справа №176/1917/21
провадження №3/176/570/21
18 жовтня 2021 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Крамар О.М., розглянувши матеріали справи, яка надійшла із відділення поліції №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, учениці 11 класі СЗШ №10, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
На адресу Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області з відділення поліції №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла справа про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП
Ознайомившись із зазначеними матеріалами справи, вважаю, що складений уповноваженою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам Закону.
Згідно із ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із аналізу зазначених норм необхідно зробити висновок, що у разі, якщо уповноважений суб'єкт владних повноважень вважає, що громадянин вчинив адміністративне правопорушення, він повинен роз'яснити йому процесуальні права та чітко викласти у протоколі об'єктивну та суб'єктивну сторони цього правопорушення, із зазначенням нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Комплекс цих процесуальних дій гарантують та створюють особі, що притягається до адміністративної відповідальності, правові передумови для захисту своїх прав та інтересів при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у тому числі, і право на захист від пред'явленого звинувачення.
Посадова особа, яка склала даний протокол не дотрималась вимог Закону.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності є неповнолітньою особою.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно неповнолітньої особи, повинен складатися в присутності законного представника. /на протоколі повинен міститься підпис законного представника/.
В порушення вимог закону, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено посадовою особою у відсутності законного представника останньої. Не додано до матеріалів справи копії свідоцтва про народження ОСОБА_1 .
Окрім того, згідно ст. 251 КУпАП доказами при розгляді справ по адміністративним правопорушенням є фактичні дані, на підставі яких відповідно до закону встановлюються наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні, та інші обставини, які мають значення для вірного та об'єктивного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями потерпілих, свідків, висновками, речовими доказами, а також іншими доказами.
Так, в матеріалах доданих до протоколу про адміністративне правопорушення містяться пояснення особи ОСОБА_2 . Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення дана особа не зазначена.
Враховуючи вище викладене, приходжу до висновку про невиконання посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, вимог ст. 256 КУпАП, що унеможливлює призначення справи до розгляду.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.178 КУпАП - повернути органу, що його склав, без розгляду для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя