про відкриття провадження в адміністративній справі
18 жовтня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4944/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: вул. Енергетиків, буд. 72, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93401) до Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області (місцезнаходження: вул. Центральна, буд. 69, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область, 92100) про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1142298,31 грн,
13 вересня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач) до Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області (далі - І відповідач), Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” (далі - ІІ відповідач), в якій позивач просить стягнути з Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області як засновника, власника, в управлінні якого перебуває боржник - Комунальне підприємство “Троїцьке-Сервіс”, до державного бюджету кошти в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в загальній сумі 1142298,31 грн, з яких 713839,82 грн - основні зобов'язання, 229390,34 грн - штрафні санкції, 199068,15 грн - пеня за період з 26 лютого 2021 року по 16 липня 2021 року.
Ухвалою суду від 20 вересня 2021 року позовну заяву Головного управління ДПС у Луганській області до Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області, Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1142298,31 грн залишено без руху. Запропоновано Головному управлінню ДПС у Луганській області протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, разом з доказами направлення відповідачу (відповідачам).
24 вересня 2021 року від позивача через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним номером № 32097/2021 надійшла уточнена позовна заява від 23 вересня 2021 року № 8293/5/12-32-20-04-29 та докази її направлення Троїцькій селищній раді Троїцького району Луганської області та Комунальному підприємству “Троїцьке-Сервіс”.
В уточненій позовній заяві від 23 вересня 2021 року № 8293/5/12-32-20-04-29 відповідачем визначено Троїцьку селищну раду Троїцького району Луганської області.
Ухвалою від 29 вересня 2021 року Головному управлінню ДПС у Луганській області продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви на 3 (три) календарних дні з дати отримання даної ухвали. Запропоновано Головному управлінню ДПС у Луганській області протягом 3-х (трьох) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду заяви про залучення до участі у справі третьої особи.
11 жовтня 2021 року від позивача через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним номером № 34355/2021 надійшла заява від 05 жовтня 2021 року № 8517/5/12-32-20-04-29 про залучення Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Троїцьке-Сервіс» (ідентифікаційний код 41700827) зареєстроване Троїцькою районною державною адміністрацією Луганської області 02 листопада 2017 року за № 13781020000000466, юридична адреса: вул. Центральна, буд. 38, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область, 92100. Як платник податків за основним місцем обліку Комунальне підприємство «Троїцьке-Сервіс» перебуває на обліку в Троїцькій ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області.
Згідно з рішенням Троїцької селищної ради від 27 жовтня 2017 року № 7/18 «Про створення комунального підприємства «Троїцьке-сервіс» створене Комунальне підприємство «Троїцьке-сервіс», затверджено Статут Комунального підприємства «Троїцьке-сервіс» (далі - Статут).
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Статуту Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» власником та засновником підприємства є Троїцька територіальна громада в особі Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області. Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Статуту засновником та власником Підприємства є Троїцька територіальна громада в особі Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області. Згідно з пунктом 5.2 статті 5 Статуту майно підприємства на праві власності належить Троїцькій територіальній громаді в особі Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області. Відповідно до пункту 11.1 статті 11 Статуту як власник та засновник Троїцька селищна рада здійснює свої права по управлінню підприємством самостійно або через уповноважені органи.
Троїцька селищна рада Троїцького району Луганської області (ідентифікаційний код 04335772) зареєстрована Троїцькою районною державною адміністрацією Луганської області 21 травня 1997 року за № 13781200000000031, юридична адреса: вул. Центральна, буд. 69, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область, 92100. Як платник податків за основним місцем обліку Троїцька селищна рада Троїцького району Луганської області перебуває на обліку в Троїцькій ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області.
Відповідно до підпункту 14.1.178 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм ПКУ України. Згідно з підпунктом 14.1.179 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді.
Пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України визначено, що базовим податковим звітним (податковим) періодом з сплати податку на додану вартість є календарний місяць. Податкова декларація подається протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Згідно з пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до реєстраційних даних в інформаційно-телекомунікаційній системі органів ДПС всі рахунки підприємства Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» в обслуговуючих банках закриті 15 лютого 2021 року та 16 лютого 2021 року, тобто до дня виникнення податкового боргу.
