61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
по справі про банкрутство
19.10.2021 Справа № 905/194/21
Господарський суд Донецької області у складі судді Лейби М.О., при секретарі судового засідання Григор'євій М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою кредитора (заявника) Товариства з обмеженою відповідальністю “УКР-МЕТ АЛЬЯНС”, м.Київ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ”, м.Покровськ, Донецька область
про банкрутство
ліквідатор - арбітражний керуючий Карпенко А.А.
Представники сторін:
від кредитора: не з'явився
ліквідатор: не з'явився
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 22.02.2021 за результатами підготовчого засідання відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ”, введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Карпенко А.А.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
22.02.2021 на офіційному веб-порталі судової влади України за номером 65981 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ”.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 28.04.2021 за результатами попереднього засідання включено до реєстру вимог кредиторів вимоги ініціюючого кредитора.
Постановою Господарського суду Донецької області від 15.06.2021 ТОВ “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ” визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Карпенко А.А.
15.06.2021 на офіційному веб-порталі судової влади України за номером 66641 оприлюднено повідомлення про визнання ТОВ “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ” банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
За результатами ліквідаційної процедури ліквідатор надав до суду для затвердження звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою від 01.09.2021 розгляд звіту та ліквідаційного балансу призначено в судовому засіданні 28.09.2021; ліквідатору визначено надати довідку податкового органу про наявність/відсутність відкритих рахунків банкрута, рух та залишок грошових коштів на них.
Ухвалою від 28.09.2021 розгляд звіту та ліквідаційного балансу відкладено на 19.10.2021.
28.09.2021 до канцелярії суду від ліквідатора надійшли: лист про долучення до матеріалів справи доказів та клопотання про витребування від податкового органу інформації про наявність розрахункових рахунків, відкритих у банківських установах банкрута.
18.10.2021 до канцелярії суду від ліквідатора надійшов лист про долучення до матеріалів справи листа Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про надання інформації про наявність розрахункових рахунків, відкритих у банківських установах банкрута.
Враховуючи надходження до суду відповідної інформації, про яку просив витребувати ліквідатор у поданому клопотанні про витребування доказів, вказане клопотання про витребування доказів судом залишається без розгляду.
У засідання суду 19.10.2021 представник кредитора та ліквідатор не з'явилися. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Учасники справи були повідомлені про місце, час та дату засідання суду належним чином.
Суд зазначає, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, у даному випадку, суду (правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №800/547/17 постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 1803.2021 у справі №911/3142/19).
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до частини 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи належне повідомлення сторін про місце, час та дату засідання суду, не визнання явки учасників справи обов'язковою, наявні в матеріалах справи докази, суд розглядає звіт та ліквідаційний баланс за відсутності представників сторін за наявними в матеріалах справи документами.
Дослідивши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, а також інші надані документи, перевіривши наявні матеріали справи, оцінивши подані докази, суд встановив:
Згідно з частиною 1 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси.
На виконання вимог статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства в ході ліквідаційної процедури з метою встановлення належних банкруту всіх видів майнових активів (майна та майнових прав), які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та які в подальшому підлягають реалізації з метою задоволення вимог кредиторів та витрат, пов'язаних з процедурою ліквідації, ліквідатором вжито всіх необхідних заходів з пошуку, виявлення та повернення майнових активів банкрута.
Як вбачається із матеріалів справи, ліквідатором було проведено інвентаризацію майна банкрута та для розшуку майна банкрута направлені запити до відповідних державних органів та установ, що здійснюють реєстрацію та облік рухомого і нерухомого майна, у тому числі до: Управління Держгеокадастра у м.Покровську Донецької області, Міського комунального підприємства «Покровське бюро технічної інвентаризації», Регіонального сервісного центру МВС у Донецькій області, Головного управління Держпраці у Донецькій області, Державної авіаційної служби України, Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Державної служби морського та річкового транспорту України, Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг ДП «Український інститут промислової власності», ГУ Держспоживслужби в Донецькій області, а також до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Покровського міськрайонного ВДВС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), податкового органу.
