Дата документу 20.10.2021
ЄУ № 942/1485/21
Провадження №3/942/573/21
20 жовтня 2021 року смт. Новопсков
Луганської області
Новопсковський районний суд Луганської області у складі судді Стеценко О.С., за участю прокурора Білик О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Трембачеве Новопсковського району Луганської області, громадянки України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Новопсковським РВ УМВС України у Луганській області 26.01.2012, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , яка працює на посаді помічника вихователя дитячого навчального закладу «Ромашка» (на момент вчинення правопорушення депутат Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області), зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якій роз'яснено її права відповідно до ст.268 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Новопсковського районного суду Луганської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 229 від 06.10.2021, складений старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України майором поліції Калачовою Є.Б. відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, згідно із яким ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, припинивши 02.12.2020 повноваження депутата Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, тобто діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 розділу Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.06.2021 об 11 год. 21 хв. подала на офіційний веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (Декларацію перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнала, розкаялася. Пояснила, що не знала про необхідність подання даної декларації, дізналася про це лише у червні 2021 року. Вважала, що сільська рада повинна була повідомити її про обов'язок подати цю декларацію.
Прокурор у судовому засіданні підтримала обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, та зазначила, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вона є суб'єктом даного правопорушення, і наполягала на накладенні адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 176-2 КУпАП.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов до такого.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до протоколу Павленківської сільської виборчої комісії «Про підсумки голосування з виборів депутатів Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області» ОСОБА_1 було обрано депутатом Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області у одномандатному виборчому окрузі № 11.
Таким чином ОСОБА_1 була депутатом VII скликання Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Частиною 3 ст. 50 розділу VI «Заключні положення» Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що у разі віднесення села, селища, міста до складу іншого району депутати місцевих рад, обрані від цих населених пунктів, втрачають статус депутата попередньої районної чи міської ради і набувають статусу депутата тієї районної чи міської ради, під юрисдикцію якої передано відповідні адміністративно-територіальні одиниці.
Згідно із п.п. 1 п. 6-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у день набуття повноважень, зокрема, сільською радою, обраною територіальною громадою, припиняються повноваження, зокрема сільських рад, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади.
Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Рішенням I сесії VIIІ скликання Білолуцької селищної ради Старобільського району Луганської області № 1/1 від 02.12.2020 «Про підсумки виборів депутатів селищної ради та Білолуцького селищного голови» були визнані повноваження депутатів Білолуцької селищної ради VIIІ скликання, серед яких ОСОБА_1 не значиться.
Рішенням ІІ сесії VIIІ скликання Білолуцької селищної ради Луганської області № 2/13 від 15.12.2020 «Про початок реорганізації Можняківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Новобілянської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Козлівської сільської ради Новопсковського району Луганської області, Танюшівської сільської ради Новопсковського району Луганської області шляхом приєднання до Білолуцької селищної ради Старобільського району Луганської області» Павленківську сільську раду Новопсковського району Луганської області реорганізовано шляхом приєднання до Білолуцької селищної ради Старобільського району Луганської області.
Таким чином ОСОБА_1 02.12.2020 склала повноваження депутата Павленківської сільської ради Новопсковського району Луганської області.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агентства від 12 грудня 2019 року № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 за № 1300/34271), «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону, а саме декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Отже у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням).
Однак, як вбачається з даних Єдиного держаного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 03 червня 2021 року об 11 год. 21 хв.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , є повне визнання своєї провини.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП України, судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, і приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 40-1, ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 294, 308 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) на рахунок UA738999980313060106000012423, Код 37991110, одержувач: ГУК у Луг.обл./СТГсмт Новопск/21081100, банк одержувача: Казначейство України (ел. адм. подат.).
У разі несплатиОСОБА_1 штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня залишення скарги без задоволення, відповідно до ч.2ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути зОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 1700,00 (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн. (чотириста п'ятдесят чотири грн. 00 коп.) - отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./СТГсмт Новопск/22030101, код за ЄДРПОУ: 37991110, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), р/р:UA848999980313151206000012423 , код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-тиденного строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Новопсковський районний суду Луганської області.
Суддя: О.С. Стеценко