Справа № 361/1572/20
Провадження № 2/361/516/21
23.09.2021
23 вересня 2021 року Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Радзівіл А.Г.
за участю секретаря Латчук Д.Р.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Бровари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Броварська міська рада Київської області про визнання державного акту на право власності на земельну ділянку недійсним та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою,
У провадженні Броварського міськрайонного суду Київської області знаходиться цивільна справа за вказаним позовом.
27 травня 2021 року ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області призначена комплексна судово земельно-технічна експертиза та експертиза із землеустрою. Проведення експертизи доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6, попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Для проведення експертизи надано дозвіл на використання відомостей (інформації) із загальнодоступних ресурсів.
Погоджено залучення для проведення топографо-геодезичних робіт інженерів-геодезистів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та з якими КНДІСЕ укладені відповідні трудові угоди.
Провадження у справі зупинено.
03 серпня 2021 року від судового експерта Барановської В. надійшло клопотання у якому вона просила: забезпечити прибуття експерта із експертної установи на місцевість для обстеження об'єкту дослідження (земельної ділянки по АДРЕСА_1 ) 02 вересня 2021 року, безперешкодний доступ до об'єкту дослідження, присутність сторін по справі, належні умови праці та повернення експерта до експертної установи. До дати обстеження (02.09.2021): надати оригінал або копію документу, що посвідчує право на земельну ділянку, щодо якої поставлені питання № № 2, 3; надати дозвіл на використання відомостей (інформації) із загальнодоступних ресурсів. Погодити залучення для проведення топографо-геодезичних робіт інженерів-геодезистів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та з якими КНДІСЕ укладені відповідні трудові угоди. До отримання необхідних роз'яснень та матеріалів проведення експертизи призупинено.
03 серпня 2021 року цивільна справа № 361/1572/20 повернута до суду.
04 серпня 2021 року ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області поновлено підготовче судове засідання, призначено судове засідання для виконання клопотання на 23 вересня 2021 року.
08 вересня 2021 року на адресу суду надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів та забезпечення обстеження, а саме експерт просила забезпечити прибуття експерта із експертної установи на місцевість для обстеження об'єкту дослідження (земельної ділянки по АДРЕСА_1 ) 15 листопада 2021 року, безперешкодний доступ до об'єкту дослідження, присутність сторін по справі, належні умови праці та повернення експерта до експертної установи. До дати обстеження (15.11.2021) надати дозвіл на використання відомостей (інформації) із загальнодоступних ресурсів. Погодити залучення для проведення топографо-геодезичних робіт інженерів - геодезистів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та з якими КНДІСЕ укладені відповідні трудові угоди.
09 вересня 2021 року на адресу суду надійшла заява від представника відповідача ОСОБА_5 про виконання клопотання експерта, надана копія належним чином завіреного Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 5772467 виданого 15 листопада 2006 року на ім'я ОСОБА_2 .
В судове засідання сторони не з'явились, надали заяви про розгляд клопотання у їх відсутності, та про повторну згоду на надання дозволу на використання відомостей (інформації) із загальнодоступних ресурсів, та погодження залучення для проведення топографо-геодезичних робіт інженерів-геодезистів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та з якими КНДІСЕ укладені відповідні трудові угоди.
Відповідно ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності .
Відповідно ч. 6, 7 ст. 72 ЦПК України експерт має право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи; 2) заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом; 3) викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; 4) бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об'єктів дослідження; 5) для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків; 6) користуватися іншими правами, що надані Законом України "Про судову експертизу". Експерт має право на оплату виконаної роботи та на компенсацію витрат, пов'язаних з проведенням експертизи і викликом до суду.
Виходячи із наведеного клопотання експерта виконано, а тому суд направляє ухвалу Броварського міськрайонного суду Київської області від 27 травня 2021 року для виконання.
Керуючись ст. ст. 103, п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд,-
Клопотання експерта задовольнити.
Для проведення експертизи надати дозвіл на використання відомостей (інформації) із загальнодоступних ресурсів.
Погодити залучення для проведення топографо-геодезичних робіт інженерів-геодезистів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та з якими КНДІСЕ укладені відповідні трудові угоди.
Надати для проведення експертизи у розпорядження експерта матеріали цивільної справи та для виконання ухвалу Броварського міськраойнного суду Київської області від 27 травня 2021 року.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя А.Г. Радзівіл