Справа № 212/9251/21
2-а/212/72/21
про залишення без руху
20 жовтня 2021 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ваврушак Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора патрульної поліції 2 батальйону 1 роти лейтенанта поліції Лавренко Андрія Ігоровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративні правопорушення,-
13.10.2021 року, ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано, в тому числі, Кодексом адміністративного судочинства України (далі КАС України). Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов, зокрема ст. ст. 160, 161 КАС України.
Дослідивши адміністративний позов на предмет відповідності зазначеним вище нормам, суддя приходить до висновку про їх порушення.
Як вбачається зі змісту оскаржуваної постанови, остання була складена інспектором ППП в м. Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області лейтенантом поліції Лавренко А.І.
Отже, працівники органів і підрозділів Національної поліції (поліцейські) при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів Національної поліції.
Тому, належним відповідачем як суб'єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, повинен бути відповідний орган Національної поліції.
Враховуючи правову позицію Верховного Суду у справі № 724/716/16-а від 26.12.2019 року, відповідачем по справі має буди відповідна юридична особа патрульної поліції.
Також слід зазначити, що згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Постанови Верховного Суду від 18.03.2020 року по справі № 543/775/17 (Провадження № 11-1287апп18) за системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов'язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем не додано до позовної заяви документу про сплату судового збору. Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн., та надати оригінал квитанції про сплату судового збору, або надати докази, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір підлягає сплаті за наступними платіжними реквізитами:
«Отримувач коштів ГУК у Дн-кiй обл/Покр.р /22030101;
ЄДРПОУ 37988155;
IBAN - UA558999980313191206000004640;
Призначення платежу - Судовий збір (Державна судова адміністрація України,050)»
З огляду на зазначене, суд вважає, що поданий адміністративний позов не відповідає вимогам, передбаченим ст. ст. 160, 161 КАС України, а тому відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 286 КАС України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для виконання вимог статей 160, 161 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана 20.10.2021 року.
Суддя Н. М. Ваврушак