Постанова від 19.10.2021 по справі 220/1662/21

Номер справи 220/1662/21

Номер провадження 3/220/754/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2021 року Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Якішина О.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №1 Волноваського районного відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН немає, уродженця с.Новопетриківка Великоновосілківського району Донецької області, пенсіонера, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №799905 від 17.09.2021 року, 17 вересня 2021 р. о 13 год. 40 хв. був встановлений ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 та є власником мисливської гладкоствольної рушниці ТОЗ 34 ЕРШИ №4645, 12 калібру, дозвіл № НОМЕР_1 на право зберігання, носіння мисливської гладкоствольної рушниці, подарував вищезазначену рушницю своєму сину ОСОБА_2 без відповідного документа дозвільного характеру виданого органами Національної поліції. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 190 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав у повному обсязі. Пояснив, що він є власником мисливської гладкоствольної рушниці ТОЗ 34 ЕРШИ №4645, 12 калібру. Додав, що в 2019 році він відвіз рушницю в м.Донецьк та віддав на ремонт, однак не повідомив про це органи Національної поліції. Оскільки до теперішнього часу діє карантин він не має змоги поїхати до м.Донецьк та забрати належну йому рушницю.

Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Частиною 1 ст. 190 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.

Норма ч.1 ст. 190 КУпАП є бланкетною, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Однак, розкриваючи склад адміністративного правопорушення, поліцейський не навів норму спеціального законодавства, яка була порушена ОСОБА_1 і не розкрив суть об'єктивної сторони цього правопорушення.

Правила придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї містить Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ №622 від 21 серпня 1998 року.

Таким чином, фабула порушення, викладена у протоколі відносно ОСОБА_1 не відповідає диспозиції частини 1 статті 190 КУпАП та не містить всіх ознак об'єктивної сторони даного правопорушення, зокрема, не конкретизовано, які вимоги Правил ним були порушені.

Крім того, як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 є власником мисливської гладкоствольної рушниці, яку він подарував своєму сину ОСОБА_2 , без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.

Разом з тим, матеріали справи не містять доказів, які б свідчили про те, що вказана мисливська гладкоствольна рушниця належить ОСОБА_1 , як інформації щодо наявності або відсутності документів дозвільного характеру, що видаються органами Національної поліції, на підтвердження обставин, викладених у протоколі.

Враховуючи вищевикладене, суду не надано належних та допустимих доказів, на підставі яких можливо встановити наявність адміністративного правопорушення та дати оцінку діям правопорушника.

У відповідності до положень ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно із п. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.190 КУпАП.

Керуючись ст.ст.245, 280, 256, 247 п.1, 284 п.3, 190 ч.1 КпАП України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.190 КУпАП, закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Якішина О.М.