Керуючись пунктом 96.4 статті 96 Податкового кодексу України позивачем до Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області було направлено лист від 29 березня 2021 року № 2385/5/12-32-13-06 щодо розірвання трудового договору (контракту) з керівником Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс». Згідно з листом-відповіддю відповідача від 05 травня 2021 року № 1021 (вх. № 3212/5 від 06 травня 2021 року) останній співробітник Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» - в.о. директора Климюк Євгенія Вікторівна звільнена за згодою сторін 25 січня 2021 року, тобто до дати виникнення податкового боргу.
З метою встановлення будь-якого майна Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс», зокрема, й на праві господарського відання, та його подальшого опису у податкову заставу позивачем до ТСЦ № 4441 РСЦ ГСЦ МВС в Луганській області, Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Луганській області направлено запити та вжито такі заходи:
- Комунальному підприємству «Троїцьке-Сервіс» в порядку, встановленому законодавством, направлено лист від 03 березня 2021 року № 1128/6/12-32-13-06-11 щодо опису активів у податкову заставу, який у зв'язку із закінченням терміну зберігання повернуто до позивача 07 квітня 2021 року;
- проаналізовано фінансову звітність Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» та встановлено, що фінансовий звіт за 2020 рік не подавався;
- згідно з листом-відповіддю ТСЦ № 4441 РСЦ ГСЦ МВС в Луганській області (філія ГСЦ МВС) від 18 березня 2021 року № 31/12/4441-279 (вх. № 2357/5 від 08 квітня 2021 року) транспортні засоби за Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» не зареєстровані;
- згідно з листом-відповіддю Головного управління Держгеокадастру у Луганській області від 26 березня 2021 року № 11-12-0.223-2643/2-21 (вх. № 5154/6 від 01 квітня 2021 року) земельні ділянки станом на 01 січня 2016 року за Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» не обліковувались;
- згідно з листом-відповіддю Головного управління Держпродспоживслужби у Луганській області від 22 березня 2021 року № 01-11/680 (вх. № 4768/6 від 26 березня 2021 року) сільськогосподарська (будівельна) техніка за Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» відсутня.
Також позивачем до Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області направлено лист від 29 березня 2021 року за № 2386/5/12-32-13-06 про затвердження переліку майна, яке може бути внесено у податкову заставу та відчужене в рахунок погашення податкового боргу Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс», та/або визначення інших шляхів погашення податкового боргу платника податків.
06 травня 2021 року позивачем отримано лист Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області від 05 травня 2021 року № 1022 (вх. № 3213/5), в якому зазначено, що Троїцька селищна рада Троїцького району Луганської області немає можливості надати перелік майна, яке може бути внесено у податкову заставу та відчужене в рахунок погашення податкового боргу Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс».
12 травня 2021 року позивачем сформовано інформаційні довідки з Державного реєстру речових прав за №№ 256122645, 256120744, відповідно до яких встановлено, що 12 березня 2021 року згідно з рішенням Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області від 05 жовтня 2020 року № 61/11 та від 26 січня 2021 року № 3/99 припинено право господарського відання Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» на комплекс об'єктів нерухомого майна, розташований за адресою: вул. Центральна, буд. 38, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область, 92100, та земельну ділянку кадастровий номер 4425455100:08:002:0001, площею 3.4001 га.
12 травня 2021 року позивачем сформовано інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав за № 256126886, відповідно до якої встановлено, що 17 березня 2021 року внесено запис про реєстрацію права господарського відання на комплекс об'єктів нерухомого майна, розташований за адресою: вул. Центральна, буд. 38, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область, 92100, за Комунальним підприємством «Троїцький центр комунальних послуг» на підставі рішення Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області від 05 жовтня 2020 року № 61/13.
28 травня 2021 року позивачем здійснено вихід за місцем реєстрації Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс», за результатами якого встановлено, що за юридичною адресою Комунальне підприємство «Троїцьке-Сервіс» не знаходиться, посадові особи відсутні, рухоме та нерухоме майно відсутнє, про що складено акт від 28 травня 2021 року № 1162/12-32-06-16.
