Рішення від 18.10.2021 по справі 200/4910/21

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2021 р. Справа№200/4910/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Стойки В.В. розглянувши в порядку спрощеного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у квітні 2015 року вона вперше звернулась до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком та додатками до неї, проте заявнику було повідомлено щодо підвищення пенсійного віку та заяву відхилено.

Вдруге позивач звернулась до установи ПФУ із заявою про призначення пенсії та додатками до неї в листопаді 2015 року; позивачу вдруге було роз'яснено про підвищення пенсійного віку. В подальшому позивач зверталась до УПФУ в липні 2019 року, в лютому 2020 року та в березні 2020 року, проте такі звернення до бажаного результату не призвели.

14.09.2020 року позивач звернулась до установи ПФУ через електронний кабінет із заявою про призначення пенсії. У відповідь позивача було повідомлено про "помилковість" її заяви.

Пізніше позивач в чергове звернулась до УПФУ з письмовою заявою про надання роз'яснень на її заяву, що була надана через електронний кабінет, надання рішення щодо відмови їй в призначенні пенсії тощо. У відповідь Листом від 21.01.2021 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області було повідомлено, що документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. До заяви про призначення пенсії від 14.09.2020 року заявником подано скановані копії документів, які зроблені не з оригіналу, що є порушенням вимог п. 2.23 Порядку 22-1. Враховуючи наведене, рішення по справі не прийнято та заяві позивача встановлено статус "помилковий".

Позивач наголошує, що при зверненнях, які були здійснені до 14.09.2020 року, вона неодноразово надавала саме оригінали документів, проте посадові особи установи пенсійного фонду не приймали вказані документи з огляду на відсутність права на отримання пенсії саме через недостатність віку.

Таким чином позивач не погоджується з такою позицією відповідача, наголошує, що має право на отримання пільгової пенсії та просить суд:

визнати бездіяльність Пенсійного фонду України в Донецькій області протиправною та зобов'язати відповідача вчинити певні дії, а саме: зробити розрахунок і призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах, починаючи з 01.04.2015 року, коли виникло право, і по життєво із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.13 з урахуванням Рішення Конституційного Суду України, ст.62, ст.65, ст.66, ст.100 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

відшкодувати шкоду, заподіяну протиправною бездіяльністю - стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на мою користь завдану мені не наданням допомоги у збиранні документів, не призначенням пенсії за віком на пільгових умовах як працівнику, зайнятому повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах, починаючи з 01.04.2015 року, коли виникло право, і по життєво із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 13 з урахуванням Рішення Конституційного Суду України, ст.62, ст.65, ст.66, ст. 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", моральну шкоду у сумі: 72000 (сімдесят дві тисячі) гривень.

В тому числі позивачем заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду, згідно з яким зазначено, що внаслідок непереборної сили (у тому числі бойових дій АТО, потім карантину, пандемії), позивач не мала дійсної інформації, не мала можливості звернутися за отриманням юридичної допомоги, не мала коштів на сплату за юридичні послуги, доки один громадянин з юридичним досвідом не погодився надавати послуги без попередньої оплати. Крім того про порушене право відповідачем шляхом надання працівниками ПФУ хибних консультацій і неправдивої інформації щодо дати виникнення права на дострокову пільгову пенсію за віком на пільгових умовах (та як наслідок багаторазову відмову пенсійного органу), про те, що порушення закону за вини ПФУ в не призначенні позивачу дострокової пенсії за віком на пільгових умовах з 50- річного віку є неправомірним та таким, що не ґрунтується на нормах чинного законодавства України, - ОСОБА_1 дізналася тільки після отримання відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 21.01.2021 року і тільки під час отримання юридичної консультації 03.04.2021 року, яку ОСОБА_1 надали без оплати.

На підтвердження факту звернення позивача до органу ПФУ у квітні 2015 року позивач просила викликати та допитати свідків, про що зазначила у певному клопотанні.

На підставі викладеного позивач просить поновити строк звернення до суду, тобто зобов'язати відповідача здійснити призначення пільгової пенсії з 01.04.2015 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27 квітня 2021 р. позовну заяву залишено без руху

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06.05.2021 року продовжено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18 травня 2021 року позовну заяву повернуто позивачу так як не були усунені недоліки позовної заяви.

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 12.07.2021 року ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 18 травня 2021 р. у справі № 200/4910/21 скасовано. Справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії направлено до Донецького окружного адміністративного суду для продовження розгляду шляхом вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Ухвалою суду від 26.07.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху.

