Рішення від 05.10.2021 по справі 560/9259/21

Справа № 560/9259/21

РІШЕННЯ

іменем України

05 жовтня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Польового О.Л.

за участю:секретаря судового засідання Свинобой О.В. позивача ОСОБА_1 представника відповідача Козачука О.О.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону у ненарахуванні та невиплаті грошового забезпечення (заробітної плати) прокурора військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону України з 26.03.2020 по 26.02.2021 в порядку та в розмірах передбачених частин 2, 3, 7 статті 81 Закону України "Про прокуратуру";

- зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері Західного регіону провести перерахунок грошового забезпечення (заробітної плати) з 26.03.2020 по 26.02.2021, у тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у щорічну оплачувану відпустку за 2020 та 2021 роки, а також компенсації за 16 календарних днів невикористаної основної щорічної відпустки за 2021 рік, у порядку та спосіб визначений частинами 2, 3, 7 статті 81 Закону України "Про прокуратуру" з урахуванням: окладу за військовим званням, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за вислугу років, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1090 та постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за особливості проходження служби військовослужбовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за доступ до державної таємниці, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414; премії військовослужбовцям щомісячної згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; індексації доходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078;

- зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері Західного регіону нарахувати та виплатити грошові кошти, які складають різницю між фактично отриманим з 26.03.2020 по 26.02.2021 грошовим забезпеченням (заробітною платою) та належним до виплати грошовим забезпеченням (заробітною платою), у тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у щорічну оплачувану відпустку за 2020 та 2021 роки, а також компенсації за 16 календарних днів невикористаної основної щорічної відпустки за 2021 рік, розрахованим у порядку та спосіб визначений частинами 2, 3, 7 статті 81 Закону України "Про прокуратуру" з урахуванням: окладу за військовим званням, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за вислугу років, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1090 та постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за особливості проходження служби військовослужбовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за доступ до державної таємниці, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414; премії військовослужбовцям щомісячної згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; індексації доходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що відповідач протиправно не доплатив йому заробітну плату за період з 26.03.2020 по 26.02.2021, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 №6-р/2020 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру" (далі по тексту - Закон №1697-VII) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Відповідач подав до суду відзив на позов, в якому зазначив, що позивач безпідставно просить виплатити йому заробітну плату прокурора окружної прокуратури, оскільки у період з 26.03.2020 по 26.02.2021 така прокуратура не була створена, її штат не був сформований, штатний розпис не затверджений, посадові оклади та інші складові заробітної плати конкретних працівників не встановлені, нарахування та виплата заробітної плати працівникам окружних прокуратур не здійснювалась. Крім цього, позивач не проходив переатестацію працівників прокуратури, у зв'язку з чим йому виплачувалось грошове забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».

Ухвалою від 02.08.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд залишив без руху позовну заяву ОСОБА_1 .

Ухвалою від 09.08.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою від 16.08.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд перейшов з спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Протокольною ухвалою від 16.09.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду.

Заслухавши учасників справи, дослідивши докази, суд встановив такі обставини.

Наказом військового прокурора Західного регіону від 20.12.2017 №705к ОСОБА_1 призначений на посаду прокурора військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону України.

Наказом керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону від 23.02.2021 №88к позивач звільнений з 26.02.2021 з посади прокурора військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону України та з органів прокуратури.

Згідно з розрахунковим листом за 2020 рік від 03.03.2021 №144 та розрахунковим листом за 2021 рік від 03.03.2021 №145 посадовий оклад позивача за період з 26.03.2020 по 26.02.2021, обрахований Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Західного регіону відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505, становив 5660,00 грн, в лютому 2021 року - 5255,71 грн (з розрахунку за 26 днів).

Вважаючи, що відповідач протиправно не доплатив заробітну плату за вказаний період, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

За змістом статті 81 Закону №1697-VII у редакції до прийняття Закону України від 19.09.2019 №113-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури", заробітна плата прокурора регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Заробітна плата прокурора складається з посадового окладу, премій та надбавок за: 1) вислугу років; 2) виконання обов'язків на адміністративній посаді та інших виплат, передбачених законодавством.

Преміювання прокурорів здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури з 1 січня 2017 року становить 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Прокурорам виплачується щомісячна надбавка за вислугу років у розмірах: за наявності стажу роботи понад один рік - 10 відсотків, понад 3 роки - 15 відсотків, понад 5 років - 18 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків, понад 15 років - 25 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків, понад 25 років - 40 відсотків, понад 30 років - 45 відсотків, понад 35 років - 50 відсотків посадового окладу.

Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам затверджується Кабінетом Міністрів України.

Грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, складається з посадового окладу та інших виплат, встановлених цим Законом.

Фінансування оплати праці прокурорів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Законом України від 28.12.2014 №79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" внесено зміни до Бюджетного кодексу України, зокрема розділ "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 26, згідно якого норми і положення статті 81, частин шістнадцятої, сімнадцятої, вісімнадцятої статті 86, пунктів 13, 14 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до абзаців 2, 3 пункту 9 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 №80-VIII "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що Кабінетом Міністрів України затверджується порядок проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2015 рік; положення частини 2 статті 33, статті 81 Закону № 1697-VII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Закон про Державний бюджет України регулює відносини у сфері формування та використання фінансових ресурсів, затверджує повноваження органів державної влади здійснювати виконання бюджету. За своєю суттю він регламентує специфічну сферу суспільних відносин. Виключно ним визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, їх розмір і цільове спрямування. Дія закону про Державний бюджет України обмежена календарним роком, регулярно здійснюються звіти і контроль за його виконанням. Особливістю цього закону є і те, що при здійсненні бюджетного процесу нормативно-правові акти застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать його положенням.

На час виникнення спірних відносин схема посадових окладів працівників органів прокуратури була визначена постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" із урахуванням відповідних змін, внесених постановами Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №763 та від 09.12.2015 №1013, у пункті 1 якої затверджені схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-7.

Відповідно до вказаної постанови, зокрема пунктами 2, 6 надано право керівникам органів прокуратури у межах затвердженого фонду оплати праці установлювати працівникам органів прокуратури посадові оклади відповідно до затверджених цією постановою схем посадових окладів, а також закріплено, що видатки, пов'язані з реалізацією цієї постанови, здійснюються в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисах на утримання органів прокуратури.

Упорядкування посадових окладів окремих працівників органів прокуратури здійснювати в межах затвердженого фонду оплати праці.

Рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 у справі №6-р/2020 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру" зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 26.03.2020 у справі №6-р/2020 визначено, що положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру" зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відтак, положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру" зі змінами втратили чинність з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України, тобто, з 26.03.2020.

Як свідчать матеріали справи, обраховуючи грошове забезпечення (заробітну плату) позивача у спірному періоді, відповідач взяв за основу розмір місячного посадового окладу, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505, а не статтею 81 Закону №1697-VІІ, посилаючись при цьому на норму абзацу 3 пункту 3 розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України від 19.09.2019 №113-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури".

Суд враховує, що 19.09.2019 прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" №113-IX, який набрав чинності 25.09.2019.

Вказаним Законом №113-IX було внесено ряд змін зокрема у Закону України "Про прокуратуру", а саме:

у частині 3 статті 6 слова "регіональних та місцевих" замінити словами "обласних та окружних";

2 у статті 7:

- 1) у частині першій: пункт 1 викласти в такій редакції: "1) Офіс Генерального прокурора"; у пункті 2 слово "регіональні" замінити словом "обласні"; у пункті 3 слово "місцеві" замінити словом "окружні"; пункт 4 виключити;

- 2) частини другу і четверту викласти в такій редакції: "2. У разі потреби рішенням Генерального прокурора можуть утворюватися спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора, на правах обласних прокуратур, на правах підрозділу обласної прокуратури, на правах окружних прокуратур, на правах підрозділу окружної прокуратури.

- перелік, утворення, реорганізація та ліквідація спеціалізованих прокуратур, визначення їх статусу, компетенції, структури і штатного розпису здійснюються Генеральним прокурором";

У статті 81:

- у частині другій: абзац четвертий викласти в такій редакції: "Преміювання прокурорів здійснюється в порядку, затвердженому Генеральним прокурором, за результатами оцінювання якості їх роботи за календарний рік у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці"; доповнити абзацом п'ятим такого змісту: "Розмір щорічної премії прокурора не може становити більше 30 відсотків розміру суми його посадового окладу, отриманої ним за відповідний календарний рік";

- частину третю викладено в такій редакції:

- "3. Посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. З 1 січня 2021 року посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, а з 1 січня 2022 року - 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року».

У відповідності до пункту 3 розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону №113-ІХ, до дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження здійснюють відповідно Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури.

Після початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур забезпечення виконання функцій прокуратури призначеними до них прокурорами здійснюється з дотриманням вимог законодавства України та особливостей, визначених Генеральним прокурором.

За прокурорами та керівниками регіональних, місцевих і військових прокуратур, прокурорами і керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до дня їх звільнення або переведення до Офісу Генерального прокурора, обласної прокуратури, окружної прокуратури. На зазначений період оплата праці працівників Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, яка встановлює оплату праці працівників органів прокуратури.

День початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур визначається рішеннями Генерального прокурора стосовно Офісу Генерального прокурора, усіх обласних прокуратур, усіх окружних прокуратур. Вказані рішення публікуються у газеті "Голос України" (пункт 4 розділу ІІ "Прикінцеві і перехідні положення" Закону №113-ІХ).

У своєму рішенні від 26.03.2020 №6-р/2020 Конституційний Суд України зазначив, що спеціальне нормативне регулювання заробітної плати прокурора, закріплене частиною 1 статті 81 Закону, за якою заробітна плата прокурора регулюється Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Наділивши Кабінет Міністрів України повноваженнями встановлювати порядок та розміри заробітної плати прокурора, законодавець запровадив відмінне від передбаченого положеннями статті 81 Закону України "Про прокуратуру" нормативне регулювання заробітної плати прокурора.

З урахуванням зазначеної правової позиції Конституційного Суду України, посилання відповідача на те, що оплата праці прокурорів, які не пройшли атестацію здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" є безпідставним, оскільки суперечить вимогам Закону №1697-VІІ.

Після прийняття Закону №113-ІХ положення статті 81 Закону №1697-VІІ не змінювались.

Виплата прокурору його заробітної плати та визначення посадового окладу не може залежати від факту його переведення до Офісу Генерального прокурора, обласних чи окружних прокуратур.

Водночас, закріплення у частині 3 статті 81 Закону №1697-VІІ посадового окладу прокурора окружної прокуратури у розмірі 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 2020 рік), розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, означає введення етапу запровадження збільшення розміру посадового окладу прокурора, який пов'язаний із прийняттям рішення Генерального прокурора про початок роботи Офісу Генерального прокурора, обласних та окружних прокуратур.

Враховуючи, що рішення Конституційного Суду України №6-р/2020 прийнято 26.03.2020, тому право на отримання заробітної плати у відповідності до статті 81 Закону №1697-VІІ виникає з дня прийняття рішення Конституційним Судом України, а саме з 26.03.2020.

Таким чином, суд дійшов висновку про неможливість застосування до визначення посадового окладу позивача у період з 26.03.2020 по 26.02.2021 приписів постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 №505, оскільки застосуванню підлягали приписи статті 81 Закону №1697-VІІ.

Отже, грошові кошти, які були недоотримані позивачем, підлягають перерахунку та виплаті з урахуванням вимог рішення Конституційного Суду України від 26.03.2020 №6-р/2020 та з урахуванням визначеного статтею 81 Закону №1697-VІІ розміру.

За таких обставин, необхідно визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, що полягає у ненарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 грошового забезпечення прокурора військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону України з 26.03.2020 по 26.02.2021, в порядку та в розмірах передбачених частинами 2, 3, 7 статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру" та зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері Західного регіону перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 26.03.2020 по 26.02.2021, у тому числі матеріальну допомогу на оздоровлення при виході у щорічну оплачувану відпустку за 2020 та 2021 роки, а також компенсацію за 16 календарних днів невикористаної основної щорічної відпустки за 2021 рік, у порядку та спосіб, визначені частинами 2, 3, 7 статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру", з урахуванням: окладу за військовим званням згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за вислугу років згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1090 та постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за особливості проходження служби військовослужбовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за доступ до державної таємниці згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414; премії військовослужбовцям щомісячної згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; індексації доходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, з урахуванням раніше виплачених сум.

Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, тому судові витрати відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, що полягає у ненарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 грошового забезпечення прокурора військової прокуратури Хмельницького гарнізону Західного регіону України з 26.03.2020 по 26.02.2021, в порядку та в розмірах передбачених частинами 2, 3, 7 статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру".

Зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері Західного регіону перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 26.03.2020 по 26.02.2021, у тому числі матеріальну допомогу на оздоровлення при виході у щорічну оплачувану відпустку за 2020 та 2021 роки, а також компенсацію за 16 календарних днів невикористаної основної щорічної відпустки за 2021 рік, у порядку та спосіб, визначені частинами 2, 3, 7 статті 81 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру", з урахуванням: окладу за військовим званням згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за вислугу років згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1090 та постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за особливості проходження служби військовослужбовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; надбавки за доступ до державної таємниці згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414; премії військовослужбовцям щомісячної згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704; індексації доходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, з урахуванням раніше виплачених сум.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 18 жовтня 2021 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 )

Відповідач:Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону (вул. Клепарівська, 20,Львів,79007 , код ЄДРПОУ - 38326057)

Головуючий суддя О.Л. Польовий