Рішення від 13.10.2021 по справі 640/23685/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2021 року м. Київ № 640/23685/19

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації

Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації, в якому просить суд:

- визнати незаконною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (відповідача-1) при розгляді та незадоволенні моєї ( ОСОБА_1 ) заяви від 25.06.2019 року про виконання заходів по видачі мені посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до управління соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу мені посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (відповідача-1) розглянути та задовольнити мою ( ОСОБА_1 ) заяву від 25.06.2019 року; виконати заходи по видачі мені посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до управління соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу мені посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- визнати протиправною бездіяльність регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації м. Київ, проспект Комарова, 7, (відповідача-2) яка виражається у не розгляді та незадоволенні моєї заяви від 27.06.2019 року по неподанню на мене до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації подання для видачі мені посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладиш до цього посвідчення, для чого винести рішення про наявність у мене права на отримання мною посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія Б), на підставі пунктів 2, 3, 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року.

- зобов'язати регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації м. Київ, проспект Комарова, 7, провести засідання комісії по розгляду моєї заяви від 27.06.2019 року, задовольнити мою заяву та подати до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації подання щодо ОСОБА_1 для видачі мені посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи tкатегорія 1 серія Б), на підставі пунктів 2, 3, 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року.

- визнати незаконною бездіяльність департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при розгляді та незадоволенні моєї заяви від 27.06.2019 року про виконання заходів по невинесенню рішення про видачу мені, ОСОБА_1 , посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до управління соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу мені посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- зобов'язати департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (відповідача - 3) розглянути та задовольнити мою заяву від 25.06.2019 року; виконати заходи по видачі мені посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого видати мені це посвідчення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем безпідставно відмовлено позивачу у встановлені відповідного статусу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.12.2019 року суддею Васильченко І.П. відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до розпорядження Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.10.2020 № 509 "Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ", адміністративну справу № 640/23685/19 повторно розподілено на суддю Качура І.А.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва 08.10.2020 справу прийнято до провадження, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник відповідача надіслав до суду відзив, в якому заперечував проти позову, зазначивши, що інвалідність позивача пов'язана з впливом аварії на Чорнобильській АЕС встановлена після досягнення ним повноліття, а саме, що на день видачі експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України позивач досяг повноліття.

Ознайомившись із письмово викладеними доводами учасників справи, дослідивши подані документи і матеріали справи, суд встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1 , Київською міською адміністрацією 27 травня 1998 року було видано посвідчення НОМЕР_1 дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи. Підставою для видачі мені вказаного посвідчення було продовження додатка № 10 від 11 січня 1998 року, яка була підставою для видання позивачу посвідчення дитини, що постраждала від Чорнобильської катастрофи.

30 травня 2002 року позивачу змінено прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1 , по батькові було змінено з ОСОБА_1 на ОСОБА_1 , що підтверджую доданою до позовної заяви копією свідоцтва про переміну прізвища НОМЕР_2 .

На підставі пенсійного посвідчення № НОМЕР_3 серія НОМЕР_4 від 04 квітня 2018 року позивач перебуває на обліку та отримує пенсію по інвалідності як інвалід 2 групи, потерпілий від аварії на Чорнобильській АЕС..

ОСОБА_1 , 13 січня 2017 року за № 6225 отримав експертний висновок Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України на предмет встановлення причинного зв'язку хвороб, інвалідності з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. У вказаному висновку встановлено, що основний діагноз його захворювання «злоякісне новоутворення за очеревинного простору, гангліонейробластома, T3N0M0, ст. III-А, кл.гр.ІІІ (С48.0) є захворюванням, пов'язаним із впливом аварії на ЧАЕС.

На підставі довідки АВ № 0971331 від 08.02.2018 року, позивачу встановлено другу групу інвалідності по опорно-руховому апарату з дитинства, захворювання пов'язане з впливом аварії на ЧАЕС.

25.06.2019 року позивач звернувся із заявою до начальника управління правці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та просив у заяві виконати заходи по видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до департаменту соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу позивачу посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Позивач отримав лист № 01- 23/14595 від 09 серпня 2019 року. У листі було вказано, що для виконання його вимоги відповідач звернувся за роз'ясненням до Міністерства соціальної політики України.

27 червня 2019 року позивач звернувся із заявою до регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації м. Київ,. У заяві просив виконати заходи по видачі йому посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладиш до цього посвідчення, для чого винести рішення про наявність у нього права на отримання посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія І серія Б), на підставі пункту 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року..

Але відповідач на мою заяву позивача не відреагував.

27 червня 2019 року позивач звернувся із заявою до департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). У заяві попросив виконати заходи по видачі йому посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії серія Б) та вкладишу до цього посвідчення, для чого винести рішення про наявність у нього права на отримання посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія Б), на підставі пункту 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року.

Відповіддю департамент соціальної політики Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19.07.2019 року № № 051/ОП/Е-9337-005/3; 051/ОП/Е-9339-005/3 повідомив позивача, що надав доручення управлінню праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації винести на чергове засідання комісії матеріали його особової справи.

11 жовтня 2019 року за вихідним № 01-24/2709 управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації надіслало лист, у якому повідомило позивача:

-комісією прийнято рішення відмовити у визначенні статусу та видачі посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» відповідно до роз'яснення Департаменту у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України від 04.09.2019 року № 1496/076-19/291.

Вважаючи такі дії щодо відмови у встановленні позивачу відповідного статусу протиправними, остання звернулась до адміністративного суду з відповідною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає таке.

Пунктом 3.7 Інструкції по застосуванню Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв'язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у дорослого населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та Переліку хвороб і патологічних станів, ризик виникнення яких підвищується в результаті впливу на організм дитини іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я від 14.06.2012 № 441, встановлено, що особам, які мали статус дітей, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, до 18 років, та особам, що народилися від батьків, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи (категорії 1 - 3), і не отримали статусу дитини-інваліда внаслідок Чорнобильської катастрофи до досягнення 18 років, при виявленні захворювань онкологічної та онкогематологічної патології після досягнення 18 років причинний зв'язок встановлюється за наявності посвідчення серії «Д» відповідно до ст.27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до статті 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (надалі - Закон №796-XII) до дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать неповнолітні діти, які:

1) евакуйовані із зони відчуження, у тому числі діти, які на момент евакуації знаходились у стані внутрішньоутробного розвитку;

2) проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше одного року у зоні безумовного (обов'язкового) відселення;

3) проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше двох років у зоні гарантованого добровільного відселення;

4) проживали на момент аварії чи прожили або постійно навчалися після аварії не менше трьох років у зоні посиленого радіоекологічного контролю;

5) народились після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до категорії 1, 2 або 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, або народжені матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до категорії 1, 2 або 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

6) хворі на рак щитовидної залози незалежно від дозиметричних показників, а також хворі на променеву хворобу;

7) одержали дозу опромінення щитовидної залози внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка перевищує рівні, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Згідно статті 12 Закону №796-XII причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Неповнолітнім дітям, зазначеним у статті 27 цього Закону, в разі захворювання причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи встановлюється відповідно до частини першої цієї статті.

На встановлення причинного зв'язку між погіршенням стану здоров'я і встановленням інвалідності та наслідками Чорнобильської катастрофи мають право особи, яким після досягнення повноліття не буде надано відповідно до частини першої статті 11 цього Закону статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з числа: зазначених у пункті 2 статті 27 цього Закону; народжених після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих, або матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих; хворих на рак щитовидної залози.

Відповідно до абзацу 2 пункту 8 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 №51 (на час звернення позивач з відповідною заявою), після досягнення повноліття (в разі одруження або влаштування на роботу у передбачених чинним законодавством випадках до досягнення повноліття - за їх бажанням, відповідно з часу одруження або влаштування на роботу) особам, зазначеним у статті 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», категорії встановлюються відповідно до статті 14 зазначеного Закону, а посвідчення видаються згідно з цим Порядком.

За змістом пункту 1 частини першої статті 14 Закону №796-XII для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, - категорія 1.

У свою чергу відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону №796-XII до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать особи, які досягли повноліття, з числа зазначених у статті 27 цього Закону, та яким у дитячому віці встановлено причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження переогляду у спеціалізованій медико-соціальній експертній комісії відповідно до частини п'ятої статті 17 цього Закону.

Відповідно до частини другою статті 11 Закону №796-XII крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, до потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать неповнолітні діти, зазначені у статті 27 цього Закону. Після досягнення повноліття (в разі одруження або влаштування на роботу у передбачених чинним законодавством випадках до досягнення повноліття - за їх бажанням відповідно з часу одруження або влаштування на роботу), визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи провадиться на умовах, визначених частиною першою цієї статті, а щодо потерпілих, зазначених у пункті 6 частини першої цієї статті, визначення категорії провадиться відповідно до пункту частини першої статті 14 цього Закону.

Аналіз зазначених правових норм свідчить, що до потерпілих від Чорнобильської АЕС відносяться особи, які досягли повноліття, з числа зазначених в статті 27 Закону №796-XII, яким спеціалізованою медико-соціальною комісією встановлено причинний зв'язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Як вже зазначено вище, 13 січня 2017 року за № 6225 позивач отримав експертний висновок Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України на предмет встановлення причинного зв'язку хвороб, інвалідності з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. У вказаному висновку встановлено, що основний діагноз захворювання «злоякісне новоутворення за очеревинного простору, гангліонейробластома, T3N0M0, ст. ІІІ -А, кл.гр.ІІІ (С48.0) є захворюванням, пов'язаним із впливом аварії на ЧАЕС.