Ухвалою суду від 05.08.2021 року заяву ОСОБА_1 про відвід судді у справі №200/4910/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишено без розгляду.

Ухвалою суду від 18.10.2021 року в задоволенні клопотання про виклик свідків по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Відповідач правом на надання відзиву не скористався.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 236 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг тощо. Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, відзиву, суд з'ясував наступні обставини справи.

Заявою від 03.04.2021 року позивач звернувся до Управління пенсійного фонду України в м. Слов*янську про призначення пенсії з відповідними додатками. Заява не містить доказів її прийняття суб'єктом владних повноважень.

З Листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 21.01.2021 року № 561-345/Н-02/8-0500/21 вбачається, що 14.09.2020 року позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області через Веб-портал елекронних послуг із заявою про призначення (перерахунку) пенсії на надала додаткові документи. У Листі зазначено, що відповідно п. 2.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. До заяви про призначення пенсії від 14.09.2020 року ОСОБА_1 надано скановані копії документрів (паспорту, ідентифікаційного коду, диплому по навчання НОМЕР_1 та трудової книжки, які скановані не з оригіналу, що є порушенням вимог п. 2.23 ІІ Порядку № 22-1)

Інших доказів, з яких вбачаються правовідносини між сторонами по справі, матеріали не містять.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За Преамбулою Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Статтею 58 зазначеного Закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені Законом і статутом Пенсійного фонду.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом.

Тобто, відповідач у справі - орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством щодо призначення пенсії, підготовки документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи ґрунтуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Суд враховує, що конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості, пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, виконанням трудових обов'язків і є однією з форм соціального захисту, цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Відповідно до ст. 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення", до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Відповідно п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації). У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників (далі - законні представники) за місцезнаходженням таких закладів (органів) (в редакції станом на 29.08.2014 року).

Згідно п. 1.1 Порядку № 22-1 (із змінами, внесеними згідно з Постановою Пенсійного фонду № 9-1 від 26.04.2017), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації). У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників (далі - законні представники) за місцезнаходженням таких закладів (органів).

Суд зауважує, що матеріали справи не містять належних доказів звернення позивача із заявою про призначення пенсії в період до 14.09.2020 року (заява позивача від 03.04.2015 року не містить доказів її відправки або надання органу ПФУ, Лист від 21.01.2021 року не містить відомостей щодо звернень позивача за призначенням пенсії у період до 14.09.2020 року), а відтак суд вважає, що спірні правовідносини виникли 14.09.2020 року, про порушення своїх прав позивач дізналась під час отримання Листа відповідача від 21.01.2021 року, тому строк звернення до суду з даним адміністративним позовом, згідно вимог ст. 122 КАС України, не є пропущеним.

Відповідно п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації) (в редакції станом на момент подання заяви - 14.09.2020 року).

Аналізуючи викладені отставини суд наголошує, що Порядок № 22-1 передбачає надання заяви про призначення пенсії безпосередньо до органу, що призначає пенсію.

Разом з цим, як вже було зазначено вище та що не заперечується сторонами, 14.09.2020 року позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення пенсії через Веб-портал електронних послуг, тобто не у спосіб, встановлений Порядком № 22-1.

Відповідно до п. 1 розд. І Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затверджено Постановою правління

Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1 (далі - Положення № 13-1), (в редакції станом на 14.09.2020 року), це Положення визначає організаційні засади прийому та обслуговування осіб, які звертаються до територіальних органів Пенсійного фонду України (далі - органи Пенсійного фонду), у тому числі за допомогою засобів телекомунікації, відповідно до вимог Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Згідно п. 1 Розд. IV "Надання послуг в електронній формі" Положення № 13-1, надання органами Пенсійного фонду послуг в електронній формі здійснюється з використанням технологій віддаленого доступу (веб-технологій) та автоматизованої передачі і обробки інформації і включає: реєстрацію користувачів електронних послуг на веб-порталі; доступ до розміщеної на веб-порталі інформації; доступ для користувача електронної послуги до інформації про стан відомостей про застраховану особу, пенсійних виплат, стан відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, стан взаєморозрахунків за зобов'язаннями платника (за умови підтвердження ідентифікації особи, що одержує доступ, шляхом реєстрації особи в базі даних веб-порталу); замовлення та отримання в електронному вигляді довідок та/або витягу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру з використанням перевірочних кодів (для користувачів, які зареєстровані на веб-порталі та ідентифіковані за допомогою кваліфікованого електронного підпису); замовлення послуги інформування за допомогою СМС-повідомлення; взаємодію користувача електронної послуги з органами Пенсійного фонду з питань: заповнення бланків заяви, скарги, пропозиції, запиту в електронній формі; стану розгляду заяв, скарг, пропозицій, запитів, поданих в електронній формі; подання запитів для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник одержує під час особистого звернення до органів Пенсійного фонду; попереднього запису на прийом в органі Пенсійного фонду; одержання іншої необхідної довідкової інформації (місцезнаходження, телефони органів Пенсійного фонду, новини тощо).

