Ухвала від 15.06.2021 по справі 758/8936/20

Справа № 758/8936/20

Категорія 38

УХВАЛА

про залучення третьої особи у справі

15 червня 2021 року місто Київ

Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Ларіонової Н. М. ,

при секретарі судового засідання Волошиній А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі районного суду в м.Києві заяву представника позивача про залучення третьої особи та витребування доказів, заяву представника відповідача про заміну відповідача та матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гоуфінгоу», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» про визнання договору недійсним,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 , інтереси якої представлені адвокатом Школьним В.А., звернувся до Подільського районного суду м. Києва із позовною заявою, в якій просить визнати недійсним з моменту укладання договір про надання фінансового кредиту № 3332212909/137227, укладений 20.09.2019 року між позивачем та відповідачем на суму 1500 грн.

Провадження у справі відкрито ухвалою від 14.08.2020 р. з призначенням розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Через канцелярію суду надійшла заява представника позивача - адвоката Школьного В.А., в якому сторона позивача просить залучити до участі в справі як третю особу, що не заявляє самостійних вимог, Приватне акціонерне товариство «ВФ Україна», посилаючись на те, що в обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, зокрема, про укладання оспорюваного договору без волевиявлення позивача, шляхом заміни її особистого мобільного номеру, та одночасно просить витребувати у ПрАТ «ВФ Україна» відомості про заміну сім-картки мобільного номеру телефону НОМЕР_1 за період з 01.07.2019 р. по 20.09.2019 р. та про спосіб заміни.

Через канцелярію суду від представника відповідача - директора Іващенко І.В. надійшла заява, в якій останній просить замінити відповідача у справі, посилаючись на те, що за договором від 27.01.2021 р. ТОВ «Гоуфінгоу» відступило ТОВ «ФК «Вердикт-Капітал» право вимоги за вищевказаним оспорюваним договором № 3332212909/137227, укладеним з позивачем ОСОБА_1 . До даної заяви додані квитанції на підтвердження надіслання стороною відповідача засобами поштового зв'язку цієї заяви позивачу та її представнику.

В судове засідання учасники справи та/або їх представники не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись відповідно до вимог закону, про причини неявки суд не повідомили.

Вивчивши заяви та матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Щодо заяви представника позивача про залучення третьої особи суд зазначає про таке.

Відповідно до ст.53 ЦПК України залучення третіх осіб у справу відбувається до ухвалення судом рішення, якщо рішення по справі може вплинути на їх права та обов'язки щодо однієї зі сторін.

Як вбачається з матеріалів справи, даний спір, предметом якого є укладений між ОСОБА_1 та ТОВ «Гоуфінгоу» кредитний договір, ніяким чином не впливає на права та обов'язки ПрАТ «ВФ Україна» ані щодо позивача, ані щодо відповідача.

А відтак, правові підстави для залучення ПрАТ «ВФ Україна» до участі в справі як третьої особи відсутні, в зв'язку з чим в задоволенні клопотання представника позивача слід відмовити.

Щодо клопотання представника позивача про витребування доказів суд зазначає про таке.

Відповідно до ст.84 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази.

Як вбачається із поданої представником позивача заяви, останнім не додано жодного документу про те, що позивач ОСОБА_1 , як споживач телекомунікаційних послуг, не може самостійно отримати від ПрАТ «ВФ Україна», як оператора телекомунікації за її номером мобільного телефону, відомості за її номером телефону, зокрема і про заміну сім-картки мобільного номеру телефону НОМЕР_1 за період з 01.07.2019 р. по 20.09.2019 р. та про спосіб заміни.

Тим самим, представник позивача не підтвердив суду підстави для витребування доказів за ухвалою суду. А відтак, правові підстави для задоволення клопотання про витребування судом доказів відсутні, а тому в його задоволенні слід відмовити.

При цьому суд вважає за необхідне звернути увагу представника позивача на те, що зазначення в одній заяві одночасно про залучення третьої особи та витребування доказів не відповідає вимогам чинного ЦПК України, оскільки за такими процесуальними питаннями подаються саме окремі процесуальні документи, а саме: заява про залучення третьої особи (в порядку ст.53 ЦПК України) та клопотання про витребування доказів (в порядку ст.84 ЦПК України).

Щодо заяви представника відповідача про заміну відповідача суд зазначає про таке.

Чинним ЦПК України право визначення відповідача за позовом належить лише позивачу.

Статтею 51 ч.1 ЦПК України передбачена заміна неналежного відповідача тільки за клопотанням позивача.

Сторона позивача, яка була обізнана про заявлене клопотання про заміну відповідача, не подала до суду заяви про те, що не заперечує проти заміни відповідача, а відтак клопотання представника відповідача про заміну відповідача не підлягає задоволенню.

Але, враховуючи, що ТОВ «ФК «Вердикт-Капітал» на час розгляду справи є новим кредитором за кредитним договором від 20.09.2019 р., який оспорюється позивачем в даному судовому провадженні, то ТОВ «ФК «Вердикт-Капітал» на підставі ст.53 ЦПК України підлягає залученню до участі в справі як третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, оскільки рішення по справі в разі задоволення позову може вплинути на права Товариства щодо позивача.

В зв'язку із залученням до участі в справі нового учасника судовий розгляд справи необхідно відкласти із зобов'язанням представника позивача надіслати копію позову з додатками для третьої особи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.53, 54, 240, 258-260, 261 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви представника позивача - адвоката Школьного В.А. - про залучення третьої особи та витребування доказів.

Відмовити в задоволенні заяви представника відповідача - директора Іващенко І.В. - про заміну відповідача.

Залучити до участі в справі як третю особу без самостійних вимог на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Вердикт-Капітал» 79018, м.Львів, вул.Смаль-Стоцького, буд.1, корп.28; код ЄДРПОУ 35234236).

Судовий розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гоуфінгоу», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» про визнання договору недійсним - відкласти на 11 жовтня 2021 р. о 15.30 год.

Про час та місце судового засідання повідомити осіб, що беруть участь у справі.

Зобов'язати представника позивача - адвоката Школьного В.А. надіслати залученій до участі в справі третій особі копію позову з додатками, які були подані до суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

СуддяН. М. Ларіонова

Попередній документ
100389676
Наступний документ
100389678
Інформація про рішення:
№ рішення: 100389677
№ справи: 758/8936/20
Дата рішення: 15.06.2021
Дата публікації: 20.10.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Подільський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (15.02.2022)
Дата надходження: 10.08.2020
Предмет позову: про визнання договору про надання фінансового кредиту недійсним
Розклад засідань:
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
18.05.2026 17:10 Подільський районний суд міста Києва
15.06.2021 12:00 Подільський районний суд міста Києва
11.10.2021 15:30 Подільський районний суд міста Києва
15.02.2022 15:30 Подільський районний суд міста Києва