Рішення від 18.10.2021 по справі 560/5305/21

Копія

Справа № 560/5305/21

РІШЕННЯ

іменем України

18 жовтня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області щодо підготовки та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії ОСОБА_1 , із зазначенням у довідці розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років в розмірах окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років в розмірах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення - надбавки за особливості проходження служби, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років: надбавки за кваліфікацію, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, премії;

- зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії із зазначенням у довідці розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років в розмірах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення - надбавки за особливості проходження служби, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років: надбавки за кваліфікацію, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці: премії;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 05.03.2019 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років в розмірах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, а також щомісячних додатковій видів грошового забезпечення - надбавки за особливості проходження служби, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років: надбавки за кваліфікацію, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, премії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.04.2019 з урахуванням оновленої довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років в розмірах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, а також із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення - надбавки за особливості проходження служби, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років: надбавки за кваліфікацію, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, премії, а також провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 01.01.2018 по день проведення доплати.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у зв'язку зі скасуванням у судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103, перерахунок пенсії повинен здійснюватися зі складових грошового забезпечення, визначених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704. Позивач вважає неправомірною відмову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області у складанні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області довідки про його грошове забезпечення для перерахунку пенсії, без урахування всіх його складових. Також позивач зазначає, що звертався до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області із заявою про здійснення перерахунку пенсії. Однак, на звернення позивача Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області надало лист, яким відмовлено позивачу у перерахунку пенсії та зазначено, що підстав для витребування нової довідки про розмір грошового забезпечення з Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області у пенсійного органу немає.

Ухвалою від 07.05.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою від 18.10.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд закрив провадження у справі №560/5305/21 за позовом ОСОБА_1 в частині вимог, заявлених до Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області поданий відзив, у якому відповідач позов не визнає. Зазначає, що Кабінетом Міністрів України рішень про зміну складових грошового забезпечення (посадових окладів, окладів за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, додаткових видів) після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" не приймалось, відповідно підстав для подання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.04.2019, до Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області та проведення перерахунку пенсії позивача згідно оновленої довідки Головного управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, немає. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та на підставі довідки наданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018, головним управлінням проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018. Також, відповідач вказує, що підставою для звернення до суду є захист порушених прав, свобод чи інтересів, право на позов у особи виникає лише після порушення відповідачем її права, тобто захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушено у майбутньому і щодо якого невідомо, буде воно порушено чи ні. Враховуючи зазначене, вимоги позивача щодо здійснення перерахунку пенсії з 01.04.2019 згідно оновленої довідки є передчасними. Просив у задоволенні позову відмовити.

У відзиві на позов відповідач просив розглянути справу в судовому засіданні з викликом сторін у зв'язку зі складністю справи, та з метою з'ясування всіх обставин справи.

Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує, що частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Враховуючи те, що ця справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити.

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подало клопотання, в якому просить позовну заяву залишити без розгляду.

Вирішуючи вказане клопотання, суд враховує, що відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

24 квітня 2018 року у справі №646/6250/17 Верховний Суд розглянув питання дотримання строків подання адміністративного позову з вимогами про виплату/перерахунок сум пенсії. У цій справі Верховний суд зазначив, що у справах, де ставиться питання про виплату/перерахунок пенсії, застосування до адміністративного позову шестимісячного строку звернення до суду, встановленого нормою КАС України, має наслідком неможливість реалізувати передбачене право пенсіонера на виплату сум пенсії за минулий час.

З огляду на позицію Конституційного Суду України, що міститься в рішеннях № 8-рп/2013 і № 9-рп/2013, Верховний суд дійшов висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь - яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом.

Також судом встановлено, що підставою звернення до суду є відмова відповідача вчинити дії/ провести перерахунок і виплату пенсії, яку відповідач надав у квітні 2021.

Таким чином, про обмеження/порушення своїх пенсійних прав позивач дізнався з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 20.04.2021, тому ним не пропущений строк звернення до суду.

Дослідивши докази, суд встановив такі обставини справи.

ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

На виконання вимог частини четвертої статті 63 Закону, Постанови КМУ № 704, із 01.01.2018 позивачу був проведений перерахунок пенсії в порядку Постанови КМУ від 13.02.2008 № 45 та продовжено її виплату за правилами встановленими Постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», тобто із урахуванням виключно трьох складових: посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років та із зменшенням розміру (пункт 2 Постанови № 103) виплачуваних коштів.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 визнано протиправними та нечинними п. 1, 2 Постанови № 103 та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На підставі зазначеного, позивач звернувся до Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області із вимогою скласти і подати/надати відповідну довідку за формою, що відповідає чинному із 05.03.2019 законодавству. Натомість, у відповідь отримав лист від 30.01.2021 №01/3-10, якими відмовлено у видачі оновленої довідки для перерахунку пенсії.

