Постанова від 12.10.2021 по справі 461/8040/21

Справа №461/8040/21

Провадження №3/461/3916/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2021 року м.Львів

Галицький районний суд м.Львова у складі:

головуючого судді Зубачик Н.Б.,

секретаря судових засідань Євтушенка В.Ю.,

за участю:

прокурора Вітковської І.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від Львівського управління ДВБ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 виданий 05.11.2013 Личаківським РВ у м. Львові ГУДМС України у Львівській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 26.12.2018 року на посаді поліцейського взводу охорони об'єктів та публічної безпеки № 1 батальйону № 2 полку Управління патрульної поліції у Львівській області, маючи спеціальне звання сержант поліції, тобто являючись, відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та примітки до статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи звільненим зі служби в поліції 10.06.2020 року відповідно до наказу начальника УПО №179 о/с від 10.06.2020 року, в порушення вимог п.2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення», абзацу 1, частини 2, ст. 45 Закону, несвоєчасно, а саме 17.09.2021 року, без поважних причин, подав декларацію перед звільненням за період, неохоплений попередніми деклараціями, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби в поліції з 10.06.2020 року відповідно до наказу начальника УПО №179 о/с від 10.06.2020 року, у відповідності до п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», достовірно знаючи, що відповідно до абзацу другого ч.2 ст.45 Закону «особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік», подав відповідну декларацію лише 17.09.2021 року і таким чином вчинив порушення вимог фінансового контролю, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що адміністративні правопорушення вчинено однією особою, суд вважає за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження та присвоїти справі номер №461/8040/21 (провадження №3/461/3916/21), оскільки їх спільний розгляд сприятиме, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи.

Згідно із ч.1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до абз.1, п. 2, ст.45 розділу VII Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього ж Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абз.2 ч. 2 ст.45 розділу VII Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього ж Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до наказу начальника УПО №319 о/с від 26.12.2018, ОСОБА_1 призначено посаду поліцейського взводу охорони об'єктів та публічної безпеки № 1 батальйону № 2 полку Управління патрульної поліції у Львівській області. Таким чином, ОСОБА_1 , у відповідності до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону. Відповідно до наказу начальника УПО № 179 о/с від 10.06.2020, ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 10.06.2020, у відповідності до п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».

Таким чином, ОСОБА_1 , зобов'язаний був подати декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, до 00:00 год. 08.07.2020.

Однак, згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подав декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 17.09.2021, тобто несвоєчасно.

Окрім того, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, після звільнення, до 00:00 год. 01.04.2021.

Однак, згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію після звільнення, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, лише 17.09.2021, тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларацій перед та після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у ОСОБА_1 - відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце роботи, а саме: АДРЕСА_2 , оскільки у своєму поясненні ОСОБА_1 вказав, що декларація перед звільненням за період з 01.01.2020 по 10.06.2020, була ним подана з особистого комп'ютера в піцерії «Челінтано», що на пл. Г. Григоренка, 5, у м. Львові.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав, просив не накладати на нього суворе адміністративне стягнення.

Прокурор в судовому засіданні вважала доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, просила визнати його винним та накласти на нього стягнення у виді штрафу.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Під час судового розгляду справи були досліджені письмові матеріали, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №20 від 24.09.2021 року; протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №21 від 24.09.2021 року; витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копія витягу з наказу №319 о/с від 26.12.2018 року; копія витягу з наказу №179 о/с від 26.05.2020 року; які суд вважає належними та допустимими.

Відповідно до абз.2 п.1 ч.1 ст.255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, тобто органи Національної поліції (статті 172-4 - 172-9 КУпАП).

Враховуючи викладені обставини, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 в порушення вимог ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 17.09.2021 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію перед та після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєних правопорушень, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно призначити стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Оскільки ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП та накладено стягнення, суд вважає за необхідне стягнути з останнього судовий збір у розмірі 454 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України у розмірі 454 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Зубачик Н.Б.