Рішення від 18.10.2021 по справі 200/10094/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2021 р. Справа№200/10094/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов*язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради в якому просила:

визнати протиправним та скасувати рішення управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617) про відміну з травня 2021 р. житлової судбсидії призначеної з 01.05.2021 по 30.04.2022 року із зміною складу сім'ї (згідно п.п. 90.119.124 Положення № 8484 із змінами);

визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617) щодо повернення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі до особової справи № 6644 у сумі 2620, 59 грн. за період з 01.04.2021 р. по 30.04.2021 р.;

зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (за місцезнаходженням: вул. Героїв Небесної сотні, буд. 23 м. Краматорськ, Донецька область, 84333, ЄДРПОУ 25953617) відновити призначену ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) житлову субсидію за період з 01.05.2021 року по 30.04.2022 року.

В адміністративному позові позивач зазначає, що є отримувачем житлової субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг.

Під час отримання субсидії відбулися зміни у складі сім'ї домогосподарства, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1 народився онук - ОСОБА_2 , якого за особистою заявою його матері 26.02.2020 року було зареєстровано за адресою позивача: АДРЕСА_1 .

Після реєстрації онука за вказаною адресою позивачем на адресу відповідача були надані Довідка № 10899 від 26.02.2020 року про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та відповідна декларація, після чого з урахуванням наданих відомостей, відповідачем була призначена субсидія на вказане домоволодіння.

Проте на початку липня від відповідача було отримано Повідомлення № 6644 від 06 липня 2021 року відповідно до якого житлову субсидію, призначену з 01.05.2021 по 30.04.2022, відмінено з травня 2021 року у зв*язку із зміною складу сім'ї (згідно п.п. 90.119.124 Положення № 848 із змінами).

В подальшому від відповідача було отримано Повідомлення № 223 про необхідність повернення надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі до особової справи № 6644 від 17 червня 2021 року, відповідно до якого заявник своєчасно не повідомив про зміну складу сім'ї з 29.03.2021 року ( ОСОБА_2 змінив місце реєстрації з 29.03.2021 р.) та заявником своєчасно не надано нові заяву та декларацію, у зв'язку із чим вирішено припинити виплату субсидії починаючи з 01 квітня 2021 року та здійснити зняття надмірно виплачених коштів в сумі 2620, 59 грн. (дві тисячі шістсот двадцять грн. 59 коп. за період з 01.04.2021 р. по 30.04.2021 р. у готівковій формі.

Позивач наголошує, що про виникнення вказаних обставин (зняття онука з місця реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 ) не знала, у зв'язку із тим що онук знаходився на вихованні у КНП «КБД «Антошка» з 25.03.2020 року, про його долю їй ніхто не повідомляв, що позбавило її можливості належним чином виконати вимоги пункту 91 Положення № 848 щодо надання нової заяви та декларації у зв'язку із зміною складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства.

Будь-яких доказів, які б свідчили про свідоме неповідомлення позивачем відповідача про зміну сімейного стану та місця реєстрації онука не надано. Натомість, на думку позивача, наданими документами підтверджено той факт, що зняття з реєстрації місця проживання онука відбулося без участі позивача.

У зв'язку із чим, позивач вважає дії відповідача щодо відміни з травня 2021 р. житловой судбсидії призначеної з 01.05.2021 по 30.04.2022 року із зміною складу сім'ї (згідно п.п. 90.119.124 Положення № 8484 із змінами) - незаконними.

Ухвалою від 16.08.2021 року суд відкрив провадження у справі, призначивши справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

08.09.2021 року відповідач надав до суду засобами поштового зв'язку відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволені позовних вимог, посилаючись на те, що відповідно п. 90 Положення Про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств тощо. Відповідно п. 91 Положення № 848, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, настання умов, зазначених в абзаці дев'ятому пункту 90 цього Положення, подаються нові заява та декларація.

А відтак, враховуючи, що отримувач субсидії не подав нову заяву та декларацію із зміненим складом зареєстрованих осіб, то надання субсидії було припинено відповідно п. 119 Порядку № 848 та висунуто вимогу при відшкодування неправомірно виплачених сум (п. 125 Положення № 848). Відповідач наголошує, що позивач знала, або повинна була дізнатися про фактичне місце проживання свого онука, поряд з цим ОСОБА_1 зазначала неправдиву інформацію в деклараціях. Крім цього відповідач вважає, що позивач мав змогу звернутися до управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради для отримання інформації про застрахованих осіб за адресою свого домогосподарства.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Враховуючи наведене, суд розглядає позовну заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з'ясував наступні обставини справи.

ОСОБА_1 перебуває па обліку в управлінні як отримувач житлової субсидії з 04.07.2017 року за адресою проживання (реєстрації): АДРЕСА_1 .

12.05.2020 року, у зв'язку зі зміною складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена господарства, ОСОБА_1 подані до управління нові заява та декларація. Згідно наданої ОСОБА_1 декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідкою про склад сім'ї у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровані 4 особи: ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 - заявник; ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_3 дочка: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - онука; ОСОБА_2 . ІНФОРМАЦІЯ_5 - онук.

Разом із заявою та декларацією позивачем була надана управлінню заява від 12.05.2020 року про призначення їй житлової субсидії з розрахунку на фактично проживаючих зареєстрованих за адресою отримання житлової субсидії членів домогосподарства та без врахування доходу доньки ОСОБА_3 оскільки остання та її син ОСОБА_2 проживають окремо.