Також, 12.04.2021 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою, в якій просив пенсійний орган звернутися до Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області за новою довідкою про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 за посадою, яку він обіймав на день виходу на пенсію та провести відповідно до отриманої довідки перерахунок пенсії позивача.

20.04.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області надало позивачу на його заяву відповідь № 2200-0308-8/21591, в якій повідомило ОСОБА_1 про те, що Кабінетом Міністрів України рішень про зміну складових грошового забезпечення (посадових окладів, окладів за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, додаткових видів) після прийняття постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» не приймалось, відповідно підстав для витребування нової довідки про розмір грошового забезпечення з Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області та проведення перерахунку пенсії у головного управління немає.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

З наявних у матеріалах справи документів вбачається, що позивачеві при призначенні пенсії вперше основний її розмір був обчислений з урахуванням: посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, премії). Позивачеві був проведений перерахунок пенсії з 01.01.2018 виходячи із трьох складових: посадового окладу, окладу за військове звання та процентної надбавки за вислугу років.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (Порядок №45). Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, отже з цього часу у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено чинними нормативно-правовими актами.

Згідно із частиною 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ). Відповідно до пункту 2 постанови №704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - постанова №103) визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктом 6 постанови №103 внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема у постанові Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393", а саме пункт 5 викладено в такій редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням".

Таким чином, постановою №103 було встановлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, тоді як додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії) не враховуються.

Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, та рішенням Верховного Суду, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Відтак, з дня набрання чинності судовим рішенням у адміністративній справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсії позивача з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх додаткових видів грошового забезпечення, на які він набув право раніше, тобто виходячи зі складових, розрахованих згідно з постановою №704 і відповідно до вимог статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-ХІІ.

До таких висновків дійшов і Верховний Суд під час розгляду Зразкової справи 160/8324/19.

Після відкриття провадження у цій справі на виконання зазначених рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 та постанови Верховного Суду від 17.12.2019 у Зразковій справі №160/8324/19 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області оформлено оновлену довідку №139 від 14.05.2021 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії, яка була скерована Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області. Направлення зазначеної довідки Головному управлінню Пенсійного фонду підтверджується супровідним листом №6701-1922/6721 від 14.05.2021.

Судом встановлено, що 12.04.2021 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області з заявою про витребування у Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області довідки станом на 05.03.2019 для перерахунку його пенсії та проведення такого перерахунку, на що отримав відмову.

Перерахунок пенсії відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року, здійснюється виключно на підставі довідки, що видана державним органом, з якого особа була звільнена зі служби.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію державним органам та відомствам. Головні управління Пенсійного фонду складають списки та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв'язку зі зміною та підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, здійснюється органами Пенсійного фонду після отримання довідок про розмір грошового забезпечення, складених відповідними уповноваженими органами.

Водночас, нормами законодавства не передбачені повноваження головних управлінь Пенсійного фонду самостійно (без списків) витребувати довідки про розміри грошового забезпечення пенсіонерів від державних органів/установ.

Як вбачається з правового висновку Верховного Суду, викладеного в постанові від 19 лютого 2020 у справі №240/6263/18, права самостійно визначати розміри складових грошового забезпечення, що впливають на обчислення розміру пенсії при її перерахунку, ПФУ та його головні управління також не мають.

Зважаючи на це, суд не має підстав визнавати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в частині не витребування довідки для позивача.

Суд звертає увагу на те, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Тому, оскільки пенсійний орган міг провести перерахунок пенсії лише після надходження від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області оновленої довідки про грошове забезпечення позивача та відповідного звернення останнього з заявою, позовні вимоги щодо перерахунку пенсії є передчасними.

Суд звертає увагу на те, що матеріали справи не містять належних доказів того, що пенсійний орган відмовився здійснити перерахунок пенсії позивача після одержання відповідної, виданої уповноваженим органом, довідки.

Як вбачається з загальновідомої правової позиції Верховного Суду, судовому захисту підлягає реально порушене право особи. Зважаючи на це, у задоволенні вказаних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області слід відмовити, оскільки докази дійсного порушення прав позивача суду не надані.

З урахуванням викладеного підстави для задоволення позову відсутні.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, тому судові витрати відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )

Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, 29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом"

Суддя І.І. Тарновецький