За результатами отриманих відомостей та проведеної інвентаризації з'ясовано відсутність зареєстрованих за боржником на праві власності транспортних засобів, сільськогосподарської техніки, суден; нерухомого майна; земельних ділянок; відсутність інформації щодо видачі/реєстрації документів дозвільного та декларативного характеру на будівництво та наявності юридичної особи ТОВ «АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ» в переліку замовників будівництва; відсутність інформації про отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, небезпечних відходів повітряним транспортом та прав на експлуатацію повітряних ліній; відсутність інформації щодо надання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування. Виконавчі документи, щодо стягнення з банкрута грошових коштів на користь юридичних та фізичних осіб, на виконанні в органах державної виконавчої служби також відсутні.
За результатами інвентаризації, проведеної на підставі наказу №1 від 01.07.2021 складені акт інвентаризації грошових коштів, акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами, акт інвентаризації наявності грошових документів, бланків документів суворої звітності, інвентаризаційні описи запасів, необоротних активів. Результати інвентаризації затверджені протоколом інвентаризаційної комісії від 01.07.2021. Вказані документи посвідчують відсутність у боржника основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, дебіторської заборгованості та іншого майна.
Отже, згідно з відповідями державних органів та установ, що здійснюють реєстрацію та облік рухомого і нерухомого майна, а також відповідно до Витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, у банкрута відсутні майнові активи у вигляді рухомого чи нерухоме майно, необхідні для ведення виробничої діяльності та погашення грошових зобов'язань. За результатами проведеної інвентаризації майно, що є предметом застави, у банкрута також відсутнє. Банкрут ТОВ «АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ» не є засновником інших юридичних осіб (суб'єктів господарської діяльності).
Вимог кредиторів щодо виплати заборгованості із заробітної плати за три місяці роботи, що передують порушенню справи про банкрутство чи припиненню трудових відносин у разі звільнення працівника до порушення справи про банкрутство не встановлено. Вимог кредиторів щодо виплати авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян також не виявлено.
Відповідно до листа податкового органу від 05.10.2019 рахунки ТОВ «АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ» в банківських установах закриті.
Стосовно рахунку банкрута в Казначействі України (ел.адм.подат.) слід зазначити наступне.
Відповідно до п.п. 1 пункту 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість Затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 №569 (далі - Порядок), рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі-електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також: у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.
Відповідно до пункту 5 Порядку, електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству. У такому реєстрі зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та дата реєстрації його платником податку.
Пунктом 7 Порядку передбачає, що у разі анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.
Рахунків в цінних паперах, на яких би обліковувалися акції іменні прості, бездокументарні, не виявлено.
Майно, щодо якого боржник є користувачем, балансоутримувачем або зберігачем, та яке підлягає поверненню його власнику відповідно до закону або договору, не встановлено.
Отже будь-яке нерухоме та рухоме майно відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, яке є основним джерелом формування ліквідаційної маси та за рахунок якого можливо було би задовольнити кредиторські вимоги у підприємства банкрута відсутнє.
Подані ліквідатором звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута підтверджують факт неможливості погашення боржником кредиторської заборгованості та відповідають його дійсному майновому стану.
Ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включені вимоги єдиного ініціюючого кредитора: ТОВ «УКР-МЕТ АЛЬЯНС». Проте у зв'язку з недостатністю майнових активів кредиторські вимоги четвертої черги залишилися незадоволеними.
Інші кредитори із заявами про визнання грошових вимог до боржника, ані до ліквідатора, ані до Господарського суду Донецької області не зверталися.
Згідно отриманих ліквідатором довідок реєструючих органів, банкрут не має заборгованості зі сплати обов'язкових платежів на випадок безробіття, зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зі сплати страхових внесків та капіталізованих платежів, а також зі сплати податків і зборів перед відповідними органами.
