ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/19901/21
провадження № 3/753/8795/21
"20" жовтня 2021 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Рудюк О.Ю., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Конотоп, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КпАП України,
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ААБ № 279086 від 17 вересня 2021 року, ОСОБА_1 17 вересня 2021 року о 17 год. 35 хв., керуючи автомобілем Mazda 3 д.н.з. НОМЕР_1 в м. Києві по вул. Здолбунівська, Драгоманова, 1-Н, не дотримався безпечної дистанції, у результаті чого здійснив зіткнення з автомобілем Volkswagen Jetta д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався попереду, що призвело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив вимоги п. 13.1 ПДР України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав себе винуватим у порушенні ПДР, пояснивши, що винуватим є інший учасник, який у порушення вимог ПДР здійснив рух прямо по полосі, яка дозволяю здійснювати рух лише праворуч, та різко перед ним загальмував. На підтвердження своїх пояснень ОСОБА_1 надав відео з відеореєстратора.
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, аналізуючи зібрані по справі докази, приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України, не знайшла свого підтвердження в матеріалах справи, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За статтею 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 не дотримався безпечної дистанції, однак це не знайшло свого підтвердження в матеріалах справи. Більш того, в них відсутні будь-які докази на підтвердження того, що останній порушив ПДР. Так, з наданого останнім відео вбачається, що саме інший водій автомобіля Volkswagen Jetta д.н.з. НОМЕР_2 грубо порушуючи ПДР України, здійснив рух прямо з полоси, яка дозволяє рух лише праворуч та різко загальмував перед водієм ОСОБА_1 .
Отже, суд приходить до висновку, що саме дії водія автомобіля Volkswagen Jetta д.н.з. НОМЕР_2 призвели до даної ДТП.
Крім того, відповідно до вимог ПДР, учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими. Кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила.
Ураховуючи викладене, твердження ОСОБА_1 про те, що в його діях відсутні порушення ПДР, заслуговують на увагу.
За таких обставин, суд уважає, що провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, оскільки матеріалами справи не доведено винуватість останнього у вчиненні вказаного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КпАП України, суд
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського Апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя О.Ю. Рудюк