Головним управлінням ДПС у Луганській області направлено на адресу Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області лист від 25 червня 2021 року № 5556/5/12-32-13-06-07 про надання інформації та її документального підтвердження, зокрема, щодо здійснення Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» господарської діяльності та отримання прибутку від неї; перебування за юридичною адресою платника рухомого та/або нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться чи провадилась діяльність Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс», строк погашення якої станом на поточну дату настав, а також копій рішень Троїцької селищної ради, відповідно до яких право господарського відання на об'єкти нерухомості було припинено та закріплено за Комунальним підприємством «Троїцький центр комунальних послуг».
Запитувану інформацію не надано відповідно до листа Троїцької селищної ради від 08 липня 2021 року № 1510 (вх. № 5684/5 від 12 липня 2021 року).
Позивачем сформовано інформаційну довідку від 28 липня 2021 року за № 267960623, відповідно до якої у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єкти нерухомого майна на праві власності та/або праві користування за Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» не зареєстровані.
Таким чином, за результатами вжитих заходів, майна для опису в податкову заставу та, як наслідок, його подальшого використання як джерела погашення податкового боргу не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 96.1 статті 96 Податкового кодексу України, позивачем на адресу Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області направлено подання від 01 червня 2021 року № 4608/5/12-32-13-06-07 щодо прийняття одного із зазначених у пункті 96.1 статті 96 Податкового кодексу України рішень.
Троїцькою селищною радою Троїцького району Луганської області згідно з листом від 05 липня 2021 року № 1479 вимоги подання Головного управління ДПС у Луганській області не задоволено.
Станом на 25 серпня 2021 року за Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» обліковується податкова заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у загальній сумі 1142298,31 грн, що складається з основних зобов'язань в сумі 713839,82 грн, штрафних санкцій в сумі 229390,34 грн та пені в сумі 199068,15 грн, період виникнення з 26 лютого 2021 року по 16 липня 2021 року. Основні зобов'язання в сумі 912121,35 грн, з урахуванням переплати в сумі 198281,53 грн, сума до сплати складає 713839,82 грн, та штрафні санкції в сумі 228030,34 грн, які нараховано у зв'язку з несплатою узгодженого податкового повідомлення-рішення від 17 грудня 2019 року № 0000010506 по строку сплати до 26 лютого 2021 року, винесеного на підставі акта від 03 жовтня 2019 року № 85/12-32-05-06/41700827 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» (код за ЄДРПОУ 41700827) з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01 липня 2018 року по 30 квітня 2019 року.
Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» у судовому порядку оскаржено податкове повідомлення-рішення від 17 грудня 2019 року № 0000010506 (справа № 360/527/20). Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року апеляційну скаргу Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2020 року у справі № 360/527/20 залишено без задоволення, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2020 року у справі № 360/527/20 залишено без змін.
26 лютого 2021 року в результаті узгодження податкового повідомлення-рішення від 17 грудня 2019 року № 0000010506 згідно з постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 27 січня 2021 року у справі № 360/527/20 в інтегрованій картці Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» відповідно до статті 129 Податкового кодексу України нарахована пеня на загальну суму 199068,15 грн по строку сплати до 26 лютого 2021 року.
Штрафні санкції у сумі 340,00 грн нараховано у зв'язку з несплатою Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» узгодженого податкового повідомлення-рішення від 15 квітня 2021 року № 0006371809 по строку сплати до 02 червня 2021 року, винесеного на підставі акта від 05 березня 2021 року № 357/12-32-18-09-13/41700827 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» (податковий номер 41700827) за січень 2021 року.
Штрафні санкції у сумі 1020,00 грн нараховано у зв'язку з несплатою Комунальним підприємством «Троїцьке-Сервіс» узгодженого податкового повідомлення-рішення від 01 червня 2021 року № 0009961809 по строку сплати до 16 липня 2021 року, винесеного на підставі акта від 15 квітня 2021 року № 763/12-32-18-09-13/41700827 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» (податковий номер 41700827) за лютий 2021 року.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені поштою на юридичну адресу Комунального підприємства «Троїцьке-Сервіс» рекомендованими повідомленнями про вручення.
Контролюючим органом відповідно до вимог статті 59 Податкового кодексу України 05 березня 2021 року направлено на адресу відповідача податкову вимогу від 01 березня 2021 року № 7972-13.
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 96.1 статті 96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про: виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради; затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.