Рішенням управління про призначення субсидії, згідно рішення комісії (протокол N238 від 24.06.2020) ОСОБА_1 було призначено житлову субсидію па період з травня 2020 по квітень 2021 включно з розрахунку на фактичну кількість проживаючих у житловому приміщенні (будинку) осіб - 2 осіб, визначених на початок місяця, в якому надійшло звернення.

19.05.2021 року для призначення житлової субсидії на наступний строк позивач подала до управління нові заяву та декларацію. У наданій декларації Позивач особисто зазначала, що до складу домогосподарства за адресою: АДРЕСА_1 входить 4 особи; ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 - заявник; ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_3 дочка: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - онука; ОСОБА_2 . ІНФОРМАЦІЯ_5 - онук. Донька ОСОБА_3 та її син ОСОБА_2 проживають разом за іншою адресою.

Відповідно до п. 50 Положення №848, в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 №420, управлінням були отримані відомості про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях (будинках) осіб за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до довідки №6644 від 08.06.2021 про забезпеченість житловою площею, виданою управлінням реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради до складу даного домогосподарства входить 3 особи: ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 - заявник; ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_3 дочка: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - онука;

З урахуванням отриманих відомостей, рішенням від 15.06.2021 відмовлено Позивачу у призначенні житлової субсидії з травня 2021 року на підставі п. 47 Положення №848 в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 №420.

Актом проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надасться заявниками для призначення житлових субсидій у готівковій формі, №6644 від 17.06.2021 на підставі висновків проведеної перевірки згідно з довідкою про реєстрацію місця проживання особи №28935 від 15.06.2021, виданою управлінням реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради встановлено, що заявник ОСОБА_1 своєчасно не проінформувала управління про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщені (будинку) членів домогосподарства з 29.03.2021 ( ОСОБА_2 . ІНФОРМАЦІЯ_5 змінив місце своєї реєстрації). Встановлено розмір надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії ОСОБА_1 за період з 01.04.2021 по 30.04.2021 року в сумі 2620, 59 грн.

Згідно Повідомлення № 223 про необхідність повернення надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі до особової справи № 6644, здійснюється зняття надмірно сплачених коштів в сумі 2620, 59грн.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Згідно ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно ст.3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність. недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Стаття 22 Загальної декларації прав людини, ст. 9 Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, ст.23 Європейської соціальної хартії (переглянутої) закріплюють право особи на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відтак, дослідивши обставини справи, суд встановив, що правовідносини сторін регулюються приписами ЦК України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, Порядком повернення коштів, надмірно виплачених за призначеними субсидіями, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 року № 39/283/90/5, у редакції, чинній на час складання акта № 6644 (далі - Порядок).

Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі - Положення № 848), визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема, комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Згідно п.п. 2, 3, 4, 9 Положення № 848, головним розпорядником коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія.

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках). Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Згідно п. 24 Положення № 848, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Під час призначення житлової субсидії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають у зв'язку з призовом на строкову військову службу. При цьому фактичні доходи таких осіб не враховуються в сукупний дохід домогосподарства. Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Відповідно до п.п. 29, 30 Положення № 848, рішення комісії у випадках, передбачених пунктами 24-28 цього Положення, приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.

Як встановлено п. 43 Порядку № 848, для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву; декларацію та ін.

Відповідно п. 90 Порядку № 848, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств. Абзац другий пункту 90 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1282 від 16.12.2020 - застосовується з 1 листопада 2020 року.

Тобто з 01.11.2020 року у позивача існував обов*язок поінформувати відповідача щодо зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств.

Згідно п. 91 Порядку № 848, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, настання умов, зазначених в абзаці дев'ятому пункту 90 цього Положення, подаються нові заява та декларація. Пункт 91 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 420 від 14.04.2021 - застосовується з 1 травня 2021 року.

Відповідно п. 119 Порядку № 848, за рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється, у тому числі за поданням управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг у разі, коли громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення тощо.

Виходячи з комплексного аналізу вказаних норм вбачається, що подання особою до органу соціального захисту населення відомостей щодо інших членів своєї сім'ї у тому числі, тих, що зареєстровані за іншою адресою є питанням доброчесності такої особи.

Таким чином, аналізуючи обставин даної справи суд наголошує, що позивачем не було надано до відповідача заяви про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств, а посилання позивача на необізнаність про перереєстрацію ОСОБА_2 на іншу адресу не можуть слугувати належними обставинами, які спричинили суттєві перешкоди і унеможливили повідомлення суб'єкта владних повноважень щодо даного факту.

Таким чином позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення про відміну з травня 2021 р. житловой судбсидії та зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради відновити призначену ОСОБА_1 житлову субсидію задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо повернення надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 1215 Цивільного Кодексу України, не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом.

Таким чином, не може бути повернута сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії зокрема тоді, якщо відповідач не доведе, що виплату здійснив добровільно, але внаслідок рахункової помилки з його боку чи недобросовісності з боку позивача як набувача субсидії. Така недобросовісність може проявлятися у несумлінному ставленні до виконання власних обов'язків, зловживанні правом у власних інтересах або в інтересах третіх осіб тощо.

Аналогічного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові по справі № 727/5743/15-ц від 27.03.2019, Перший апеляційний адміністратвиний суд в постанові по справі № 200/6852/20-а.

Враховуючи викладене, суд визнає протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617) щодо повернення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі до особової справи № 6644 у сумі 2620, 59 грн. за період з 01.04.2021 р. по 30.04.2021 р.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (в. Героїв Небесної Сотні, 23, м. Краматорськ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов*язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617) щодо повернення ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі до особової справи № 6644 у сумі 2620, 59 грн. за період з 01.04.2021 р. по 30.04.2021 р.

В іншій частині позовних вимог, - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.В. Стойка