Таким чином, оскільки причиною захворювання, яке призвело до інвалідності позивача, є вплив аварії на Чорнобильській АЕС, що встановлено медичною комісією, суд приходить до висновку, що позивач набув право на встановлення їй статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії.

Дані висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, яка наведена у його постанові від 21.02.2018 у справі №826/3650/17.

При цьому, суд критично оцінює посилання відповідача на те, що інвалідність пов'язана з впливом аварії на Чорнобильській АЕС встановлена позивачу після досягнення ним повноліття, як на доказ правомірності прийнятого ним рішення, оскільки ця обставина, на думку суду, не спростовує наявності причинного зв'язку між її захворюванням та впливом Чорнобильської катастрофи, з огляду на документальне підтвердження цього факту Центральною міжвідомчою експертною комісією МОЗ та МНС України.

Також суд зазначає, що перелік категорій осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, встановлений статті 11 Закону №796-XII, не є вичерпним, оскільки законодавцем надано можливість встановити причинний зв'язок між інвалідністю та наслідками Чорнобильської катастрофи й особам, які досягли повноліття та не отримали статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи на підставі приписів частини першої статті 11 Закону (ч.3 ст.12 Закону №796-XII).

Відповідно до положень частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Станом на час постановлення даного рішення порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (надалі - Порядок №551).

Цей Порядок визначає процедуру видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та передбачає видачу посвідчень громадянам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадянам, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих (пункт 1 Порядку №551).

Статтею 14 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено визначення категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для встановлення пільг і компенсацій.

Для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

1) особа з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи (статті 10, 11 і частина третя статті 12), щодо якої встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - категорія 1.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 затверджений Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Відповідно до пункту 11 вказаного Порядку видачі посвідчень, посвідчення видаються уповноваженими органами за поданням райдержадміністрації за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утвореними уповноваженими органами (регіональними комісіями) особам з інвалідністю та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1. щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою - на Підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою.

Пунктом 11 вказаного Порядку встановлено, що посвідчення видаються особам з інвалідністю потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильскою катастрофою - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної із Чорнобильською катастрофою. При цьому у вказаному пункті 11 не встановлено, що причинний зв'язок інвалідності повинен бути встановлений до досягнення такою особою повноліття у віці дитини.

В силу частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З огляду на вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з наявної у матеріалах справи позивач звільнений від сплати судового збору, відтак відсутній розподіл судових витрат у даній справі.

Керуючись статтями 2, 5-11, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (03165, м. Київ, проспект Комарова, 7, ЄДРПОУ 37441694), Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації (03165, м. Київ, проспект Комарова, 7), Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації (04209, м. Київ, вул. Озерна, 18А, ЄДРПОУ 37445416), про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

2. Визнати незаконною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації при розгляді та незадоволенні заяви від 25.06.2019 року про виконання заходів по видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до управління соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу мені посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

3. Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації розглянути та задовольнити заяву від 25.06.2019 року ОСОБА_1 та виконати заходи по видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до управління соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу ОСОБА_1 посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

4. Визнати протиправною бездіяльність регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації щодо не розгляду та незадоволенні заяви від 27.06.2019 року ОСОБА_1 по неподанню на ОСОБА_1 до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладиш до цього посвідчення, для чого винести рішення про наявність у ОСОБА_1 права на отримання ОСОБА_1 посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія Б), на підставі пунктів 2, 3, 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року.

5. Зобов'язати регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Київської міської державної адміністрації провести засідання комісії по розгляду заяви від 27.06.2019 року ОСОБА_1 та задовольнити заяву ОСОБА_1 та подати до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації подання щодо ОСОБА_1 для видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія Б), на підставі пунктів 2, 3, 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 551 від 11 липня 2018 року.

6. Визнати незаконною бездіяльність департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при розгляді та незадоволенні заяви від 27.06.2019 року ОСОБА_1 про виконання заходів по невинесенню рішення про видачу ОСОБА_1 , посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого відповідно подати до управління соціального захисту Київської міської державної адміністрації подання про видачу ОСОБА_1 посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

7. Зобов'язати департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розглянути та задовольнити заяву від 25.06.2019 року ОСОБА_1 виконати заходи по видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії серія Б та вкладишу до цього посвідчення, для чого видати ОСОБА_1 таке посвідчення.

Рішення набирає законної сили у порядку, встановленому в статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено протягом 30 днів з моменту складення повного тексту до суду апеляційної інстанції в порядку, визначеному статтями 293, 296, 297 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя І.А. Качур