Відповідно до пункту 96.3 статті 96 Податкового кодексу України відповідь щодо прийняття одного із зазначених у пунктах 96.1 та 96.2 цієї статті рішень надсилається контролюючому органу протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення. У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог контролюючий орган зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.
З урахуванням викладеного, Головне управління ДПС у Луганській області просить стягнути з відповідача податковий борг.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з частиною п'ятою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.
Позивачем заявлено клопотання про залучення Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Згідно з пунктом 7 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.
Щодо заявленого клопотання про залучення Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, суд зазначає таке.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначив, що заявлені позовні вимоги стосуються податкового боргу Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс”, а отже, Комунальне підприємство “Троїцьке-Сервіс” має бути залучене до участі у справі як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Згідно з частиною другою статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи (частина п'ята статті 49 КАС України).
Розглянувши матеріали позову, суд встановив, що судове рішення може вплинути на права та інтереси Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс”, оскільки у цій справі заявлені позовні вимоги щодо стягнення його податкового боргу.
Зазначені обставини є підставою для залучення Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Згідно з пунктом 4 частини дев'ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з пунктом 7 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Відкрити провадження у справі за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області до Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1142298,31 грн.
Залучити до участі у справі Комунальне підприємство “Троїцьке-Сервіс” (ідентифікаційний код 41700827, місцезнаходження: вул. Центральна, буд. 38, смт Троїцьке, Троїцький район, Луганська область, 92100) як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Зобов'язати Головне управління ДПС у Луганській області у строк до 15 листопада 2021 року надати суду інтегровану картку з податку на додану вартість Комунального підприємства “Троїцьке-Сервіс” за 2021 рік з актуальними даними у вигляді, придатному для встановлення повного опису операцій, Положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затверджене наказом Державної податкової служби України від 12 листопада 2020 року № 643 (зі змінами, внесеними наказом Державної податкової служби України від 04 березня 2021 року № 264), у повному обсязі.
Запропонувати Комунальному підприємств “Троїцьке-Сервіс” у строк до 15 листопада 2021 року подати до суду письмові пояснення щодо позову разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу та відповідачу копії письмових пояснень щодо позову та доданих до нього документів.
Запропонувати:
- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;
- відповідачу подати до суду заперечення протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.
Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пункту 5.26 Національного стандарту України Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлення документів” (ДСТУ 4163:2020), затвердженого наказом Державного підприємства “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” від 01 липня 2020 року № 144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів “Згідно з оригіналом” (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки “Для копій”. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163:2020 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 23 - відбиток печатки, 26 - відмітка про засвідчення копії документа проставляють після тексту документа (20).
Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.
Відповідно до роз'яснень Ради суддів України, викладених у посібнику “Особливості конфлікту інтересів у діяльності судді та рекомендації щодо його запобігання і врегулювання у типових ситуаціях”, затвердженому рішенням Ради суддів України від 02 березня 2018 року № 12, з метою врегулювання конфлікту інтересів через наявність у судді близької особи, яка працювала в Головному управлінні ДФС у Луганській області та зараз працює в Головному управлінні ДПС у Луганській області, розкриваю учасникам справи інформацію, що моя рідна сестра з 13 квітня 2017 року по 28 серпня 2019 року працювала в Головному управлінні ДФС у Луганській області на посаді заступника начальника управління - начальника відділу розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб. З 29 серпня 2019 року моя рідна сестра працює в Головному управлінні ДПС у Луганській області: до 16 вересня 2020 року на посаді начальника відділу організації та проведення перевірок відомостей у деклараціях суб'єктів декларування управління податків і зборів з фізичних осіб, з 16 вересня 2020 року до 29 грудня 2020 року на посаді начальника відділу адміністрування єдиного внеску Управління податкового адміністрування, з 29 грудня 2020 року по теперішній час на посаді начальника відділу адміністрування єдиного внеску Управління податкового адміністрування фізичних осіб.
Якщо після розкриття інформації про роботу близької особи в Головному управлінні ДФС у Луганській області та Головному управлінні ДПС у Луганській області, учасниками справи не буде заявлений відвід судді, конфлікт інтересів вважатиметься врегульованим.
Якщо після розкриття інформації учасниками справи судді буде заявлено відвід, заяву про відвід буде вирішено у порядку, визначеному процесуальним законом.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяТ.І. Чернявська