Суд зазначає, що контролюючий орган був повідомлений як боржником, так і державним реєстратором та судом про прийняття рішення про припинення юридичної особи ТОВ «АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ» шляхом ліквідації та в подальшому про відкриття провадження у справі про банкрутство, а тому не був позбавлений права та можливості проведення документальних позапланових перевірок підприємства боржника. Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією викладеною у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.08.2018 у справі №922/2945/17, від 03.12.2020 у справі №908/3338/19, в яких Верховний Суд зауважив, що перехід боржника до ліквідаційної процедури не перешкоджає податковим органам, вжити заходів щодо перевірки діяльності боржника на предмет наявності (відсутності) у нього заборгованості зі сплати податкових платежів, оскільки податковим законодавством України не визначається стадія процедури банкрутства, у якій така перевірка повинна бути проведена.
У постановах Верховного Суду від 10.05.2018 у справі № 922/2431/17, від 14.05.2019 у справі №905/1675/18, від 19.05.2020 у справі №908/2332/19, від 17.08.2020 у справі №904/4398/19 була висловлена правова позиція стосовно того, що норми чинного податкового законодавства та законодавства про банкрутство не містять заборони щодо проведення податковим органом перевірки боржника після визнання останнього банкрутом.
При цьому суд також зазначає, що проведення процедури банкрутства суб'єкта підприємницької діяльності згідно з приписами законодавства про банкрутство не залежить від факту можливості або неможливості провести перевірку банкрута податковим органом. Взаємовідносини між податковим органом як органом державного контролю та платником податків урегульовані спеціальними нормами Податкового кодексу України, які не залежать від норм Кодексу України з процедур банкрутства, якщо інше прямо не зазначено у самому законі. Ані норми Кодексу України з процедур банкрутства, ані норми Податкового кодексу України не містять положень про те, що підприємство - банкрут не може бути ліквідоване за рішенням суду чи ліквідаційна процедура має бути продовжена у зв'язку з неможливістю проведення перевірки банкрута податковим органом.
Обставини, пов'язані з виконанням податковим органом своїх повноважень, не можуть бути підставами для зупинення процесу ліквідації господарюючого суб'єкта, а також бути перешкодою для завершення провадження у справі про банкрутство за наявності передбачених законодавством про банкрутство підстав для того.
Станом на теперішній час скарги та заперечення стосовно проведення ліквідаційної процедури до суду не надходили.
Отже, ліквідатором в ході здійснення ліквідаційної процедури було проведено всі належні заходи, покладені на нього Кодексом України з процедур банкрутства, та які є обов'язковими при здійснені ним ліквідаційної процедури з огляду на необхідність вжиття персональних заходів з розшуку майна банкрута з метою його включення до ліквідаційної маси.
Згідно із частинами 2 та 3 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу (частина 1 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до частини 7 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
З огляду на вище встановлене та враховуючи вимоги статей 61, 62, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу банкрута - ТОВ “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ” та закриття провадження у даній справі.
Керуючись статтями 2, 9, 60, 61, 62, 64, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 77-79, 86, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ”, м.Покровськ, Донецька область.
Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ” (код ЄДРПОУ 42476069), м.Покровськ, Донецька область.
Вимоги кредиторів, не задоволені за відсутністю майна, вважати погашеними.
Закрити провадження у справі №905/194/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФАТЕХ КОМПАНІ” (адреса: 85302, Донецька обл., м.Покровськ, вул. Залізнична, буд. 179; код ЄДРПОУ 42476069).
Копію даної ухвали надіслати ліквідатору, боржнику, кредитору, податковому органу, органу ДВС за місцезнаходженням боржника, державному органу з питань банкрутства, а також державному реєстратору за місцезнаходженням боржника для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута.
Ухвала набрала законної сили 19.10.2021 та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Східного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги у строки передбачені ГПК України
Суддя М.О. Лейба