221/5654/21
3/221/2932/2021
18 жовтня 2021 року м.Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Писанець Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП, згідно довідки Міністерства доходів та зборів, надати не має можливості,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 187126 від 20.08.2021 року встановлено, що 20.08.2021 року о 18 годині 40 хвилини ОСОБА_1 на перехресті вул.. Орлова та вул.. Українська м. Волноваха Донецької області керуючи транспортним засобом ВАЗ 211040 державний номерний знак НОМЕР_1 виконуючи поворот праворуч здійснила зіткнення з іншим транспортним засобом ВАЗ 211120 державний номерний знак НОМЕР_2 , який рухався на зустріч по головній дорозі, у разі чого транспортним засобам було спричинено механічні ушкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушила пункт 10.1 ПДР України та скоїла правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу або позбавлення права керування транспортними засобами.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про місце та час слухання справи була повідомлена належним чином.
За таких обставин вважаю за можливе розглянути справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП за його відсутності. Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Факт порушення ПДР та скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП підтверджено протоколом про адміністративне правопорушення, схемою місця ДТП, поясненнями учасників ДТП, що є наявними у матеріалах справи.
За встановлених фактичних обставин справи встановлено що ОСОБА_1 , порушивши вимоги пункту 10.1 ПДР України, скоїла правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП: порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Вказані вище факти її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання.
Згідно статті 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, є ступінь його провини, наявність пом'якшуючих обставин - щире розкаяння, відсутність обтяжуючих обставин. На підставі викладеного, вважаю необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави, оскільки саме такий вид стягнення буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір», підлягає стягненню з ОСОБА_1 до спеціального фонду державного бюджету України судовий збір в розмірі 454 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 124, 221, 280-284 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 124 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.. в дохід держави: на розрахунковий рахунок UA198999980313090149000005001, отримувач коштів Донецьке ГУК / м.Донецьк / 21081300, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37967785, Код платежу 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в сумі 454 грн. за такими платіжними реквізитами: Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, Рахунок UA908999980313111256000026001, Код платежу 22030106.
Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, до 18.01.2022 року.
Суддя Н.В.Писанець