Відповідно п. 8 Розд. IV "Надання послуг в електронній формі" Положення № 13-1 Незалежно від реєстрації особи на веб-порталі надається доступ до інформації про: порядок реєстрації користувача електронної послуги у базі даних веб-порталу; права, обов'язки та відповідальність одержувачів пенсійних та інших виплат, що здійснюються Пенсійним фондом України; порядок одержання та використання пенсійного посвідчення; умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій тощо; зразки заяв, скарг, пропозицій, запитів на інформацію, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій, переведення з одного виду пенсії на інший, зміни способу виплати пенсій, виплати допомоги на поховання тощо, включаючи можливість роздрукування або заповнення таких документів в електронній формі; права, обов'язки та відповідальність застрахованих осіб; порядок одержання та використання посвідчення застрахованої особи; порядок організації прийому громадян в органах Пенсійного фонду; облік страхувальників в органах Пенсійного фонду, їх права та обов'язки; порядок ведення персоніфікованого обліку сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших обов'язкових платежів; порядок ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру; порядок проведення органами Пенсійного фонду перевірок, а також досудового оскарження рішень органів Пенсійного фонду; регулювання правових і фінансових відносин між органами Пенсійного фонду, страхувальниками, у тому числі фізичними особами - підприємцями та особами, які забезпечують себе роботою самостійно; систему органів Пенсійного фонду, місцезнаходження, номери телефонів органів Пенсійного фонду, новини.

Разом з цим, відповідно абз. 6 п. 10 Розд. IV "Надання послуг в електронній формі" Положення № 13-1, за результатом відпрацювання одержаного звернення щодо порядку призначення (перерахунку) пенсій, переведення з одного виду пенсії на інший, виплати пенсій та/або допомоги на поховання заявнику надсилається в електронній системі повідомлення, в якому зазначається про необхідність особистого звернення до відповідного територіального органу Пенсійного фонду та надання документів (згідно з видом послуги, яка є предметом звернення) із зазначенням переліку таких документів, місцезнаходження органу Пенсійного фонду, до якого треба звернутись, зручних дати і часу для звернення.

Аналізуючи вказані положення суд зазначає, що вони не передбачали можливості надання заяви про призначення пенсії через Веб-портал електронних послуг станом на 14.09.2020 року, а в разі отримання такої заяви відповідач повинен надати роз'яснення відповідно абз. 6 п. 10 Розд. IV "Надання послуг в електронній формі" Положення № 13-1.

Суд погоджується з позивачем про існування у органів пенсійного фонду права заявити вимогу до фізичної особи про дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством (п. 4.2. Порядку № 22-1), проте зазначений порядок не підлягає застосуванню в разі отримання заяви про призначення пенсії засобами електронного зв'язку відповідно до Положення № 13-1 (станом на 14.09.2020 року).

Окрім цього суд звертає увагу на наступне.

Як передбачено п. 2.23 Порядку № 22-1, документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

Факт неподання позивачем додатків до заяви про призначення пенсії, а саме: паспорту, ідентифікаційного номеру, диплому про навчання НОМЕР_1 та трудової книжки, які скановані не з оригіналу не є спірним моментом справи, проте позивач, після отримання Листа від 21.01.2021 року, не надав до відповідача документи, які відповідають вимогам п. 2.23 Порядку № 22-1.

На підставі викладеного суд вважає, що позивачем було порушено порядок звернення до пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії з огляду на те, що надання такої заяви в електронному вигляді не було передбачено Порядком № 22-1 станом на момент її подання. Разом з цим надання ОСОБА_1 документів в тому вигляді, які необхідні були відповідачу (про що зазначено в Листі від 21.01.2021 року), могли б спричинити виникнення обов*язків у відповідача з приводу їх розгляду та прийняття, проте позивач такі дії не вчинив.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином суд вважає, що в межах даної справи відповідач довів правомірність своїх дій.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку відмову в задоволенні позовних вимог.

Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010, пл. Соборна, 3, м. Слов'янськ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.В. Стойка