються з 01 жовтня 2020 року, і відповідно до яких оклади за військовим (спеціальним) званням та посадові оклади визначаються в порядку, встановленому пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 - шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13 і 14.
Не погодившись з вказаними діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Так, приписами ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992р. №2262-ХІІІ (далі -Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст.63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, КМУ надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 13.02.2008р. за №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393" затвердив Порядок №45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 п.5 Порядку № 45 в редакції постанови №103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018р., залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019р. у справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Судова колегія зазначає, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку №45.
Проте, зміни внесені Постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 5.03.2019р. - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007р. №3-1 (надалі - Порядок №3-1).
Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п.24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте КМУ, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач має право на отримання відповідної довідку станом на 01.1.2021, однак що стосується її складових, то це питання відноситься до внутрішньої компетенції відповідача.
Згідно із абзацами другим та четвертим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 грудня 2014 року № 937, на обласні військові комісаріати покладаються:
оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби;
визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку № 3-1.
У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно із нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
Тобто на відповідача покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.
Така правова позиція сформована П'ятим апеляційним адміністративним судом у справах №420/9289/20, №420/10882/20.
Згідно з ч.1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до вимог частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір".
Оскільки в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження понесення сторонами судових витрат, підстави для стягнення з відповідача на користь позивача судових витрат та компенсації судових витрат за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, відсутні.
Керуючись ст. ст. 2-9, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у виготовленні і скеруванні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, чинного станом на 01.01.2021 року.
Зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити та скерувати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії, чинного станом на 01.01.2021р., за формою додатку 2 до «Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення підписано 20.10.2021 року у зв'язку із перебуванням судді у відпустці.
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , телефон: НОМЕР_2 )
Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6, код ЄДРПОУ 08402040)
Головуючий суддя Н.В. Потоцька